rzecznik praw dziecka

Artykuły - Rzecznik praw dziecka (93)

 • Rzecznik Praw Dziecka o szczepieniach

  Rzecznik Praw Dziecka o szczepieniach

  Rzecznik Praw Dziecka mówi wprost, że nieszczepienie dzieci może narazić je na bardzo dotkliwe dolegliwości, nawet na śmierć.
 • Po śmierci niemowlęcia: "Nieszczęśliwy wypadek"

  Po śmierci niemowlęcia: "Nieszczęśliwy wypadek"

  Od zeszłego roku obowiązują przepisy, które nakładają na służbę zdrowia i służby socjalne obowiązek monitorowania losów nowo narodzonych dzieci - przypomina rzecznik praw dziecka Marek Michalak po tragicznym wydarzeniu w Kamienne Górze, gdzie zmarło kilkumiesięczne niemowlę.
 • "Rodzice chcą słyszeć, że dziecko jest piękne i zdolne, bo przez to sami się tak czują"

  "Rodzice chcą słyszeć, że dziecko jest piękne i zdolne, bo przez to sami się tak czują"

  Pierwszy krok, pierwsze wakacje, nagie dziecko na plaży - od kiedy portale społecznościowe stały się częścią codzienności, zdjęcia dzieci - zamiast do albumu - trafiają do sieci. Rodzice nie zdają sobie sprawy z tego, co może się później stać z takim zdjęciem. I nie pamiętają, że dziecko też ma prawo do prywatności, choć jeszcze nie potrafi mówić.
 • Małe dzieci nie powinny trafiać do domów dziecka

  Małe dzieci nie powinny trafiać do domów dziecka

  Dzieci do 7. roku życia nie powinny być umieszczane w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, a niestety tak się dzieje – alarmuje rzecznik praw dziecka Marek Michalak, który chce, aby problemowi przyjrzała się Najwyższa Izba Kontroli.
 • RPD: Niepełnoletnie matki to też dzieci

  RPD: Niepełnoletnie matki to też dzieci

  Niepełnoletnie matki pozostają dziećmi i ich prawa muszą być przestrzegane – deklaruje rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. "Musimy zwrócić uwagę na dobro nadrzędne, czyli dobro dziecka" – dodał.
 • Michalak ponownie wybrany na rzecznika praw dziecka

  Michalak ponownie wybrany na rzecznika praw dziecka

  Sejm wybrał Marka Michalaka na rzecznika praw dziecka, będzie to jego druga kadencja na tym stanowisku. Michalak nie miał kontrkandydatów; zgłosił go klub PO.
 • "Rzeczpospolita": Rzecznik praw dziecka gra o drugą kadencję

  "Rzeczpospolita": Rzecznik praw dziecka gra o drugą kadencję

  W lipcu upływa pięcioletnia kadencja rzecznika praw dziecka. Marek Michalak przechodzi do ofensywy, bo jego ponowny wybór jest niepewny - stwierdza "Rzeczpospolita".
 • RPD przeciwko stygmatyzowaniu dzieci z in vitro

  RPD przeciwko stygmatyzowaniu dzieci z in vitro

  Rzecznik praw dziecka Marek Michalak apeluje o zaniechanie praktyk, które stygmatyzują dzieci poczęte metodą in vitro. W odpowiedzi na pojawiające się coraz częściej sformułowania obraźliwie określające dzieci poczęte tą metodą RPD wydał w poniedziałek oświadczenie.
 • Kampania RPD: "Nie ma dzieci są ludzie"

  Kampania RPD: "Nie ma dzieci są ludzie"

  W związku "zatrważającą ilością przemocy wobec dzieci", rzecznik praw dziecka Marek Michalak rozpoczął kampanię społeczną "Nie ma dzieci są ludzie" - czytamy w "Naszym Dzienniku". Nie uwzględnia ona jednak prawa dzieci przed narodzeniem - uważa gazeta.
 • Małżonka emira Kataru odebrała Order Uśmiechu

  Małżonka emira Kataru odebrała Order Uśmiechu

  Szejkini Mozah Bint Nasser, małżonka emira Kataru, odebrała w środę Order Uśmiechu. W uroczystości, która odbyła się w Łazienkach Królewskich, wzięła udział m.in. małżonka prezydenta Anna Komorowska oraz Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Filmy - Rzecznik praw dziecka (3)

 • Agnieszka Dudzińska nowym Rzecznikiem Praw Dziecka

  Nowym rzecznikiem praw dziecka została Agnieszka Dudzińska, zgłoszona ponownie przez klub PiS. - Partia rządząca kompletnie lekceważy kwestię praw dzieci. Nie są państwa w stanie znaleźć odpowiedniej osoby na funkcję Rzecznika Praw Dziecka, która nie będzie budziła kontrowersji – oceniła przed głosowaniem Elżbieta Stępień z Nowoczesnej. (TVN24/x-news)
 • Sejm ponownie nie wybrał rzecznika praw dziecka. Zabrakło sześciu głosów

  Agnieszka Dudzińska nie została wybrana na stanowisko rzecznika praw dziecka. Mimo że kandydatka Prawa i Sprawiedliwości została zarekomendowana przez sejmowe komisje, w głosowaniu w sejmie nie uzyskała wymaganej bezwzględnej liczby głosów. Wcześniej została pozytywnie zaopiniowana przez sejmową komisję. (TVN24/x-news)
 • Sejm nie wybrał nowego Rzecznika Praw Dziecka. Kandydaci opozycji bez wymaganej większości. "Polityczna decyzja"

  Sejm nie wybrał nowego Rzecznika Praw Dziecka. Kandydaci, którzy zostali zgłoszeni przez opozycję, nie otrzymali wymaganej bezwzględnej większości głosów. - Polityczna decyzja, nie może być nikt z opozycji w tym miejscu - stwierdził szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Bernadeta Krynicka z Prawa i Sprawiedliwości argumentowała, że "żadna z kandydatur nie spełniała wymagań". PiS zgłosiło wcześniej Sabinę Zalewską, ale wycofała ona swoją kandydaturę po medialnych doniesieniach, dotyczących jej plagiatu w pracy naukowej czy kontrowersyjnych poglądów na temat wychowywania dzieci. (TVN24/x-news)