rządzenie

Artykuły - Rządzenie (54)

 • Podatkami od dawna nie rządzą politycy, lecz biznes optymalizacyjny

  Podatkami od dawna nie rządzą politycy, lecz biznes optymalizacyjny

  Zdaniem ekspertów, dopóki podatkami w Polsce będzie rządzić biznes optymalizacyjny, jesteśmy skazani na katastrofę systemu podatkowego.
 • Rynkiem rządzą emocje

  Strach przekroczył wczoraj granice mierzalności. Rynek opcji na S&P500 stał się przejściowo tak płytki, że obliczanie indeksu VIX cieszącego się mianem wskaźnika strachu zostało zawieszone. Z kolei małą głębokość rynku walutowego obrazują dynamiczne, skokowe tąpnięcia i wystrzały kursów. O ile nocny ruch USD/ZAR do 14,00 nie jest aż tak bardzo szokujący, to runięcie NZD/USD z 0,6570 do 0,6130 nakazuje zachować ostrożność.
 • Cena rządzi złomem

  Cena rządzi złomem

  Huty kupują złom selekcjonowany i dyktują ceny. Zużycie rośnie, a producenci magazynują surowiec w oczekiwaniu na odwrócenie trendu.
 • Bazylejskie dziel i rządź

  Największe banki europejskie nie chcą podziałów - tego zresztą można było się spodziewać już dwa lata temu, gdy powstał raport Liikanena. Obecna sytuacja zaczyna jednak przypominać pat.
 • Czy rządząc podatkami należy kierować się również jakąkolwiek moralnością?

  Czy rządząc podatkami należy kierować się również jakąkolwiek moralnością?

  Rządzący od lat "hodują" dług publiczny, z którego finansują coraz większą część wydatków, nie dbają o stan podatków, bo tu wolą dobrze żyć z lobbystami (często sami pełnią tę rolę), którzy załatwiają sobie "przepisy korzystne dla podatników" (po co komu takie przepisy w prawie podatkowym?).
 • Światem rządzi złoty pieniądz

  Światem rządzi złoty pieniądz

  Od wieków złoto stanowi uniwersalną walutę, nieuznającą granic państwowych, niezależną od systemów społeczno-ekonomicznych, władców oraz światopoglądów.
 • W Polsce w obrocie gotówkowym rządzi "stówka"

  W Polsce w obrocie gotówkowym rządzi "stówka"

  W eurolandzie najbardziej rozpowszechnione są banknoty o nominale 20 i 50 euro. A w Polsce rządzą papierowe pieniądze warte 100 zł - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Internet rządzi handlem

  Internet rządzi handlem

  Internet błyskawicznie zmienia przyzwyczajenia zakupowe. W sieci kupuje już niemal co drugi dorosły Polak. Firmy, chcąc przetrwać, przestawiają się na e-handel - stwierdza "Rzeczpospolita".
 • Łowcy promocji rządzą rynkiem

  Łowcy promocji rządzą rynkiem

  Kupują więcej niż my, a jednak wydają o połowę mniej. Nieustannie tropią okazje. Organizują się, dzięki czemu w poszukiwaniach mogą liczyć na wsparcie im podobnych.
 • Kto tu rządzi? Tu rządzi dolar!

  W środę euro konsekwentnie traciło na wartości w stosunku do dolara kończąc sesję europejską w okolicach 1,276 USD. Kolejne słabe dane makroekonomiczne z Europy "podkopują" wiarę w ożywienie gospodarcze tego regionu świata negatywnie wpływając na rynkową koniunkturę.

Filmy - Rządzenie (1)