Film - rząd

Synonimy:
rządowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Rząd (17)

 • Irański rząd broni Panahiego?

  Irański rząd broni Panahiego?

  Irański rząd sprzeciwia się skazaniu przez sąd reżysera Jafara Panahiego na sześć lat więzienia oraz zakaz kręcenia filmów i opuszczania kraju przez lat 20 - oświadczył szef gabinetu prezydenta Iranu Mahmuda Ahmadineżada, cytowany przez środową prasę irańską.
 • Umożliwią produkcję "Hobbita"

  Umożliwią produkcję "Hobbita"

  Rząd Nowej Zelandii przyjął ustawę, która umożliwi nakręcenie w tym kraju dwóch filmów "Hobbit". Premier John Key powiedział, że jego rząd osiągnął porozumienie z Warner Bros. i warta 500 mln dolarów superprodukcja nakręcona zostanie w jego kraju.
 • "Hobbit" w Nowej Zelandii

  "Hobbit" w Nowej Zelandii

  Wytwórnia Warner Bros. i rząd Nowej Zelandii uzgodniły w środę, 27 października, po dwóch dniach negocjacji, że dwuczęściowy film "Hobbit", na podstawie powieści J.R.R. Tolkiena w reżyserii Petera Jacksona, będzie jednak kręcony w tym kraju.
 • Rząd zakazuje produkcji filmów

  Rząd zakazuje produkcji filmów

  Aktorzy i reżyserowie filmów, które zostały zrealizowane bez zezwolenia władz będą ścigani i karani - powiedział urzędnik irańskiego ministerstwa kultury, cytowany w niedzielę, 20 grudnia, przez dziennik Tehran Times.
 • Do czego służy "M jak miłość"?

  Do czego służy "M jak miłość"?

  W przyszłym roku rząd zacznie kampanię mającą nas przekonać do elektrowni jądrowych. Polska energetyka atomowa szuka swego Homera Simpsona - pisze "Gazeta Wyborcza".
 • Rządy aktorów

  Rządy aktorów

  Wybory prezydenckie w USA trwają w najlepsze, budząc ogromne emocje. My tymczasem przedstawiamy wymarzoną ekipę polityków i ich współpracowników, zaczerpniętą wprost z historii kina.
 • Polskie kino potrzebuje pomocy

  Polskie kino potrzebuje pomocy

  "Chciałbym, żeby polski rząd wprowadził jakąś ustawę podatkową, żeby więcej amerykańskich ekip decydowało się kręcić w Polsce, a nie w Bułgarii czy na Węgrzech" - mówił Janusz Kamiński podczas 15. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage.
 • Pozwalają kręcić Cruise'owi

  Pozwalają kręcić Cruise'owi

  Niemiecki rząd ostatecznie wydał pozwolenie Tomowi Cruise'owi na zdjęcia w berlińskim budynku Bendlerblock z okazji najnowszej produkcji gwiazdora "Walkiria".
 • "Ekipa" rozpoczyna rządy

  "Ekipa" rozpoczyna rządy

  Od dziś rządy obejmie "Ekipa". Czy nowy serial polityczno-sensacyjny w gwiazdorskiej obsadzie zelektryzuje telewizyjną publiczność? Takiego serialu nie było w polskiej telewizji od lat.
 • Strajk fińskich filmowców

  Strajk fińskich filmowców

  Fińscy filmowcy rozpoczęli strajk, po tym jak rząd "nie dotrzymał słowa" w sprawie zwiększenia subsydiów dla przemysłu filmowego.