Kobieta - rząd

Synonimy:
rządowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Rząd (11)

 • Ogryzek Aureliusza

  Ogryzek Aureliusza

  Przezabawna, momentami sensacyjna historia gimnazjalisty, który... obalił rząd!
 • Rządy w rękach kobiet

  Rządy w rękach kobiet

  "Kobiecą ręką" można nie tylko prowadzić dom - można też rządzić państwem. Paniom stojącym na czele rządów przypisywane są różne określenia: żelazna, piękna, święta... A jakie są naprawdę?
 • Anoreksja to nie styl życia!

  Anoreksja to nie styl życia!

  Psychiatrzy wezwali brytyjski rząd do działania w sprawie rosnącej liczby stron internetowych, które lansują anoreksję i bulimię jako życiowy wybór lub styl życia, a nie zaburzenie odżywiania.
 • Wielkanoc z tygrysem

  Rządowi RP udaje się w końcu wybudować miasteczko filmowe i zaludnić je aktywnymi zawodowo filmowcami. Rząd RP chce także po raz kolejny przenieść na ekran Lalkę Bolesława Prusa, bo naród coraz chętniej chodzi do kina na nowe ekranizacje lektur szkolnych.
 • Komu obniżą renty?

  Komu obniżą renty?

  Osoby niepełnosprawne, które będą odrzucały kolejne propozycje pracy mogą się spodziewać obniżenia świadczenia. Takie zmiany planuje wprowadzić rząd.
 • Wietnamczycy chcą urosnąć

  Wietnamczycy chcą urosnąć

  Rząd komunistycznego Wietnamu martwi się o wzrost mieszkańców swojego krajów.
 • Odpisać nianię od podatku

  Brytyjski rząd chce ulżyć ciężarowi wychowywania dzieci, proponując nowe zasady opodatkowania. Dzięki nim nianie, kiedyś pracujące jedynie w kręgach arystokracji i u biznesmenów, częściej będą mogły pomagać w wychowaniu dzieci przeciętnych Brytyjczyków.
 • Rząd działa na rzecz kobiet

  Eliminacja dyskryminacji kobiet na rynku pracy, przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet oraz zagwarantowanie im dostępu do usług medycznych oraz profilaktyki zdrowotnej - to niektóre cele przyjętego przez rząd "Krajowego programu działań na rzecz kobiet - II etap wdrożeniowy na lata 2003-2005".
 • Rząd znów sięga do kieszeni podatnika

  Rząd znów sięga do kieszeni podatnika

  Rząd szykuje kolejny zamach na portfele właścicieli samochodów. W rozpatrywanym przez Sejm projekcie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych znalazł się przepis, zgodnie z którym ubezpieczyciele będą płacić państwu od każdej polisy OC równowartość 1 euro.
 • Nie ma wina, nie będzie obiadu

  Nie ma wina, nie będzie obiadu

  Hiszpański rząd odwołał planowany bankiet na cześć prezydenta Iranu Mohammeda Chatamiego, po tym jak Teheran oświadczył, że prezydent nie zasiądzie przy stole, na którym będzie wino. Tak nakazują mu wymogi religijne.