rząd Donalda Tuska

Synonimy:
50 dni rządu Tuska, rząd PO
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Rząd Donalda Tuska (242)

Filmy - Rząd Donalda Tuska (44)

 • Gliński gotów ponownie kandydować na premiera

  Jestem w kontakcie z PiS. Buduję zaplecze. Poczekajmy na sondaże z następnego miesiąca, ale jeśli obecny trend utrzyma się, można i warto myśleć o ponownej próbie odwołania rządu Tuska – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM profesor Piotr Gliński, niedawny kandydat PiS na premiera rządu technicznego. - Tę władzę trzeba zmienić - podkreśla gość RMF FM.
 • Graś zapowiada rekonstrukcję rządu

  Rekonstrukcja rządu i jej kształt nie będzie zabiegiem PR-owym ani efektem wymuszenia opozycji czy dziennikarzy. Premier przeprowadzi rzetelną analizę dokonań wszystkich resortów. Na tej podstawie podejmie decyzję odnośnie zmian w rządzie. Rekonstrukcja będzie dokładnie w połowie kadencji - zapowiada rzecznik rządu Paweł Graś w Kontrwywiadzie RMF FM. - Dziś wiedzę o ewentualnych zmianach posiada wyłącznie premier - zastrzega.
 • Rostowski: OFE zawodzą zaufanie Polaków, jestem porażony i zszokowany

  Jestem porażony i zszokowany pomysłem towarzystw emerytalnych, żeby pieniądze z OFE były wypłacane tylko przez 10 lat po przejściu na emeryturę. To, co proponują towarzystwa emerytalne, to nie emerytury. Otwarte Fundusze Emerytalne powinny zmienić nazwę na Otwarte Fundusze Wypłat Kontrolowanych - mówi wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski w Kontrwywiadzie RMF FM. - Jeśli odkładamy gdzieś pieniądze, to musimy mieć zaufanie, że będzie się grało wobec nas fair. Trzeba zastanowić się, czy OFE dalej będą miały nasze zaufanie - mówi.
 • Sikorski: Nie wystartuję w wyborach na szefa PO

  Ja nie wystartuję w wyborach na szefa PO. Grzegorz Schetyna się waha. Gdyby się zdecydował, byłby mocnym kontrkandydatem - mówi Radosław Sikorski. - Wybory powszechne są jakby wpisane w kod DNA Platformy Obywatelskiej. Tusk wygrał dla nas już kilka wyborów, wygra i kolejne. Nastąpiło pewne zapętlenie personalno-polityczne - mówi o sytuacji Jarosława Gowina w PO gość Kontrwywiadu RMF FM.