rząd

Synonimy:
rządowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Rząd (5948)

 • Rząd zajmie się sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2020 r.

  Rząd zajmie się sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2020 r.

  Dziś rząd zajmie się sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2020 r. oraz projektem uchwały w sprawie zamknięcia rachunków budżetu państwa za rok 2020 - wynika z porządku obrad Rady Ministrów. Zeszły rok budżet zakończył 85 mld zł deficytu.
 • Płaca minimalna w 2021 roku - rząd zajmie się projektem

  Płaca minimalna w 2021 roku - rząd zajmie się projektem

  We wtorek rząd zajmie się projektem w sprawie wysokości płacy minimalnej w 2021 roku.
 • Powrót stawek VAT 22 proc. i 7 proc. odroczony

  Powrót stawek VAT 22 proc. i 7 proc. odroczony

  Rada Ministrów przyjęła projekt dotyczący odroczenia powrotu stawek VAT do wysokości 22 proc. i 7 proc. oraz dofinansowania inwestycji transportowych - podano w komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu.
 • PKO Ekstraklasa. Rząd jest gotów zgodzić się na wznowienie rozgrywek

  PKO Ekstraklasa. Rząd jest gotów zgodzić się na wznowienie rozgrywek

  Polski rząd jest gotów dać zielone światło na wznowienie rozgrywek klubom piłkarskim - dowiedzieli się dziennikarze RMF FM. Mogłoby do tego dojść pod koniec maja lub na początku czerwca.
 • Spychalski: W sobotę w południe spotkanie prezydenta, premiera oraz szefów ZUS i BGK

  Spychalski: W sobotę w południe spotkanie prezydenta, premiera oraz szefów ZUS i BGK

  W sobotę w południe odbędzie się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim, oraz szefową ZUS Gertrudą Uścińską i prezes BGK Beatą Daszyńską-Muzyczką - poinformował PAP rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.
 • Morawiecki: Projekt specustawy ws. tarczy antykryzysowej jest gotowy

  Morawiecki: Projekt specustawy ws. tarczy antykryzysowej jest gotowy

  Projekt specustawy ws. tarczy antykryzysowej jest już gotowy w MR, we współpracy z innymi ministerstwami są szlifowane ostatnie jego zapisy; weekend chcemy poświęcić na jego przegląd, konsultacje - mówił w piątek premier Mateusz Morawiecki.
 • Prof. J. Hausner: Ekonomiści czekają na bardziej szczegółowy plan działania rządu

  Prof. J. Hausner: Ekonomiści czekają na bardziej szczegółowy plan działania rządu

  Rok 2021 może być dla polskiej gospodarki trudniejszy niż przyszły, więc rząd powinien mieć plan działania na te kolejne dwa lata - mówi ekonomista prof. Jerzy Hausner. Wyzwaniem jest m.in. nadchodzące spowolnienie gospodarcze, które będzie oznaczać mniejsze wpływy do budżetu, oraz wzrost cen energii i kosztów pracy, który zmniejszy konkurencyjność polskich firm. Według byłego członka Rady Polityki Pieniężnej w exposé premiera Mateusza Morawieckiego zabrakło szczegółów na ten temat. Na razie rząd koncentruje się na szukaniu źródeł finansowania obietnic wyborczych.
 • Jak Polska chce dogonić bogatsze kraje?

  Jak Polska chce dogonić bogatsze kraje?

  Widać, że wahadło przechyliło się na korzyść "teraz" kosztem "przyszłości", na korzyść "pracy" wobec "kapitału" oraz na korzyść "życia w oparciu o budżet" wobec "przedsiębiorczości". Część z tych dostosowań była uzasadniona, jeśli jednak obrany kierunek zostanie utrzymany w kolejnych latach - wahadło będzie wychylać się jeszcze bardziej - to na dłuższą metę nie mamy co myśleć o dogonieniu bogatszych krajów.
 • Kluczowe resorty gospodarcze w rządzie czekają zmiany instytucjonalne i personalne

  Kluczowe resorty gospodarcze w rządzie czekają zmiany instytucjonalne i personalne

  Kluczowe resorty gospodarcze czekają zmiany instytucjonalne i personalne; zniknie Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, resort przedsiębiorczości i technologii, Ministerstwo Energii, ale do administracji powróci resort rozwoju. Nowe będą ministerstwa nadzoru właścicielskiego, ds. klimatu i zarządzania funduszami.

Filmy - Rząd (100)

 • "Wydarzenia": Rząd zapowiada przyspieszenie programu szczepień

  Dawna zajezdnia w Wałbrzychu stanie się punktem do szczepień tzw. drive-thru. Takich miejsc w Polsce będzie przybywać. Rząd planuje powstanie 500 nowych punktów, gdzie będzie można przyjąć preparat oraz informuje, że do końca czerwca liczba szczepień powinna sięgnąć 20 milionów.
 • "Wydarzenia": Rząd zapowiada przyspieszenie programu szczepień

  Dawna zajezdnia w Wałbrzychu stanie się punktem do szczepień tzw. drive-thru. Takich miejsc w Polsce będzie przybywać. Rząd planuje powstanie 500 nowych punktów, gdzie będzie można przyjąć preparat oraz informuje, że do końca czerwca liczba szczepień powinna sięgnąć 20 milionów.
 • Rząd powinien mieć plan wyjścia z recesji

  Wychodzenie z deficytu i recesji gospodarczej będzie długim procesem. Sytuacja, w jakiej znajduje się Polska gospodarka, jest bezprecedensowa. Ekonomiści wskazują, że do oceny stanu naszej gospodarki nie możemy używać narzędzi i porównań z poprzednich lat. To całkowicie nowa sytuacja, która wymaga specjalnego planu wychodzenia z recesji. Prawie całkowite zahamowanie gospodarki na wiosnę, a także nadchodzący kolejny lockdown jesienny to potężne ciosy dla płynności finansowej przedsiębiorstw, a także dla skarbu państwa. Chociaż reakcja rządu na potrzeby pracodawców i pracowników była całkowicie nieunikniona, to dziura w budżecie państwa musi zostać w jakiś sposób załatana. A plan na wyjście z recesji już powinien powstawać.
 • Fogiel: Zaprzysiężenie nowego rządu dziś o 14:00. W takim zakresie, w jakim jest to realne

  "Wraz z marszałkiem Zgorzelskim byłem gościem niedzielnego programu. Wczoraj rano okazało się, że marszałek ma koronawirusa, więc odcinam się na najbliższe dni, żeby potencjalnie nie zarażać" - mówi w Porannej rozmowie w RMF FM wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Czy dostał oficjalne pismo, że ma się udać na kwarantannę? "Oficjalnego pisma z sanepidu nie dostałem. (...) Ale ogólne zasady są takie, że każdy, kto zetkął sie z kimś, kto jest chory, powinien udać się na kwarantannę" - odpowiada polityk dodając, że dotąd nie zaobserwował u siebie objawów choroby. Kiedy nastąpi powołanie nowego rządu? "Dzisiaj o 14:00, mam nadzieję, że nie dotrą do nas żadne nowe informacje, które sprawiłyby, że to się przełoży.(...) Oczywiście zaprzysiężenie w takim zakresie, w jakim jest to realne" - informuje gość Porannej rozmowy w RMF FM.