rząd

Synonimy:
rządowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Rząd (5946)

 • PKO Ekstraklasa. Rząd jest gotów zgodzić się na wznowienie rozgrywek

  PKO Ekstraklasa. Rząd jest gotów zgodzić się na wznowienie rozgrywek

  Polski rząd jest gotów dać zielone światło na wznowienie rozgrywek klubom piłkarskim - dowiedzieli się dziennikarze RMF FM. Mogłoby do tego dojść pod koniec maja lub na początku czerwca.
 • Spychalski: W sobotę w południe spotkanie prezydenta, premiera oraz szefów ZUS i BGK

  Spychalski: W sobotę w południe spotkanie prezydenta, premiera oraz szefów ZUS i BGK

  W sobotę w południe odbędzie się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim, oraz szefową ZUS Gertrudą Uścińską i prezes BGK Beatą Daszyńską-Muzyczką - poinformował PAP rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.
 • Morawiecki: Projekt specustawy ws. tarczy antykryzysowej jest gotowy

  Morawiecki: Projekt specustawy ws. tarczy antykryzysowej jest gotowy

  Projekt specustawy ws. tarczy antykryzysowej jest już gotowy w MR, we współpracy z innymi ministerstwami są szlifowane ostatnie jego zapisy; weekend chcemy poświęcić na jego przegląd, konsultacje - mówił w piątek premier Mateusz Morawiecki.
 • Prof. J. Hausner: Ekonomiści czekają na bardziej szczegółowy plan działania rządu

  Prof. J. Hausner: Ekonomiści czekają na bardziej szczegółowy plan działania rządu

  Rok 2021 może być dla polskiej gospodarki trudniejszy niż przyszły, więc rząd powinien mieć plan działania na te kolejne dwa lata - mówi ekonomista prof. Jerzy Hausner. Wyzwaniem jest m.in. nadchodzące spowolnienie gospodarcze, które będzie oznaczać mniejsze wpływy do budżetu, oraz wzrost cen energii i kosztów pracy, który zmniejszy konkurencyjność polskich firm. Według byłego członka Rady Polityki Pieniężnej w exposé premiera Mateusza Morawieckiego zabrakło szczegółów na ten temat. Na razie rząd koncentruje się na szukaniu źródeł finansowania obietnic wyborczych.
 • Jak Polska chce dogonić bogatsze kraje?

  Jak Polska chce dogonić bogatsze kraje?

  Widać, że wahadło przechyliło się na korzyść "teraz" kosztem "przyszłości", na korzyść "pracy" wobec "kapitału" oraz na korzyść "życia w oparciu o budżet" wobec "przedsiębiorczości". Część z tych dostosowań była uzasadniona, jeśli jednak obrany kierunek zostanie utrzymany w kolejnych latach - wahadło będzie wychylać się jeszcze bardziej - to na dłuższą metę nie mamy co myśleć o dogonieniu bogatszych krajów.
 • Kluczowe resorty gospodarcze w rządzie czekają zmiany instytucjonalne i personalne

  Kluczowe resorty gospodarcze w rządzie czekają zmiany instytucjonalne i personalne

  Kluczowe resorty gospodarcze czekają zmiany instytucjonalne i personalne; zniknie Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, resort przedsiębiorczości i technologii, Ministerstwo Energii, ale do administracji powróci resort rozwoju. Nowe będą ministerstwa nadzoru właścicielskiego, ds. klimatu i zarządzania funduszami.
 • Kwieciński: Waldemar Buda został pełnomocnikiem rządu do spraw partnerstwa publiczno-prywatnego

  Kwieciński: Waldemar Buda został pełnomocnikiem rządu do spraw partnerstwa publiczno-prywatnego

  Wiceminister inwestycji i rozwoju Waldemar Buda został pełnomocnikiem rządu do spraw partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) - poinformował we wtorek szef MIiR Jerzy Kwieciński.
 • Rząd przyjął projekt ustawy w sprawie obrotu ziemią

  Rząd przyjął projekt ustawy w sprawie obrotu ziemią

  Złagodzenie ograniczeń w obrocie nieruchomościami rolnymi - zakłada projekt nowelizacji ustawy w sprawie obrotu ziemią, który przyjął rząd - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Po zmianach, więcej podmiotów będzie mogło nabyć grunty rolne. Po prawie trzech latach obowiązywania ustawy, która zablokowała handel ziemią, jest szansa na "dobrą zmianę".
 • Opłaty za usługi wodne. Rządowy regulator zarobi kosztem mieszkańców?

  Opłaty za usługi wodne. Rządowy regulator zarobi kosztem mieszkańców?

  Opłaty za usługi wodne będą naliczane na zasadach mniej korzystnych dla przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych. Zarobi na tym rządowy regulator. Niewykluczone, że kosztem mieszkańców.
 • Rządy chcą mieć dostęp do szyfrowanych wiadomości

  Rządy chcą mieć dostęp do szyfrowanych wiadomości

  Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Australia, Kanada i Nowa Zelandia mają naciskać na gigantów tworzących narzędzia wykorzystywane do komunikacji. Powód? Rządzący chcą mieć dostęp do naszych wiadomości.

Filmy - Rząd (97)

 • Kary za błędy gospodarcze rządu są bardzo wysokie

  Przykładem tego jak kosztowne dla społeczeństwa są populistyczne decyzje są kraje Ameryki Łacińskiej. Waluty trzech państw bardzo osłabły, a koszty obsługi zadłużenia szybko wzrosły. W tym samym okresie polska waluta trzymała się bardzo dobrze.
 • Powstaje ministerstwo o ogromnej władzy gospodarczej

  Powstaje ministerstwo, które będzie miało nadzór nad spółkami górniczymi i energetycznymi, ale nie wiadomo jeszcze, kto będzie przygotowywał prawo dla tych sektorów, bo powstaje ministerstwo ds. klimatu – mówi w rozmowie z MarketNews24 Bartłomiej Derski, ekspert WysokieNapiecie.pl. – Gdyby to ministerstwo ds. klimatu zajmowało się energetyką, a tak jest już nie tylko na Zachodzie, bo także w Europie Środkowej, to moglibyśmy spodziewać się bardziej progresywnej polityki stawiającej na niskoemisyjne i bezemisyjne źródła energii.
 • B. Szydło: Opozycja chce podzielić rząd, by przejąć władzę w Polsce

  - Nie będzie żadnego podziału obozu rządzącego - zapowiedziała Beata Szydło podczas spotkania z mieszkańcami Słupska. Wicepremier oskarżyła opozycję o stosowanie nieetycznych praktyk w trakcie kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi. - Opozycja w trakcie kampanii próbuje oczerniać rządzących, wymyśla sensacje, by doprowadzić do podzielenia rządu i przejęcia władzy w Polsce - podkreśliła Szydło. (TVN24/x-news)
 • Włochy będą miały nowy rząd. Porozumienie Ruchu Pięciu Gwiazd i Ligi Północnej kończy 88 dniowy impas

  Profesor Giuseppe Conte zostanie nowym premierem Włoch. Misję utworzenia rządu powierzył mu prezydent Włoch Sergio Mattarella. - Będziemy ciężko pracować nad osiągnięciem naszych politycznych celów, których wszyscy oczekiwaliśmy po rządowym porozumieniu. Będziemy zdeterminowani, by poprawić jakość życia wszystkich Włochów. – powiedział po spotkaniu z prezydentem profesor Giuseppe Conte. Zaprzysiężenie nowego rządu odbędzie się 1 czerwca. Wśród ministrów nowego rządu znajdzie się m.in. Luigi Di Maio, lider Ruchu Pięciu Gwiazd, który obejmie tekę ministra gospodarki oraz Matteo Salvini, przewodniczący Ligi Północnej, który zostanie ministrem spraw wewnętrznych. Powołanie rządu Giuseppe Contego kończy 88 dniowy impas, do którego doszło po ostatnich wyborach parlamentarnych. Nowy rząd udało się powołać dzięki porozumieniu pomiędzy dwiema zwycięskimi partiami Ruchowi Pięciu Gwiazd oraz Ligi Północnej.