rząd

Synonimy:
rządowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Rząd (6596)

Filmy - Rząd (95)

 • B. Szydło: Opozycja chce podzielić rząd, by przejąć władzę w Polsce

  - Nie będzie żadnego podziału obozu rządzącego - zapowiedziała Beata Szydło podczas spotkania z mieszkańcami Słupska. Wicepremier oskarżyła opozycję o stosowanie nieetycznych praktyk w trakcie kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi. - Opozycja w trakcie kampanii próbuje oczerniać rządzących, wymyśla sensacje, by doprowadzić do podzielenia rządu i przejęcia władzy w Polsce - podkreśliła Szydło. (TVN24/x-news)
 • Włochy będą miały nowy rząd. Porozumienie Ruchu Pięciu Gwiazd i Ligi Północnej kończy 88 dniowy impas

  Profesor Giuseppe Conte zostanie nowym premierem Włoch. Misję utworzenia rządu powierzył mu prezydent Włoch Sergio Mattarella. - Będziemy ciężko pracować nad osiągnięciem naszych politycznych celów, których wszyscy oczekiwaliśmy po rządowym porozumieniu. Będziemy zdeterminowani, by poprawić jakość życia wszystkich Włochów. – powiedział po spotkaniu z prezydentem profesor Giuseppe Conte. Zaprzysiężenie nowego rządu odbędzie się 1 czerwca. Wśród ministrów nowego rządu znajdzie się m.in. Luigi Di Maio, lider Ruchu Pięciu Gwiazd, który obejmie tekę ministra gospodarki oraz Matteo Salvini, przewodniczący Ligi Północnej, który zostanie ministrem spraw wewnętrznych. Powołanie rządu Giuseppe Contego kończy 88 dniowy impas, do którego doszło po ostatnich wyborach parlamentarnych. Nowy rząd udało się powołać dzięki porozumieniu pomiędzy dwiema zwycięskimi partiami Ruchowi Pięciu Gwiazd oraz Ligi Północnej.
 • Matyja: Nie wiem, co to za plan „odchudzania rządu”. Dymisje to manewr czysto wizerunkowy

  „Czasem człowiek może się nauczyć po dwóch latach bycia w polityce, by mówić bliżej ziemi. Cały czas to nie jest blisko ziemi. Mam wrażenie, że to opowiadanie takich bajek, w które powinniśmy wierzyć, żeby się lepiej poczuć” – tak wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego komentował w Popołudniowej rozmowie w RMF FM politolog Rafał Matyja. „Krawca, szewca widać po drobiazgach, a nie po tym, że on mówi, że będzie robił najlepsze buty na świecie i będziemy w nich biegać trzy razy szybciej” – dodał. Według gościa RMF FM sprawa nagród dla ministrów na pewno odbierze PiS-owi część społecznego zaufania. „To są sumy rocznych dochodów dla wielu ludzi. Jako premia nie za bardzo pasują do ideałów dobrej zmiany” – komentuje. „Nikt z nas nie dostaje premii w postaci drugiego tyle, co się zarabia. Nie znam także firmy, która wypłaca regularnie premie wszystkim” – zaznacza. O „odchudzaniu” rządu powiedział: „Nie wiem co to jest za plan. Chciałbym zobaczyć w BIP-ie, gdzie odwołani wiceministrowie wylądowali, bo jak w tych samych ministerstwach, to niewiele się zmieniło (…) To manewr czysto wizerunkowy” – mówił gość Marcina Zaborskiego.
 • Nowy rząd Austrii. Ważne stanowiska dla skrajnej prawicy

  Nowy rząd Austrii. Ważne stanowiska dla skrajnej prawicy.