ryzyko finansowe

Artykuły - Ryzyko finansowe (14)

 • UOKiK ostrzega przed inwestycjami wysokiego ryzyka

  UOKiK ostrzega przed inwestycjami wysokiego ryzyka

  UOKiK ostrzega przed inwestycjami wysokiego ryzyka, np. na rynku Forex czy w kryptowaluty, które są reklamowane z wykorzystaniem wizerunku celebrytów, gdyż mogą się one okazać piramidami finansowymi albo służyć kradzieży danych osobowych i wyłudzaniu kredytów.
 • Fundusz Hipoteczny Yanok na liście ostrzeżeń KNF

  Fundusz Hipoteczny Yanok na liście ostrzeżeń KNF

  Na listę ostrzeżeń publicznych KNF wpisany został Fundusz Hipoteczny Yanok - poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego. Chodzi m.in. o przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem.
 • Kryzysy zmieniają nasze zachowania

  Kryzysy zmieniają nasze zachowania

  Preferencje dotyczące ryzyka są jednym z ważniejszych czynników przy podejmowaniu decyzji, są czynnikiem, który różnicuje nasze decyzje inwestycyjne, zakupowe, a nawet polityczne.
 • Coraz więcej banków tworzy wewnętrzne ratingi. Będzie trudniej dostać kredyt?

  Coraz więcej banków tworzy wewnętrzne ratingi. Będzie trudniej dostać kredyt?

  W Polsce stosowane są dwie metody obliczania ryzyka kredytowego - standardowa lub wewnętrznych ratingów. Z ostatniej możliwości korzystają zaledwie cztery banki, ale wiadomo, że kolejne przygotowują się do jej wdrożenia. Jednak eksperci nie są zgodni, czy tego typu podejście oznacza więcej trudności dla klientów. Być może będzie to dla nich ułatwieniem.
 • Sąd: Kerviel niesłusznie zwolniony z Societe Generale

  Sąd: Kerviel niesłusznie zwolniony z Societe Generale

  Makler inwestycyjny Jerome Kerviel, skazany za spowodowanie rekordowej straty 4,9 mld euro banku Societe Generale, został z tego powodu niesłusznie zwolniony z pracy - orzekł we wtorek sąd w Paryżu. Bank ma mu zapłacić 455 tys. euro odszkodowania.
 • Fundusze: Skłonność Polaków do ryzyka na tle Europy jest niska

  Fundusze: Skłonność Polaków do ryzyka na tle Europy jest niska

  Jeśli przyjrzeć się, w jakich funduszach inwestycyjnych Europejczycy najchętniej trzymają swoje oszczędności, to wyraźnie można dostrzec, że Polacy zdecydowanie bardziej cenią sobie bezpieczeństwo.
 • TOTAL MONEY: Jak inwestować? Rzecz o ryzyku

  Nasz cykl "Jak inwestować?" rozpoczęliśmy analizą podstawowych aspektów działalności nowych inwestorów - technikach i horyzoncie inwestowania. Gdy jednak już zdecydujemy się na inwestycję, nieuchronne jest spotkanie z jej naturalną cechą - ryzykiem. Jak je oswoić i wykorzystać w realizacji zyskownej inwestycji? Tym zajmiemy się w tej części cyklu.
 • Fundusze sektorowe: Większe ryzyko nieszczególnie popłaca

  Fundusze sektorowe: Większe ryzyko nieszczególnie popłaca

  Fundusze sektorowe niosą ze sobą większe ryzyko, ale najczęściej nic specjalnego z tego nie wynika. Porównując ich osiągnięcia z giełdowymi indeksami czy wynikami zwykłych funduszy, można się przekonać, że większość z nich wypada gorzej.
 • A ty? Masz pieniądze w genach?

  A ty? Masz pieniądze w genach?

  Szczypta skłonności do ryzyka (ale bez szaleństw), dwie łyżki innowacyjności, ale jeszcze lepiej pół szklanki smykałki do kopiowania. Troszeczkę outsiderstwa, dużo nieznośnej pewności siebie oraz dobrych genów. Wymieszać i mamy przedsiębiorcę. Oto, jak od kilkuset lat świat szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego jednym ich robienie przychodzi z łatwością, a innym zdecydowanie brak żyłki do interesów.
 • "Gazeta Polska codziennie": Pożyczki podwyższonego ryzyka

  Światowy rynek pożyczek pozabankowych może sięgać 50 bln euro. Na Polskę przypada prawdopodobnie kilkadziesiąt miliardów złotych. Dla systemu finansowego może to być bomba z opóźnionym zapłonem - ostrzega "Gazeta Polska codziennie".

Filmy - Ryzyko finansowe (1)

 • Wzrost ryzyka dla deweloperów

  Wzrost ryzyka dla deweloperów spowodowany przygotowaną przez rząd ustawą dotyczącą obrotu gruntami rolnymi może wywołać wzrost cen mieszkań. Przy jednoczesnym spadku cen gruntów rolnych. Skutek uchwalenia ustawy, co najmniej przejściowy, do czasu wydania m.in. wiążących orzeczeń Sądu Najwyższego, będzie taki, że grunty rolne, dla których nie uchwalono miejscowego planu przestrzennego zostaną formalnie wyłączone z obrotu dla deweloperów. Będą tacy deweloperzy, którzy zminimalizują ryzyko i nie będą przygotowywać inwestycji na takich gruntach. Ale będą też tacy, którzy podejmą zwiększone ryzyko. Za zwiększone ryzyko będą oczekiwać większej premii w postaci zysku. Ten mogą zwiększyć kupując taniej ziemię i drożej sprzedając mieszkania. O tym mówi prawnik Piotr Woźniak z międzynarodowej firmy doradczej EY. Rząd przygotował ustawę, aby uniemożliwić kupno gruntów rolnych przez cudzoziemców. Jednak rolnicy protestują, bo ceny gruntów spadną po wejściu w życie ustawy.