ryzyko

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Ryzyko (Film (2000)[Boiler Room] Reż.Ben Younger) , Ryzyko (Film (2000)[Risk] Reż.Alan White)

Artykuły - Ryzyko (939)

Filmy - Ryzyko (6)

 • Najbardziej ryzykowne transakcje w biznesie

  W Polsce co roku kupowanych jest 200-300 firm i łączonych później z innymi. Właścicele firm i ich menedżerowie, gdy kupują firmy, decydują się na olbrzymie ryzyko. Większość takich transakcji kończy się katastrofą, ale te nieliczne przynoszą olbrzymi sukces finansowy, tak wynika ze światowych statystyk. W Polsce jest tak samo. Jakie są przyczyny porażek? Jakie były słynne katastrofy przy transakcjach fuzji i przejęć (M&A)? O tym mówi w rozmowie z MarketNews24 Maciej Krzekotowski, dyrektor Działu Konsultingu w Crowe Horwath.
 • Czy Ewa Chodakowska wyjdzie z tego cało?

  Znana trenerka fitness poddała się pewnemu ryzykownemu doświadczeniu...
 • Śmiertelnie niebezpieczna antykoncepcja! Oto dowód…

  Marion Larat to ambitna, 25-letnia studentka z Bordeaux. Ma przed sobą całe życie… Niestety, od kilku lat ta młoda kobieta jest w połowie sparaliżowana. To efekt powikłań zakrzepowo-zatorowych, które wywołało u niej przyjmowanie pigułek antykoncepcyjnych III generacji. Marion przeszła udar mózgu i była bliska śmierci… Dziś walczy o to, by pigułki, które o mało jej nie zabiły, zniknęły z rynku. Sprawą Marion – która pozwała do sądu farmaceutyczny koncern Bayer, producenta doustnej antykoncepcji hormonalnej III generacji - zainteresował się już francuski rząd. Okazuje się bowiem, że aż 10 procent kobiet ma wrodzoną wadę genetyczną, która powoduje zwiększone ryzyko zmian zakrzepowo-zatorowych w ich organizmie. Dla nich przyjmowanie takiej antykoncepcji to wyrok śmierci… Niestety, lekarze nie zlecają pacjentkom szczegółowych badań, a one wierzą, że nowoczesne metody zapobiegania ciąży są w pełni bezpieczne.
 • Blady strach padł na turystów w Egipcie!

  Egipt należy do ulubionych miejsc wakacyjnego wypoczynku turystów z całego świata, w tym także Polaków. Niestety, wyprawa pod piramidy wiąże się obecnie ze sporym ryzykiem. W Egipcie wrze - przez kraj przetaczają się kolejne fale politycznych zamieszek. Nic dziwnego, że w ostatnich miesiącach liczba zagranicznych gości odwiedzających ten kraj zmniejszyła się o... kilka milionów! Egipskie ministerstwo turystyki robi, co może, by odwrócić ten trend. Urzędnicy przygotowali nawet listę "bezpiecznych" wakacyjnych lokalizacji, oddalonych od punktów zapalnych. Jakie to miejsca?