ryzyko

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Ryzyko (Film (2000)[Boiler Room] Reż.Ben Younger) , Ryzyko (Film (2000)[Risk] Reż.Alan White)

Artykuły - Ryzyko (1254)

Filmy - Ryzyko (9)

 • Fala powodziowa w Tuscon niesie ze sobą pozostałości po spalonym lesie

  Władze hrabstwa Pima z Arizony ostrzegają mieszkańców przed możliwością występowania tzw. powodzi błyskawicznych. Przyczyną tych zdarzeń ma być niedawny pożar lasów, który spowodował, że ziemia jest zwęglona, jałowa i niezdolna do wchłaniania wody. Jako przykład takiej powodzi pokazują nagranie, na którym widać przejście fali powodziowej niosącej ze sobą tony pozostałości po pożarze lasu.
 • Rozpędzony pociąg minął go o centymetry. Nieodpowiedzialny mężczyzna próbował przejść przez zamknięty przejazd kolejowy

  Nieodpowiedzialny mężczyzna próbował przejść przez zamknięty przejazd kolejowy w Londynie. Do zdarzenia doszło 5 maja, a brytyjska policja opublikowała nagranie ku przestrodze. Możemy na nim zobaczyć, jak rozpędzony pociąg o centymetry mija mężczyznę.
 • Odwaga czy głupota? Zarejestrowali niecodzienny widok na autostradzie

  Para pędziła autostradą w Nowej Zelandii, gdy nagle zobaczyli taki widok. Dwójka nastolatków jechała pociągiem na gapę.
 • Najbardziej ryzykowne transakcje w biznesie

  W Polsce co roku kupowanych jest 200-300 firm i łączonych później z innymi. Właścicele firm i ich menedżerowie, gdy kupują firmy, decydują się na olbrzymie ryzyko. Większość takich transakcji kończy się katastrofą, ale te nieliczne przynoszą olbrzymi sukces finansowy, tak wynika ze światowych statystyk. W Polsce jest tak samo. Jakie są przyczyny porażek? Jakie były słynne katastrofy przy transakcjach fuzji i przejęć (M&A)? O tym mówi w rozmowie z MarketNews24 Maciej Krzekotowski, dyrektor Działu Konsultingu w Crowe Horwath.