Ryszard Petru

Synonimy:
Ekonomista Ryszard Petru,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ryszard Petru (140)

 • Plan Petru. Były lider Nowoczesnej zakłada stowarzyszenie

  Plan Petru. Były lider Nowoczesnej zakłada stowarzyszenie

  Były przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru już oficjalnie ogłosił powstanie nowej inicjatywy, która otrzymała nazwę Plan Petru. Odsunięty od kierowania Nowoczesną polityk chce współpracy proeuropejskich ugrupowań opozycyjnych. "Pozostaję w Nowoczesnej i będę wspierał przewodniczącą" - oświadczył Petru.
 • ​Ryszard Petru do Kamili Gasiuk-Pihowicz: Zamknij się

  ​Ryszard Petru do Kamili Gasiuk-Pihowicz: Zamknij się

  Cotygodniowa rubryka Roberta Mazurka i Igora Zalewskiego w tygodniku "Sieci Prawdy" przynosi soczystą plotkę z obozu Nowoczesnej.
 • Petru: Politykom PiS nie służy debata o podwyżce, bo pokazuje, że kłamią

  Petru: Politykom PiS nie służy debata o podwyżce, bo pokazuje, że kłamią

  "Politykom PiS nie służy debata na temat podwyżki cen paliwa, bo ewidentnie pokazuje, że kłamią" - ocenił lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Jak dodał, nieprawdą okazały się zapowiedzi PiS, że obietnice wyborcze będą realizowane bez podwyższania podatków.
 • Przyjęcie euro to dla Polski strategiczny interes - Petru

  Przyjęcie euro to dla Polski strategiczny interes - Petru

  - Przyjęcie euro to dla Polski strategiczny interes gospodarczy i polityczny; to ożywienie wymiany handlowej i zwiększenie polityki bezpieczeństwa - powiedział w czwartek w Sejmie lider Nowoczesnej Ryszard Petru.
 • Ryszard Petru komentuje spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z Theresą May

  Ryszard Petru komentuje spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z Theresą May

  Polska nie wygląda na poważny kraj; najważniejsze sprawy jedzie załatwiać "pierwszy sekretarz", a premier czeka na rozkazy - tak lider Nowoczesnej Ryszard Petru skomentował spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z premier Wielkiej Brytanii Theresą May.
 • Trzeba odczarować temat przystąpienia Polski do strefy euro - Petru

  Trzeba odczarować temat przystąpienia Polski do strefy euro - Petru

  - Temat przystąpienia Polski do strefy euro trzeba odczarować, bo wkrótce może się okazać, że prawdziwa UE będzie w strefie euro, a my będziemy mogli tylko przejeżdżać przez granice bez paszportów - podkreślił lider Nowoczesnej Ryszard Petru podczas debaty dot. gospodarki.
 • Ryszard Petru odpowiada na propozycję Jarosława Kaczyńskiego

  Ryszard Petru odpowiada na propozycję Jarosława Kaczyńskiego

  ​Nowoczesna nigdy nie przyłoży ręki do zmian prawa wyborczego, które da szansę PiS na większą władzę w Polsce - oświadczył w poniedziałek w Szczecinie lider Nowoczesnej Ryszard Petru, nawiązując do planów PiS dotyczących zmian w ordynacji wyborczej do samorządów.
 • ​Ryszard Petru: Nie muszę mówić, gdzie byłem na sylwestra

  ​Ryszard Petru: Nie muszę mówić, gdzie byłem na sylwestra

  Lider Nowoczesnej Ryszard Petru komentował w TVN 24 swoją zagraniczną podróż w trakcie sejmowego protestu opozycji.
 • ​Ryszard Petru: Prezydent i premier kłamali

  ​Ryszard Petru: Prezydent i premier kłamali

  "Premier i prezydent oszukali nas, kłamiąc, że podwyższą kwotę wolną od podatku dla wszystkich" - powiedział w Radiu Zet Ryszard Petru, lider Nowoczesnej.
 • ​Ryszard Petru: W USA nie ma Misiewiczów

  ​Ryszard Petru: W USA nie ma Misiewiczów

  "Nowoczesna jest pierwszym ugrupowaniem, w którym większość posłów straciła finansowo na wejściu do polityki" - przekonuje w rozmowie z "Super Expressem" Ryszard Petru.

Filmy - Ryszard Petru (42)

 • Petru o Morawieckim: Zaproponuje politykę miłości

  - Współpracował z Donaldem Tuskiem, teraz z Kaczyńskim. On umie pracować dobrze - powiedział o nowym premierze Ryszard Petru. - Głównym pytaniem jest, jak zareaguje elektorat PiS-owski na bankiera nr 1 w Polsce, który zostaje premierem rządu PiS-u po Beacie Szydło, która była bardziej "ludyczna". - Beata Szydło wykonała najbardziej brudną robotę - "zaorała" Trybunał, sądownictwo, ograniczyła prawa opozycji. Teraz na gotowe przychodzi Morawiecki i zaproponuje politykę miłości - ocenił.
 • Petru: W przypadku Warszawy nie widzę możliwości współpracy z PO

  „Wniosek o wotum nieufności dla ministra Błaszczaka jest w Sejmie. Mamy 31 posłów. Ja nie zbieram podpisów na bieżąco, ale wiem, że pod wnioskiem podpisują się posłowie innych klubów. Mam apel do posłów PO, by zechcieli podpisać się pod tym wnioskiem” – powiedział Ryszard Petru w Popołudniowej rozmowie w RMF FM. „Zaproponowaliśmy wspólne działanie opozycji, nie widzę żadnego powodu, dla którego nie mielibyśmy składać takiego wniosku; gdyby udało się go złożyć, było to wielkie osiągnięcie, które pokazałoby siłę opozycji” – dodał przewodniczący Nowoczesnej. Petru poinformował także, że wspólne posiedzenie prezydiów klubów Nowoczesnej i PO odbędzie się "w najbliższym czasie". "Jak będzie oficjalny termin, to podam – teraz go dogadujemy” – zaznaczył. Gość Marcina Zaborskiego zadeklarował także wolę współpracy z PO „w kwestiach fundamentalnych”, takich jak obrona TK i sądownictwa. Odnosząc się do wyborów samorządowych Petru stwierdził: „W przypadku Warszawy nie widzę możliwości współpracy; przedstawiam propozycję – startujemy w tych wyborach oddzielnie, ale jeśli do II tury wejdzie nasz kandydat, to popiera go PO, a jeśli będzie to kandydat PO, to my go popieramy”.
 • Petru: Politycy nie powinni mówić artystom, co mają robić

  „Mówiłem kilka dni temu w Siedlcach, że mam poważne obawy i apeluję do pani premier, żeby to zbadała. Mianowicie ten, kto wiedział o tym, że ta ustawa będzie procedowana, przypomnę, była procedowana w mega szybkim tempie, mógł kupić działkę zalesioną. Potem po wykarczowaniu wartość tej działki mogła wzrosnąć kilkakrotnie” – stwierdził w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Ryszard Petru. Marcin Zaborski dopytywał, czy przewodniczący Nowoczesnej ma na myśli ministra środowiska Jana Szyszkę. „Nie powiedziałem, że on lobbował, bo on akurat jest decydentem(…). Mógł na tym skorzystać. Tu jest kwestia konfliktu interesów” – ocenił poseł. Był tez pytany o kwestię protestów przeciw spektaklowi „Klątwa” w Teatrze Powszechnym w Warszawie. „Wolność artystyczna polega na tym, że albo się ludziom to podoba, albo też nie. Można mieć własną opinię na ten temat, natomiast politycy nie powinni mówić artystom, co mają robić. Tak było w czasach PRL i źle to się skończyło. W związku z tym powstał drugi obieg i uważam, że tego typu cenzura spowodowałaby, że powstanie drugi obieg” - uznał Petru.
 • Paweł Rabiej: Petru jest twarzą Nowoczesnej. Ufamy mu

  ​Kadencyjność w samorządach? "Jarosław Kaczyński wziął ten pomysł od Nowoczesnej. To pomysł na dobre, stabilne czasy" – stwierdził Paweł Rabiej w Porannej rozmowie w RMF FM. "Wybory samorządowe dopiero w 2018 roku, chyba że prezes PiS będzie chciał je przyspieszyć" – dodał rzecznik Nowoczesnej. Zapewnił też, że lider partii Ryszard Petru nie jest dla niej balastem. "Jest świetnie przygotowany do polityki. Jest twarzą Nowoczesnej. Ufamy mu" – mówił Rabiej.