Ryszard Petru

Synonimy:
Ekonomista Ryszard Petru,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ryszard Petru (128)

 • Petru: Obawiam się, że exit tax doprowadzi do masowej ucieczki firm z Polski za granicę

  Petru: Obawiam się, że exit tax doprowadzi do masowej ucieczki firm z Polski za granicę

  Projektowane wprowadzenie od 2019 roku tzw. exit tax, czyli podatku m.in. dla firm przenoszących się za granicę, może doprowadzić jeszcze w tym roku do "masowej ucieczki polskich firm" do krajów, gdzie są niższe podatki - ocenił szef koła poselskiego Liberalno-Społeczni Ryszard Petru.
 • ​Ryszard Petru: Zajmę miejsce po Nowoczesnej

  ​Ryszard Petru: Zajmę miejsce po Nowoczesnej

  "Z przykrością stwierdzam, że Nowoczesna jest już częścią Platformy Obywatelskiej" - mówi "Rzeczpospolitej" Ryszard Petru.
 • ​Bankructwo Ryszarda Petru. Komentarz

  ​Bankructwo Ryszarda Petru. Komentarz

  Ryszard Petru jako polityk zbankrutował tak samo, jak 10 lat wcześniej zbankrutowała wyznawana przez niego ideologia społeczno-gospodarcza. Były lider Nowoczesnej tłumaczył dziś, dlaczego zdecydował się opuścić partię, którą zakładał, ale jego wyjaśnienia zupełnie nie trzymają się kupy.
 • Petru: Środki z 500 plus dla osób zamożnych powinny być przekazane na osoby niepełnosprawne

  Petru: Środki z 500 plus dla osób zamożnych powinny być przekazane na osoby niepełnosprawne

  Nowoczesna zgłaszała wniosek, aby osoby bogate nie otrzymywały 500 plus; z tych pieniędzy można sfinansować świadczenia, których domagają się w Sejmie rodzice osób niepełnosprawnych - uważa b. lider Nowoczesnej Ryszard Petru.
 • Ryszard Petru: Dzisiaj pali się kukły, jutro książki, a potem domy

  Ryszard Petru: Dzisiaj pali się kukły, jutro książki, a potem domy

  Ryszard Petru (Nowoczesna) poinformował o złożeniu doniesienia do prokuratury o możliwości popełnieniu przestępstwa "pomówienia, znieważenia funkcjonariusza publicznego i nawoływania do nienawiści". Chodzi o spalenie przez działaczy białostockiej Młodzieży Wszechpolskiej kukły z podobizną posła.
 • Plan Petru. Były lider Nowoczesnej zakłada stowarzyszenie

  Plan Petru. Były lider Nowoczesnej zakłada stowarzyszenie

  Były przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru już oficjalnie ogłosił powstanie nowej inicjatywy, która otrzymała nazwę Plan Petru. Odsunięty od kierowania Nowoczesną polityk chce współpracy proeuropejskich ugrupowań opozycyjnych. "Pozostaję w Nowoczesnej i będę wspierał przewodniczącą" - oświadczył Petru.
 • ​Ryszard Petru do Kamili Gasiuk-Pihowicz: Zamknij się

  ​Ryszard Petru do Kamili Gasiuk-Pihowicz: Zamknij się

  Cotygodniowa rubryka Roberta Mazurka i Igora Zalewskiego w tygodniku "Sieci Prawdy" przynosi soczystą plotkę z obozu Nowoczesnej.
 • Petru: Politykom PiS nie służy debata o podwyżce, bo pokazuje, że kłamią

  Petru: Politykom PiS nie służy debata o podwyżce, bo pokazuje, że kłamią

  "Politykom PiS nie służy debata na temat podwyżki cen paliwa, bo ewidentnie pokazuje, że kłamią" - ocenił lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Jak dodał, nieprawdą okazały się zapowiedzi PiS, że obietnice wyborcze będą realizowane bez podwyższania podatków.
 • Przyjęcie euro to dla Polski strategiczny interes - Petru

  Przyjęcie euro to dla Polski strategiczny interes - Petru

  - Przyjęcie euro to dla Polski strategiczny interes gospodarczy i polityczny; to ożywienie wymiany handlowej i zwiększenie polityki bezpieczeństwa - powiedział w czwartek w Sejmie lider Nowoczesnej Ryszard Petru.
 • Ryszard Petru komentuje spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z Theresą May

  Ryszard Petru komentuje spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z Theresą May

  Polska nie wygląda na poważny kraj; najważniejsze sprawy jedzie załatwiać "pierwszy sekretarz", a premier czeka na rozkazy - tak lider Nowoczesnej Ryszard Petru skomentował spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z premier Wielkiej Brytanii Theresą May.

Filmy - Ryszard Petru (52)