Ryszard Petru

Synonimy:
Ekonomista Ryszard Petru,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ryszard Petru (146)

 • ​Ryszard Petru: Zajmę miejsce po Nowoczesnej

  ​Ryszard Petru: Zajmę miejsce po Nowoczesnej

  "Z przykrością stwierdzam, że Nowoczesna jest już częścią Platformy Obywatelskiej" - mówi "Rzeczpospolitej" Ryszard Petru.
 • ​Bankructwo Ryszarda Petru. Komentarz

  ​Bankructwo Ryszarda Petru. Komentarz

  Ryszard Petru jako polityk zbankrutował tak samo, jak 10 lat wcześniej zbankrutowała wyznawana przez niego ideologia społeczno-gospodarcza. Były lider Nowoczesnej tłumaczył dziś, dlaczego zdecydował się opuścić partię, którą zakładał, ale jego wyjaśnienia zupełnie nie trzymają się kupy.
 • Petru: Środki z 500 plus dla osób zamożnych powinny być przekazane na osoby niepełnosprawne

  Petru: Środki z 500 plus dla osób zamożnych powinny być przekazane na osoby niepełnosprawne

  Nowoczesna zgłaszała wniosek, aby osoby bogate nie otrzymywały 500 plus; z tych pieniędzy można sfinansować świadczenia, których domagają się w Sejmie rodzice osób niepełnosprawnych - uważa b. lider Nowoczesnej Ryszard Petru.
 • Ryszard Petru: Dzisiaj pali się kukły, jutro książki, a potem domy

  Ryszard Petru: Dzisiaj pali się kukły, jutro książki, a potem domy

  Ryszard Petru (Nowoczesna) poinformował o złożeniu doniesienia do prokuratury o możliwości popełnieniu przestępstwa "pomówienia, znieważenia funkcjonariusza publicznego i nawoływania do nienawiści". Chodzi o spalenie przez działaczy białostockiej Młodzieży Wszechpolskiej kukły z podobizną posła.
 • Plan Petru. Były lider Nowoczesnej zakłada stowarzyszenie

  Plan Petru. Były lider Nowoczesnej zakłada stowarzyszenie

  Były przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru już oficjalnie ogłosił powstanie nowej inicjatywy, która otrzymała nazwę Plan Petru. Odsunięty od kierowania Nowoczesną polityk chce współpracy proeuropejskich ugrupowań opozycyjnych. "Pozostaję w Nowoczesnej i będę wspierał przewodniczącą" - oświadczył Petru.
 • ​Ryszard Petru do Kamili Gasiuk-Pihowicz: Zamknij się

  ​Ryszard Petru do Kamili Gasiuk-Pihowicz: Zamknij się

  Cotygodniowa rubryka Roberta Mazurka i Igora Zalewskiego w tygodniku "Sieci Prawdy" przynosi soczystą plotkę z obozu Nowoczesnej.
 • Petru: Politykom PiS nie służy debata o podwyżce, bo pokazuje, że kłamią

  Petru: Politykom PiS nie służy debata o podwyżce, bo pokazuje, że kłamią

  "Politykom PiS nie służy debata na temat podwyżki cen paliwa, bo ewidentnie pokazuje, że kłamią" - ocenił lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Jak dodał, nieprawdą okazały się zapowiedzi PiS, że obietnice wyborcze będą realizowane bez podwyższania podatków.
 • Przyjęcie euro to dla Polski strategiczny interes - Petru

  Przyjęcie euro to dla Polski strategiczny interes - Petru

  - Przyjęcie euro to dla Polski strategiczny interes gospodarczy i polityczny; to ożywienie wymiany handlowej i zwiększenie polityki bezpieczeństwa - powiedział w czwartek w Sejmie lider Nowoczesnej Ryszard Petru.
 • Ryszard Petru komentuje spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z Theresą May

  Ryszard Petru komentuje spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z Theresą May

  Polska nie wygląda na poważny kraj; najważniejsze sprawy jedzie załatwiać "pierwszy sekretarz", a premier czeka na rozkazy - tak lider Nowoczesnej Ryszard Petru skomentował spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z premier Wielkiej Brytanii Theresą May.
 • Trzeba odczarować temat przystąpienia Polski do strefy euro - Petru

  Trzeba odczarować temat przystąpienia Polski do strefy euro - Petru

  - Temat przystąpienia Polski do strefy euro trzeba odczarować, bo wkrótce może się okazać, że prawdziwa UE będzie w strefie euro, a my będziemy mogli tylko przejeżdżać przez granice bez paszportów - podkreślił lider Nowoczesnej Ryszard Petru podczas debaty dot. gospodarki.

Filmy - Ryszard Petru (44)

 • „Po ośmiu latach miejsce pożegnań stało się miejscem spotkań.” Rocznica katastrofy smoleńskiej na Powązkach

  Po ośmiu latach miejsce pożegnań stało się miejscem spotkań. Kolejny już raz przychodzimy w kolejną rocznicę, aby spotkać się z tymi, którzy tamtego dnia zginęli – powiedział podczas obchodów 8. rocznicy katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. na Wojskowych Powązkach bp Józef Guzek. Podczas ceremonii minutą ciszy upamiętniono ofiary katastrofy smoleńskiej, a następnie odczytano listę wszystkich ofiar. Następnie Biskup Polowy Wojska Polskiego wraz z przedstawicielami kościołów prawosławnego i ewangelickiego modlili się za zmarłych 10 kwietnia 2010 r. W uroczystości przy pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej wzięli udział m.in. wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski oraz Ryszard Petru.
 • R. Petru: Dziś palą kukły, jutro będą palić nasze domy

  Musimy reagować. Dziś palą kukły, jutro będą palić nasze domy i obrzucać nas ciężkimi przedmiotami. Zwykle to się źle kończyło w historii – powiedział Ryszard Petru z Nowoczesnej, komentując spalenie kukły przedstawiającej jego osobę przez działaczy Młodzieży Wszechpolskiej. Działacze stwierdzili, że jest to „symboliczne” spalenie, nawiązujące do tradycji topienia marzanny. Nowoczesna ma zawiadomić prokuraturę w tej sprawie. Ryszard Petru odniósł się także „Czarnego Piątku” czyli protestów przeciw zaostrzeniu prawa dotyczącego aborcji. – Jak w Polsce nacjonaliści palą kukły, to na to jest przyzwolenie PiS-u. A jak kobiety protestują, to na to już nie ma przyzwolenia PiS-u – powiedział Petru.
 • Petru o Morawieckim: Zaproponuje politykę miłości

  - Współpracował z Donaldem Tuskiem, teraz z Kaczyńskim. On umie pracować dobrze - powiedział o nowym premierze Ryszard Petru. - Głównym pytaniem jest, jak zareaguje elektorat PiS-owski na bankiera nr 1 w Polsce, który zostaje premierem rządu PiS-u po Beacie Szydło, która była bardziej "ludyczna". - Beata Szydło wykonała najbardziej brudną robotę - "zaorała" Trybunał, sądownictwo, ograniczyła prawa opozycji. Teraz na gotowe przychodzi Morawiecki i zaproponuje politykę miłości - ocenił.
 • Petru: W przypadku Warszawy nie widzę możliwości współpracy z PO

  „Wniosek o wotum nieufności dla ministra Błaszczaka jest w Sejmie. Mamy 31 posłów. Ja nie zbieram podpisów na bieżąco, ale wiem, że pod wnioskiem podpisują się posłowie innych klubów. Mam apel do posłów PO, by zechcieli podpisać się pod tym wnioskiem” – powiedział Ryszard Petru w Popołudniowej rozmowie w RMF FM. „Zaproponowaliśmy wspólne działanie opozycji, nie widzę żadnego powodu, dla którego nie mielibyśmy składać takiego wniosku; gdyby udało się go złożyć, było to wielkie osiągnięcie, które pokazałoby siłę opozycji” – dodał przewodniczący Nowoczesnej. Petru poinformował także, że wspólne posiedzenie prezydiów klubów Nowoczesnej i PO odbędzie się "w najbliższym czasie". "Jak będzie oficjalny termin, to podam – teraz go dogadujemy” – zaznaczył. Gość Marcina Zaborskiego zadeklarował także wolę współpracy z PO „w kwestiach fundamentalnych”, takich jak obrona TK i sądownictwa. Odnosząc się do wyborów samorządowych Petru stwierdził: „W przypadku Warszawy nie widzę możliwości współpracy; przedstawiam propozycję – startujemy w tych wyborach oddzielnie, ale jeśli do II tury wejdzie nasz kandydat, to popiera go PO, a jeśli będzie to kandydat PO, to my go popieramy”.