Ryszard Petru

Synonimy:
Ekonomista Ryszard Petru,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ryszard Petru (146)

 • Petru: Obawiam się, że exit tax doprowadzi do masowej ucieczki firm z Polski za granicę

  Petru: Obawiam się, że exit tax doprowadzi do masowej ucieczki firm z Polski za granicę

  Projektowane wprowadzenie od 2019 roku tzw. exit tax, czyli podatku m.in. dla firm przenoszących się za granicę, może doprowadzić jeszcze w tym roku do "masowej ucieczki polskich firm" do krajów, gdzie są niższe podatki - ocenił szef koła poselskiego Liberalno-Społeczni Ryszard Petru.
 • ​Ryszard Petru: Zajmę miejsce po Nowoczesnej

  ​Ryszard Petru: Zajmę miejsce po Nowoczesnej

  "Z przykrością stwierdzam, że Nowoczesna jest już częścią Platformy Obywatelskiej" - mówi "Rzeczpospolitej" Ryszard Petru.
 • ​Bankructwo Ryszarda Petru. Komentarz

  ​Bankructwo Ryszarda Petru. Komentarz

  Ryszard Petru jako polityk zbankrutował tak samo, jak 10 lat wcześniej zbankrutowała wyznawana przez niego ideologia społeczno-gospodarcza. Były lider Nowoczesnej tłumaczył dziś, dlaczego zdecydował się opuścić partię, którą zakładał, ale jego wyjaśnienia zupełnie nie trzymają się kupy.
 • Petru: Środki z 500 plus dla osób zamożnych powinny być przekazane na osoby niepełnosprawne

  Petru: Środki z 500 plus dla osób zamożnych powinny być przekazane na osoby niepełnosprawne

  Nowoczesna zgłaszała wniosek, aby osoby bogate nie otrzymywały 500 plus; z tych pieniędzy można sfinansować świadczenia, których domagają się w Sejmie rodzice osób niepełnosprawnych - uważa b. lider Nowoczesnej Ryszard Petru.
 • Ryszard Petru: Dzisiaj pali się kukły, jutro książki, a potem domy

  Ryszard Petru: Dzisiaj pali się kukły, jutro książki, a potem domy

  Ryszard Petru (Nowoczesna) poinformował o złożeniu doniesienia do prokuratury o możliwości popełnieniu przestępstwa "pomówienia, znieważenia funkcjonariusza publicznego i nawoływania do nienawiści". Chodzi o spalenie przez działaczy białostockiej Młodzieży Wszechpolskiej kukły z podobizną posła.
 • Plan Petru. Były lider Nowoczesnej zakłada stowarzyszenie

  Plan Petru. Były lider Nowoczesnej zakłada stowarzyszenie

  Były przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru już oficjalnie ogłosił powstanie nowej inicjatywy, która otrzymała nazwę Plan Petru. Odsunięty od kierowania Nowoczesną polityk chce współpracy proeuropejskich ugrupowań opozycyjnych. "Pozostaję w Nowoczesnej i będę wspierał przewodniczącą" - oświadczył Petru.
 • ​Ryszard Petru do Kamili Gasiuk-Pihowicz: Zamknij się

  ​Ryszard Petru do Kamili Gasiuk-Pihowicz: Zamknij się

  Cotygodniowa rubryka Roberta Mazurka i Igora Zalewskiego w tygodniku "Sieci Prawdy" przynosi soczystą plotkę z obozu Nowoczesnej.
 • Petru: Politykom PiS nie służy debata o podwyżce, bo pokazuje, że kłamią

  Petru: Politykom PiS nie służy debata o podwyżce, bo pokazuje, że kłamią

  "Politykom PiS nie służy debata na temat podwyżki cen paliwa, bo ewidentnie pokazuje, że kłamią" - ocenił lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Jak dodał, nieprawdą okazały się zapowiedzi PiS, że obietnice wyborcze będą realizowane bez podwyższania podatków.
 • Przyjęcie euro to dla Polski strategiczny interes - Petru

  Przyjęcie euro to dla Polski strategiczny interes - Petru

  - Przyjęcie euro to dla Polski strategiczny interes gospodarczy i polityczny; to ożywienie wymiany handlowej i zwiększenie polityki bezpieczeństwa - powiedział w czwartek w Sejmie lider Nowoczesnej Ryszard Petru.
 • Ryszard Petru komentuje spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z Theresą May

  Ryszard Petru komentuje spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z Theresą May

  Polska nie wygląda na poważny kraj; najważniejsze sprawy jedzie załatwiać "pierwszy sekretarz", a premier czeka na rozkazy - tak lider Nowoczesnej Ryszard Petru skomentował spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z premier Wielkiej Brytanii Theresą May.

Filmy - Ryszard Petru (47)

 • Ryszard Petru: Chcemy walczyć o zniesienie zakazu handlu w niedziele

  "Tworzę nowe ugrupowanie, która stawia na gospodarkę. Chcemy walczyć o zniesienie zakazu handlu w niedziele" – zapowiedział przewodniczący partii Teraz Ryszard Petru. "Dostrzegam miejsce na scenie politycznej po Nowoczesnej. Tworzę ugrupowanie, które stawia na gospodarkę i kwestie społeczne" - podkreślał gość Porannej rozmowy w RMF FM. Ryszard Petru zapowiedział, że partia Teraz będzie walczyć o zniesienie zakazu handlu w niedziele. Pytany o kłopoty Nowoczesnej - partii, którą sam zakładał - Petru powiedział, że jest mu przykro. "Osobiście jest mi przykro. Zaangażowałem dużo czasu i wysiłku. Osoby, które prowadzą Nowoczesną są dorosłe, podejmują decyzje i jest, jak jest" - mówił były szef tego ugrupowania w RMF FM. "Dostrzegam miejsce po Nowoczesnej, dlatego tworzę z Joanną Scheuring-Wielgus nowe ugrupowanie" - dodał.
 • R. Petru o aferze z udziałem szefa KNF: Już drugi dzień z rzędu światowe media piszą o nas źle

  – To jest drugi dzień z kolei, kiedy w prasie międzynarodowej pojawiają się jak najgorsze artykuły na temat naszego państwa – powiedział Ryszard Petru, komentując rewelacje "Gazety Wyborczej" na temat propozycji korupcyjnej złożonej przez szefa KNF właścicielowi jednego z banków. (TVN24/x-news)
 • Petru: Nie mam zamiaru łączyć się z PO. Ta partia licytuje się z PiS-em na populizm

  "Nie ma takiej perspektywy. Nie mogę się utożsamiać z partią, która licytuje się z PiS-em na populizm" - mówi w Porannej rozmowie w RMF FM Ryszard Petru pytany o to, co odpowiedziałby Sławomirowi Neumannowi, który na naszej antenie złożył mu propozycję przystąpienia do Platformy Obywatelskiej. "PO nie reprezentuje ludzi z inicjatywą" - dodaje gość Roberta Mazurka.
 • „Po ośmiu latach miejsce pożegnań stało się miejscem spotkań.” Rocznica katastrofy smoleńskiej na Powązkach

  Po ośmiu latach miejsce pożegnań stało się miejscem spotkań. Kolejny już raz przychodzimy w kolejną rocznicę, aby spotkać się z tymi, którzy tamtego dnia zginęli – powiedział podczas obchodów 8. rocznicy katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. na Wojskowych Powązkach bp Józef Guzek. Podczas ceremonii minutą ciszy upamiętniono ofiary katastrofy smoleńskiej, a następnie odczytano listę wszystkich ofiar. Następnie Biskup Polowy Wojska Polskiego wraz z przedstawicielami kościołów prawosławnego i ewangelickiego modlili się za zmarłych 10 kwietnia 2010 r. W uroczystości przy pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej wzięli udział m.in. wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski oraz Ryszard Petru.