Ryszard Milewski

Artykuły - Ryszard Milewski (11)

 • SN zaostrzył karę dyscyplinarną ws. sędziego Milewskiego

  SN zaostrzył karę dyscyplinarną ws. sędziego Milewskiego

  Sąd Najwyższy zaostrzył karę dyscyplinarną ws. Ryszarda Milewskiego - b. prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku, obwinionego o uchybienie godności sędziego w związku ze sprawą Amber Gold, przenosząc go do sądu z apelacji białostockiej.
 • "Sędzia na telefon". Finał "dyscyplinarki" Milewskiego

  "Sędzia na telefon". Finał "dyscyplinarki" Milewskiego

  W piątek Sąd Najwyższy rozpatrzy odwołania Ministra Sprawiedliwości oraz obrony w sprawie dyscyplinarnej Ryszarda Milewskiego - b. prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku, obwinionego o uchybienie godności sędziego w związku ze sprawą Amber Gold.
 • Jest odwołanie ws. sędziego Milewskiego

  Jest odwołanie ws. sędziego Milewskiego

  Jest odwołanie od wyroku na sędziego Ryszarda Milewskiego - jednego z bohaterów afery Amber Gold. W styczniu został on skazany przez sąd dyscyplinarny. Przez trzy lata sędzia miał nie dostawać podwyżek, przez pięć lat miał mieć zakaz ubiegania się o awans i dożywotnio zakazano mu sprawowania funkcji prezesa sądu.
 • Sędzia Milewski ukarany przez sąd dyscyplinarny

  Sędzia Milewski ukarany przez sąd dyscyplinarny

  Ryszard Milewski ostatecznie usunięty z funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku. Tak zdecydował sąd dyscyplinarny, w tym przypadku Sąd Apelacyjny w Warszawie. Sędziowie uznali, że swoim postępowaniem Milewski uchybił godności urzędu, który sprawował.
 • "Dyscyplinarka" sędziego Milewskiego - o nagraniu wypowie się biegły

  "Dyscyplinarka" sędziego Milewskiego - o nagraniu wypowie się biegły

  Biegły od fonoskopii ma się wypowiedzieć, czy autentyczne jest nagranie zeszłorocznej rozmowy ówczesnego prezesa sądu w Gdańsku Ryszarda Milewskiego z osobą podszywającą się pod urzędnika kancelarii premiera - postanowił dziś sąd ws. "dyscyplinarki" Milewskiego.
 • Sprawa sędziego Milewskiego - do sądu dyscyplinarnego

  Sprawa sędziego Milewskiego - do sądu dyscyplinarnego

  Sprawa byłego prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku Ryszarda Milewskiego została skierowana do sądu dyscyplinarnego - poinformował w poniedziałek sędzia Marcin Cieślikowski, zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów.
 • "Gazeta Polska Codziennie": Ujawnił aferę, grozi mu pięć lat

  "Gazeta Polska Codziennie": Ujawnił aferę, grozi mu pięć lat

  Paweł Miter, autor prowokacji wobec sędziego Milewskiego, która wstrząsnęła Polską, usłyszy od zielonogórskiej prokuratury zarzuty w tej sprawie - informuje "Gazeta Polska Codziennie". ​Premier Donald Tusk sugerował, że Miterem powinna się zająć prokuratura. To pierwszy podejrzany od czasu ujawnienia sensacyjnej taśmy prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku.
 • Sędzia Ryszard Milewski wrócił do pracy. Skazał rowerzystę

  Sędzia Ryszard Milewski wrócił do pracy. Skazał rowerzystę

  Organizator rowerowych mas krytycznych w Gdyni musi zapłacić 300 złotych mandatu za jazdę rowerem po nadmorskiej promenadzie - taki wyrok zapadł przed sądem w Gdańsku. Co ciekawe, wydał go sędzia Ryszard Milewski, nazwany przez media "sędzią na telefon". Były prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku wrócił do pracy po aferze ze swoim udziałem i wielomiesięcznym zwolnieniu lekarskim.
 • Gowin: Brak kary dla Milewskiego byłby gorszący

  Gowin: Brak kary dla Milewskiego byłby gorszący

  "Postępowanie wobec Milewskiego jest gorszące, ponieważ koniecznym atrybutem autorytetu sędziowskiego jest niezawisłość" - mówi "Gazecie Polskiej Codziennie" były minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.
 • Wiadomo, kto stoi za prowokacją wobec Milewskiego

  Wiadomo, kto stoi za prowokacją wobec Milewskiego

  "Wprost" ujawnia, kto przeprowadził prowokację wobec prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku Ryszarda Milewskiego. Chodzi o Pawła Mitera. Jego nazwisko po raz pierwszy pojawiło się w przestrzeni publicznej, gdy otrzymał pracę w TVP powołując się na znajomość z prezydentem. Potem kojarzono go ze sprawą Amber Gold i fałszywej notatki ABW, którą miał dostarczyć Marcinowi P.

Filmy - Ryszard Milewski (4)

 • Wstydliwe zdjęcie Tuska. Powinien się wytłumaczyć?

  Wspólne zdjęcie Donalda Tuska z Ryszardem Milewskim, odwołanym po dziennikarskiej prowokacji prezesem Sądu Okręgowego w Gdańsku, i prokuratorem Dariuszem Różyckim, który niedawno przejął śledztwo w sprawie powiązań syna premiera z Amber Gold, narobiło sporo zamieszania. Czy premier powinien się wytłumaczyć z tych znajomości?
 • Jarosław Gowin robi porządki w Gdańsku

  Część uchybień stwierdzonych przez wizytatorów ma charakter rażący - mówi Jarosław Gowin, odnosząc się do lustracji działań byłego prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku, Ryszarda Milewskiego. Minister sprawiedliwości nie wyklucza wszczęcia kolejnych postępowań dyscyplinarnych w związku z tą sprawą.
 • Tusk i Milewski przybijają "piątkę"

  Donald Tusk i Ryszard Milewski, sędzia, z którym osoba podająca się za asystenta szefa kancelarii premiera miała ustalać szczegóły związane m.in. z posiedzeniem sądu dotyczącym zażalenia na areszt szefa Amber Gold, dzielą tę samą pasję - piłkę nożną. Na archiwalnym nagraniu z 17 października 2010 r. widać, jak obaj panowie siedzą obok siebie na meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia. W pewnym momencie po strzeleniu bramki przez Lechię obaj przybijają sobie "piątkę". Mecz zakończył się zwycięstwem Lechii 1:0.
 • Kalisz: Sprawą Milewskiego zajmie się komisja

  Jestem rozżalony postawą sędziego Milewskiego. On nie nadaje się na sędziego. Kiedy dzwoni polityk, trzeba mieć odwagę odłożyć słuchawkę - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Ryszard Kalisz. - Po posiedzeniu KRS zwołam komisję sprawiedliwości ws. sędziego Milewskiego - dodał.