Ryszard Bugajski

Synonimy:
Bugajski Ryszard,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ryszard Bugajski (16)

 • Ostatnie pożegnanie Ryszarda Bugajskiego

  Ostatnie pożegnanie Ryszarda Bugajskiego

  Na Powązkach Wojskowych w Warszawie odbył się pogrzeb Ryszarda Bugajskiego. Reżyser, scenarzysta i pisarz, twórca tak głośnych filmów, jak "Przesłuchanie", "Generał Nil", "Układ zamknięty" oraz "Zaćma", zmarł 7 czerwca. Miał 76 lat.
 • Pogrzeb Ryszarda Bugajskiego. Kiedy odbędzie się ostatnie pożegnanie?

  Pogrzeb Ryszarda Bugajskiego. Kiedy odbędzie się ostatnie pożegnanie?

  Ryszard Bugajski zmarł w piątek,7 czerwca, wieczorem w Warszawie po długiej chorobie. Miał 76 lat. Ustalono właśnie termin pogrzebu.
 • Wspomnienie o Ryszardzie Bugajskim

  Wspomnienie o Ryszardzie Bugajskim

  W piątek 7 czerwca 2019 roku zmarł Ryszard Bugajski. Reżyser "Przesłuchania" odszedł w wieku 76 lat po długiej chorobie. Jego śmierć wywołała liczne reakcje ze strony przedstawicieli polskiej kinematografii.
 • Nie żyje Ryszard Bugajski. Miał 76 lat

  Nie żyje Ryszard Bugajski. Miał 76 lat

  ​Nie żyje reżyser, scenarzysta i pisarz Ryszard Bugajski, twórca m.in. filmów "Przesłuchanie", "Generał Nil", "Układ zamknięty" oraz "Zaćma". Artysta zmarł w wieku 76 lat w Warszawie.
 • Ryszard Bugajski: Kobiety są ciekawsze

  Ryszard Bugajski: Kobiety są ciekawsze

  "Zaćma", najnowszy film Ryszarda Bugajskiego ("Przesłuchanie", "Układ zamknięty"), opowiada o Julii Brystygierowej, znanej jako "Krwawa Luna" - sadystycznej funkcjonariuszce UB, jednej z najbardziej niesławnych postaci powojennej Polski. "Moim celem jest, by zewnętrzne wydarzenia stały się drugorzędne wobec tego, co dzieje się w psychice mojej bohaterki przeżywającej psychiczny kryzys" - przekonuje reżyser.
 • "Zaćma": Nowy film Ryszarda Bugajskiego

  "Zaćma": Nowy film Ryszarda Bugajskiego

  "Interesowała mnie przemiana, jaka w niej zaszła" - powiedział Ryszard Bugajski po specjalnym pokazie "Zaćmy", swojego najnowszego filmu, którego główną bohaterką jest Julia Brystygierowa, jedna z najbardziej znanych funkcjonariuszek bezpieki PRL.
 • "Zaćma": Ryszard Bugajski kręci film o Julii Brystygierowej

  "Zaćma": Ryszard Bugajski kręci film o Julii Brystygierowej

  Za dwa tygodnie ruszają zdjęcia do filmu Ryszarda Bugajskiego "Zaćma", który będzie opowiadał o Julii Brystygierowej, sadystycznej funkcjonariuszce UB, jednej z najkrwawszych postaci powojennej Polski - pisze "Gazeta Polska Codziennie".
 • Jubileusz reżysera "Przesłuchania"

  Jubileusz reżysera "Przesłuchania"

  Reżyser Ryszard Bugajski, twórca filmów "Przesłuchanie", "Generał Nil" oraz "Układu zamkniętego", skończył w sobotę, 27 kwietnia, 70 lat. "Mój film jest manifestem człowieka, który chce być wolny, bez względu na cenę" - mówił Bugajski o "Przesłuchaniu", swoim najsłynniejszym filmie.
 • "Policjant. Potwór z karabinem!"

  "Policjant. Potwór z karabinem!"

  Informacje o tym, że powstaje film oparty na prawdziwych wydarzeniach, w które zamieszane są prokuratura i Urząd Skarbowy, wywołały lekką panikę w tych organach państwa. "Układ zamknięty" pokazuje anomalie naszej demokracji, którymi trzeba się pilnie zająć" - tak o swoim najnowszym filmie mówi Ryszard Bugajski.
 • "Układ zamknięty": To wydarzyło się naprawdę

  "Układ zamknięty": To wydarzyło się naprawdę

  Oklaskami zakończył się w czwartek pokaz prasowy filmu "Układ zamknięty" Ryszarda Bugajskiego. Obraz inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami z 2003 roku, kiedy to niesłusznie oskarżono trzech przedsiębiorców. Film trafi do kin 5 kwietnia.

Filmy - Ryszard Bugajski (3)

 • Bugaj w Popołudniowej rozmowie RMF (11.12.17)

  "PiS może przegrać w jednej sytuacji - wtedy, kiedy zaplącze się we własne nogi. Jakiś skandal wyniknie, okaże się, że jest awantura po zmianach w rządzie" - stwierdził w Popołudniowej rozmowie w RMF FM ekonomista prof. Ryszard Bugaj. "Jarosław Kaczyński powinien myśleć, jak zostawić Antoniego Macierewicza poza rządem" - dodał. "Kiedy Mateusz Morawiecki pierwszy raz wchodził do rządu, wiązałem z tym pewne nadzieje. One się zmniejszyły zasadniczo" - przyznał gość Marcina Zaborskiego. "Nie ma postępów moim zdaniem w sensownej konkretyzacji tego zamiaru, który on ogłosił, który zawierał pewne elementy na takim poziomie aksjologicznym rozsądne: o tej pułapce średniego wzrostu i o wyrównaniu benefitów z rozwoju gospodarczego. To mi się podobało" - zauważył. "Nawet jeżeli pan premier chciałby dążyć do chrystianizacji Europy to nie powinien tego ogłaszać. Na portalach społecznościowych, w internecie to się odbiło szerokim echem. Myślę, że za granicą też się odbije" - stwierdził Bugaj. Odniósł się w ten sposób do słów nowego szefa rządu z wywiadu dla TV Trwam.
 • Przemysław Sadowski: obywatel kontra prawo

  "Układ zamknięty" Ryszarda Bugajskiego to oparta na faktach historia trzech przedsiębiorców, którzy zostali niesłusznie oskarżeni o działalność w grupie przestępczej. - Naszymi przeciwnikami są ludzie, którzy działają w imieniu prawa, ale tak naprawdę tworzą układ mafijny w swej naturze - mówi Przemysław Sadowski, odtwórca jednej z głównych ról w filmie.
 • "Układ zamknięty"

  "Układ zamknięty" to thriller w reżyserii Ryszarda Bugajskiego. Trzej prominentni biznesmeni padają ofiarą misternie uknutej intrygi na wysokich szczeblach wymiaru sprawiedliwości. Pewnego ranka do ich domów wkraczają agenci Centralnego Biura Śledczego i antyterroryści - ale żaden z przedsiębiorców nie ma bladego pojęcia, skąd wzięły się stawiane im zarzuty...