ryszard

Artykuły - Ryszard (234)

 • Dobrobyt Polaków mógłby rosnąć o 5-7 proc. rocznie

  Dobrobyt Polaków mógłby rosnąć o 5-7 proc. rocznie

  W latach 2008-2013 PKB per capita w Polsce wzrósł o nieco ponad 6 proc., podczas gdy w takich krajach jak Szwecja, Szwajcaria, a nawet Estonia rósł kilkukrotnie szybciej. Żeby doganiać bardziej rozwinięte kraje, Polska powinna sięgać po inne zasoby wzrostu - ocenia Ryszard Florek, prezes Fakro i założyciel fundacji Pomyśl o przyszłości. Do tego potrzebna jest współpraca trzech środowisk: urzędników, przedsiębiorców i społeczeństwa.
 • Ryszard Rembiszewski: Pan Lotto po przejściach

  Ryszard Rembiszewski: Pan Lotto po przejściach

  Wszyscy kojarzą mnie niemal wyłącznie z grami liczbowymi, ale to mi nie przeszkadza - twierdzi Ryszard Rembiszewski. Prezenter lubi być utożsamiany z kimś, kto przynosi ludziom szczęście. Uważa się za ikonę Totalizatora Sportowego, przyznaje jednak, że być może zbyt słabo wykorzystał popularność, jaką przyniosło mu prowadzenie studia losowań Lotto.
 • Ryszard Lenczewski o pracy przy "Idzie"

  Ryszard Lenczewski o pracy przy "Idzie"

  Fotografie wykonane w ramach dokumentacji do "Idy", to notatniki moich wrażeń, które potem ułożyły się w opowieść filmową - powiedział operator Ryszard Lenczewski, współautor nominowanych do Oscara zdjęć do filmu Pawła Pawlikowskiego.
 • "Ida" przed oscarową galą

  "Ida" przed oscarową galą

  Agata Trzebuchowska dostała rolę po tym, jak zwrócono na nią uwagę w kawiarni; Łukasz Żal przejął funkcję autora zdjęć, gdy zachorował Ryszard Lenczewski. O kulisach realizacji "Idy" i planach związanych z oscarową galą opowiada producent filmu - Piotr Dzięcioł.
 • Kiepscy nie obchodzą walentynek

  Kiepscy nie obchodzą walentynek

  Rodzina Kiepskich nie obchodziła nigdy walentynek - zapewnia ich serialowy sąsiad Paździoch, czyli Ryszard Kotys. "Nie przypominam sobie takiego odcinka" - przekonuje aktor.
 • Otwarcie wystawy poświęconej "Idzie"

  Otwarcie wystawy poświęconej "Idzie"

  Operator Ryszard Lenczewski oraz producentka Ewa Puszczyńska - współautorzy filmu "Ida", wzięli udział w otwarciu wystawy w łódzkim Muzeum Kinematografii. Multimedialna ekspozycja opowiada historię powstania tegorocznego kandydata do Oscara.
 • Ryszard Pietruski: Król życia

  Ryszard Pietruski: Król życia

  Był królem życia. Kochał ludzi i potrafił się bawić. Nie ma już tak kolorowych artystów.
 • Petru: Niech Kopacz załatwia mikrosprawy. Wielkie reformy dopiero po wyborach

  Petru: Niech Kopacz załatwia mikrosprawy. Wielkie reformy dopiero po wyborach

  W Kontrwywiadzie RMF FM ekonomista Ryszard Petru przekonuje, że Polska musi dążyć do strefy euro, bo jest to wartością samą w sobie.
 • Rezygnacja osoby nadzorującej

  Zarząd Spółki PCZ S.A. z siedzibą we Wrocławiu informuje, iż w dniu 02 września 2014 r. osoba nadzorująca – p. Ryszard Urbanek złożył rezygnację z pełnienia funkcji Członka Rady Nadzorczej PCZ S.A. z dniem 31 października 2014 r. Jako przyczynę rezygnacji p. Ryszard Urbanek wskazał względy zdrowotne. Podstawa prawna: § 3 ust. 2 pkt 11) Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewC
 • Ryszard Kotys: 15 lat z serialem "Świat według Kiepskich"

  Ryszard Kotys: 15 lat z serialem "Świat według Kiepskich"

  Od dawna nie znika z ramówki Polsatu. Mimo upływającego czasu, Polacy nadal doskonale się przy nim bawią. Serial komediowy "Świat według Kiepskich" emitowany jest już piętnaście lat! Ryszard Kotys, grający serialowego Mariana Paździocha, opowiedział o sekretach sukcesu tej produkcji.