rysunki

Artykuły - Rysunki (38)

 • Odkryto najstarsze rysunki naskalne w Europie

  W jaskini Altxerri na północy Hiszpanii odkryto najstarsze rysunki naskalne w Europie. Są to figury zwierząt i powstały 39 tysięcy lat temu.
 • 97-latek tworzy w MS Paint piękne rysunki

  97-latek tworzy w MS Paint piękne rysunki

  97-letni mieszkaniec z Cleveland tworzy w programie Microsoft Paint prawdziwe cuda.
 • Szokujące rysunki szefa więzienia

  Ludzki płód jako "zagrycha" esesmana, wisielcy jako bombki choinkowe - szokującymi rysunkami mjr. Dariusza Kownackiego, dyrektora zakładu karnego w Opolu, zajęła się prokuratura, informuje "Rzeczpospolita".
 • Robert Gawliński z krakowską malarką pomagają zwierzętom

  Robert Gawliński z krakowską malarką pomagają zwierzętom

  Od dawna wrażliwy na los zwierząt Robert Gawliński bierze udział w kolejnej akcji pomocy. Tym razem z krakowską malarką Iwoną Siwek Front zaprasza na charytatywne aukcje rysunków, które powstały podczas jego koncertu.
 • Wystawa rysunków Andrzeja Wajdy

  Wystawa rysunków Andrzeja Wajdy

  40 prac składa się na wystawę rysunków Andrzeja Wajdy, która została otwarta w poniedziałek wieczorem w Dworku Sierakowskich w Sopocie. Są to zarówno portrety rodziny i znajomych reżysera, jak i np. rysunki wykonywane przez niego w czasie pracy lub podróży.
 • "Reżyser rysuje", czyli rysunki Wajdy

  "Reżyser rysuje", czyli rysunki Wajdy

  Andrzej Wajda stworzył w swoim życiu wiele obrazów, jak się niedawno okazało - nie tylko filmowych. Wybitny reżyser przez całe życie rysował. W poniedziałek, 24 października, odbędzie się w Sopocie wernisaż wystawy "Reżyser rysuje", trzeciej polskiej prezentacji prac Wajdy.
 • Nowe projekty PJ Harvey

  Nowe projekty PJ Harvey

  Brytyjska wokalistka PJ Harvey nie zwalnia tempa. Po świetnie przyjętym albumie "Let England Shake", który faktycznie wstrząsnął Anglią, zapowiada dalsze projekty. Artystka chce "regularnie" prezentować publiczności swoją sztukę - poezję i rysunki.
 • Najbardziej zagadkowe linie świata

  Najbardziej zagadkowe linie świata

  W Peru, pomiędzy Oceanem Spokojnym oraz Andami rozpościera się płaskowyż Nazca. Jest to jedno z najbardziej suchych i nieprzyjaznych człowiekowi miejsc na Ziemi. Mimo to setki lat temu powstało tam jedno z najwspanialszych i najbardziej zagadkowych dzieł sztuki.
 • Tatuaże? Owszem, "tylko" cztery...

  Tatuaże? Owszem, "tylko" cztery...

  Kapral Jones Kendall, żołnierz amerykańskiej piechoty morskiej, wygina się, by przeczytać wytatuowany gotykiem napis na swoim bicepsie: "Boże wybacz mi, jeżeli musiałem przysłać ich do Ciebie". - To dla talibów - Kendall uśmiecha się szeroko.
 • Wystawa rysunków Guentera Grassa

  Wystawa rysunków Guentera Grassa

  Siedemnaście rysunków Guentera Grassa z lat 1956-2002 będzie prezentowanych w Gdańskiej Galerii Guntera Grassa, zwanej też 4g. Wernisaż wystawy "Guenter Grass-rysunki" odbędzie się 29 stycznia. Artysty nie będzie na uroczystości.

Filmy - Rysunki (14)

 • Jak namalować drzewo wiśniowe?

  Drzewo wiśniowe to coraz popularniejszy motyw zdobiący nasze wnętrza. Delikatne, pastelowe kolory, z których słyną przepiękne kwitnące wiśnie z Japonii, to doskonały sposób dekorowania. By przygotować samodzielnie w domu obraz kwitnącej wiśni, nie potrzebujecie fortuny ani szczególnych umiejętności plastycznych - zobaczcie nasz poradnik, jak namalować drzewo wiśniowe. Każdy sobie z tym poradzi!
 • Jak narysować motyla?

  Rysowanie nie musi być trudne! Wielu z nas poddaje się po pierwszych próbach, myśląc, że nie ma szans na tworzenie prostych, ale efektownych rysunków. Nic bardziej mylnego. Zobaczcie nasz poradnik - w kilka chwil pokażemy wam, jak narysować motyla - to dziecinnie proste!
 • Jak narysować głowę papugi - krok po kroku

  Rysowanie to świetna zabawa - nie tylko dla najmłodszych. Niezwykle popularne w ostatnich latach stały się kolorowanki dla dorosłych - to doskonały sposób na relaks i wyciszenie negatywnych emocji po ciężkim dniu. Jeśli do tej pory uważaliście, że wasze zdolności plastyczne nie są najwyższej próby, zobaczcie nasz poradnik - tym razem dowiecie się, jak narysować głowę papugi. W parę chwil poznacie proste schematy, które pomogą wam potem z powodzeniem odwzorowywać przedmioty na papierze!
 • Jak narysować flaminga - krok po kroku

  Rysowanie to świetna zabawa - nie tylko dla najmłodszych. Niezwykle popularne w ostatnich latach stały się kolorowanki dla dorosłych - to doskonały sposób na relaks i wyciszenie negatywnych emocji po ciężkim dniu. Jeśli do tej pory uważaliście, że wasze zdolności plastyczne nie są najwyższej próby, zobaczcie nasz poradnik - tym razem dowiecie się, jak narysować flaminga. W parę chwil poznacie proste schematy, które pomogą wam potem z powodzeniem odwzorowywać przedmioty na papierze!