rynki wschodzące

Synonimy:
emerging markets,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Rynki wschodzące (382)

 • Komu bije dzwon na rynkach wschodzących?

  Komu bije dzwon na rynkach wschodzących?

  Zawał tureckiej liry i przecena obligacji jest sygnałem, że inwestorzy zrobili się bardzo nerwowi na rynkach wschodzących. Właśnie tam może rozpocząć się kolejny kryzys zadłużenia, jeśli inwestorzy każą sobie płacić coraz więcej za pożyczki, a państwa tego nie udźwigną. W takim scenariuszu Polska dostanie rykoszetem, bo nadal złoty i obligacje traktowane są jako aktywa rynków wschodzących, pomimo że w 2018 roku awansowaliśmy do giełdowej kategorii developed market w ramach indeksu FTSE Russell.
 • Reakcja wybranych banków centralnych na COVID-19

  Reakcja wybranych banków centralnych na COVID-19

  Reakcja polityki pieniężnej na pandemię COVID-19 była pod wieloma względami nadzwyczajna. Poniżej wskazano kilka elementów świadczących o tej wyjątkowości, przy czym przeglądem objęto gospodarki stosujące strategię celu inflacyjnego. Analizowane banki centralne jednoznacznie oceniły, że pandemia wymaga wyraźnego złagodzenia warunków monetarnych.
 • Orlen wybrał prezesa chińskiej spółki

  Orlen wybrał prezesa chińskiej spółki

  Jarosław Baran został prezesem spółki zależnej PKN Orlen, Orlen China, która prowadzi bezpośrednią sprzedaż produktów koncernu na rynku chińskim i w sąsiednich krajach. Nowy prezes ma wieloletnie doświadczenie zdobyte głównie na rynku azjatyckim.
 • TFI: Pandemiczny rok dał zarobić

  TFI: Pandemiczny rok dał zarobić

  Ubiegły rok był udany dla TFI. W grudniu rajd kontynuowały rynki akcji, drożały ceny surowców, a pod koniec miesiąca nawet polskie obligacje skarbowe nieoczekiwanie wystawiły pazur. Największe zaskoczenie przyszło jednak z Turcji.
 • W 2021 r. polskie akcje mogą rosnąć w dwucyfrowym tempie - Buczek, Quercus TFI

  W 2021 r. polskie akcje mogą rosnąć w dwucyfrowym tempie - Buczek, Quercus TFI

  Polskie akcje mogą w 2021 roku dawać dwucyfrowe stopy zwrotu, a WIG ma szansę zbliżyć się do swoich rekordowych poziomów - zapowiedział prezes Quercus TFI Sebastian Buczek w trakcie konferencji poświęconej prognozom na 2021 r.
 • Obligacje z rynków wschodzących warto obserwować!

  Obligacje z rynków wschodzących warto obserwować!

  Wraz z upływem 2020 r. inwestorzy zaczynają dokonywać podsumowania tego de facto wyjątkowego roku. W efekcie pandemii Covid-19 zmienność znacznie wzrosła. Mimo iż wiele aktywów nadal znajduje się na drodze do ożywienia, niektóre już zdołały solidnie się odbić. Szczególne odbicie odnotowały obligacje z rynków wschodzących, przez co wiele osób zastanawia się, czy dalszy wzrost jest jeszcze możliwy.
 • Saxo Bank: Dlaczego nasza prognoza dla akcji rynków wschodzących w 2021 r. jest optymistyczna?

  Saxo Bank: Dlaczego nasza prognoza dla akcji rynków wschodzących w 2021 r. jest optymistyczna?

  Bieżący tydzień rozpoczęliśmy przy wyraźnej rozbieżności pomiędzy giełdami: akcje impetowe (czyli spółek technologicznych) poszły w dół, natomiast na szeroko rozumianym rynku przeważają zlecenia kupna, co sugeruje ponowny wzrost popularności aktywów wartościowych.
 • Bloomberg: Do 2035 roku Chiny staną się największą gospodarką świata

  Bloomberg: Do 2035 roku Chiny staną się największą gospodarką świata

  Okres globalnej stabilności trwający od zakończenia II wojny światowej dobiega końca; do 2035 roku Chiny prześcigną USA i staną się największą gospodarką świata, a Indie zajmą trzecie miejsce, wyprzedzając Japonię - prognozuje Bloomberg Economics.
 • Polska giełda liczy na nowe otwarcie!

  Polska giełda liczy na nowe otwarcie!

  GPW pozytywnie ocenia efekty włączenia Polski dwa lata temu do rynków rozwiniętych przez FTSE Russell i będzie dążyć do tego, by w ciągu 3-4 lat podobną decyzję podjął MSCI - poinformował PAP Biznes prezes Marek Dietl.
 • Prognozy Saxo Banku: Bańka na rynku obligacji skarbowych to ryzyko w kontekście wyborów w USA i rosnącej inflacji

  Prognozy Saxo Banku: Bańka na rynku obligacji skarbowych to ryzyko w kontekście wyborów w USA i rosnącej inflacji

  Zdaniem analityków Saxo Banku, banki centralne na całym świecie rozszerzają działania akomodacyjne w formie luzowania ilościowego i "pieniędzy z helikoptera", aby rozwiązać głębokie problemy gospodarcze. Dotychczas przyczyniło się to do utworzenia hossy na rynkach akcji i spadku stóp procentowych zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych. Nawet gdyby inwestor w tym roku skorzystałby z hossy na giełdzie w miarę słabnięcia koronawirusa, będzie musiał ponieść tego konsekwencje.

Filmy - Rynki wschodzące (2)

 • Niskie stopy. Gdzie szukać zysku?

  Lokaty czy konta oszczędnościowe nie dają już takich zysków. Coraz niższe stopy procentowe powodują, że chcąc inwestować pieniądze trzeba dobrze pomyśleć. Gdzie szukać dobrych inwestycji? O tym rozmawiano w czasie konferencji Inwestowanie na Rynkach Wschodzących. Wypowiedź: Piotr Osiecki, prezes zarządu, Altus TFI, Aleksander Mokrzycki, CFA, wiceprezes, BPH TFI
 • Obligacje Polski zamiast diamentów

  "Dobrym strzałem" inwestycyjnym na 2012 rok mogą być obligacje rynków wschodzących, czyli obligacje takich państw jak Polska, Malezja czy Indonezja - przewiduje Paweł Cymcyk z ING TFI.