rynki wschodzące

Synonimy:
emerging markets,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Rynki wschodzące (368)

 • Złoty testuje 4,40 za euro

  Złoty testuje 4,40 za euro

  Ostatnie 24 godziny obrotu na rynku PLN przyniosło test okolic 4,40 za euro. Co ciekawe po raz kolejny umocnienie złotego, oraz tym razem również innych walut CEE, miało miejsce przy brak istotniejszego impulsu na głównej parze walutowej - EUR/USD.
 • Lepsze nastroje na rynkach

  Dalsze spadki tempa zakażeń w krajach rozwiniętych W minionym tygodniu rynki akcyjne kontynuowały majową korektę. Indeks rynków wschodzących stracił 1,1%, a S&P500 2,2% kreśląc na wykresie niebezpiecznie wyglądającą małą formację „M”.
 • Raport ​IIF: Z rynków odpłynęło 52,4 mld USD

  Jak podał w raporcie Instytut Finansów Międzynarodowych (IIF) z rynków wschodzących w marcu odpłyneło 52,4 mld USD. Z kolei z rynku długu inwestorzy wycofali 31,0 mld USD. IIF (Institute of International Finance) to międzynarodowe stowarzyszenie instytucji finansowych liczące blisko 500 członków z 70 krajów. Należą do niego banki inwestycyjne i komercyjne, firmy ubezpieczeniowe i zarządzające aktywami.
 • Uwaga na waluty obarczone wysokim ryzykiem

  Uwaga na waluty obarczone wysokim ryzykiem

  Wystarczył jeden weekend, by diametralnie odmienić postrzeganie wpływu koronawirusa na rynki. Wirus przestał być problemem wyłącznie Chin, a strach przed rozprzestrzenianiem dotyka całego świata. Zdaniem analityków TMS wielką niewiadomą jest dalsza skala ewolucji epidemii i w jaki sposób wpłynie ona na globalną gospodarkę. W krótkim terminie powinniśmy obserwować defensywne podejście do ryzyka, a zmienność cen aktywów pozostanie podwyższona przy dużej wrażliwości na dobre i złe informacje.
 • Argentyna próbuje wyjść na prostą!

  Argentyna próbuje wyjść na prostą!

  Podniesienie podatków, zamrożenie rent i emerytur a także wsparcie dla firm - to część założeń pakietu pomocowego przyjętego o świcie przez Senat Argentyny w tym tygodniu w poniedziałek. Ustawa ma wpłynąć na poprawę sytuacji gospodarczej kraju.
 • Wyniki funduszy inwestycyjnych listopad 2019

  Wyniki funduszy inwestycyjnych listopad 2019

  Inwestorzy, którzy postawili na bardziej ryzykowne fundusze w listopadzie, mogli cieszyć się dobrymi wynikami. Gorzej poradziły sobie fundusze polskich obligacji skarbowych.
 • Odpływ z funduszy inwestycyjnych trwa nadal

  Odpływ z funduszy inwestycyjnych trwa nadal

  Zdaniem analityków DM Trigon nadal trwa zła passa funduszy inwestycyjnych w Polsce. Wygląda na to, że ubiegłomiesięczne napływy do polskich funduszy akcyjnych nie oznaczały zmiany trendu odpływów trwającego już prawie dwa lata. Trwa napływ środków do funduszy obligacyjnych co jest związane ze wzrostem inflacji.
 • Miesięczna prognoza makro: Czas nadziei

  Miesięczna prognoza makro: Czas nadziei

  Październik jest jednym z najbardziej niebezpiecznych miesięcy dla inwestorów. W tym roku nie wystąpiły jednak istotne zagrożenia. Spada awersja do ryzyka: indeks DXY od początku miesiąca poszedł w dół o 1,75%, podczas gdy w analogicznym okresie ubiegłego roku odnotował wzrost o ponad 2%.
 • Wyższe ceny akcji doprowadzą do niebezpiecznych wycen

  Wyższe ceny akcji doprowadzą do niebezpiecznych wycen

  Zainteresowanie akcjami światowych spółek jest nadal wysokie; inwestorów przekonuje argument, że luzowanie polityki banków centralnych i porozumienie w sprawie handlu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami to szansa na pobudzenie wzrostu gospodarczego. Owszem, Fed zaczyna podejmować bardziej agresywne działania - jak to się mówi, lepiej późno niż wcale - czy jednak to wystarczy, aby wyprzedzić rozwój wydarzeń?
 • Największym przegranym okazała się Polska

  Największym przegranym okazała się Polska

  Akcje okazały się jedną ze słabszych klas aktywów w III kwartale. Najbardziej spadały ceny na rynkach wschodzących. MSCI Poland zniżkował o prawie 14 proc., a indeks dla Argentyny stracił 47 proc.

Filmy - Rynki wschodzące (2)

 • Niskie stopy. Gdzie szukać zysku?

  Lokaty czy konta oszczędnościowe nie dają już takich zysków. Coraz niższe stopy procentowe powodują, że chcąc inwestować pieniądze trzeba dobrze pomyśleć. Gdzie szukać dobrych inwestycji? O tym rozmawiano w czasie konferencji Inwestowanie na Rynkach Wschodzących. Wypowiedź: Piotr Osiecki, prezes zarządu, Altus TFI, Aleksander Mokrzycki, CFA, wiceprezes, BPH TFI
 • Obligacje Polski zamiast diamentów

  "Dobrym strzałem" inwestycyjnym na 2012 rok mogą być obligacje rynków wschodzących, czyli obligacje takich państw jak Polska, Malezja czy Indonezja - przewiduje Paweł Cymcyk z ING TFI.