rynki finansowe i walutowe

Artykuły - Rynki finansowe i walutowe (57)

 • ​Wzrosty na koniec lipca

  Ostatnia sesja miesiąca przyniosła wzrosty rodzimych indeksów, choć ich skala pozwoliła jedynie na częściowe odrobienie strat z poprzedniej sesji. WIG20 rozpoczął dzień od marginalnej zwyżki, jednakże w kolejnych kwadransach obóz popytowy powiększał przewagę, co odzwierciedlało sytuację na innych europejskich parkietach.
 • Rynki giełdowe szykują się na kolejny cios?

  Rynki giełdowe szykują się na kolejny cios?

  Pandemia COVID-19 zadała rynkowi mocny cios. Wśród najważniejszych światowych indeksów jedynie indeksy amerykańskie odnotowują wartości dodatnie w ujęciu rok do dnia (+0,65% w przypadku S&P 500 i +20,62% w przypadku Nasdaq). Zdaniem analityków Saxo Banku, inteligentny pieniądz zwykle ma więcej racji niż inwestujący w akcje. Innymi słowy, bilans ryzyka w drugiej połowie roku w przypadku rynku akcji jest spadkowy, naszym zdaniem scenariusz zakładający ożywienie w kształcie litery V się nie spełni.
 • Końcówka zdecydowanie dla popytu

  Poniedziałkowe otwarcie wypadło ponad kreską, w rejonie intradayowego węzła fibo: 1807-1811 pkt. Strefa pełniła w piątek rolę lokalnego oporu technicznego, z pokonaniem którego popyt miał wyraźny problem.
 • Szczepionka podbija nastroje na giełdach

  Szczepionka podbija nastroje na giełdach

  Rynki giełdowe dyskontują pozytywne rezultaty testów potencjalnej szczepionki na koronawirusa. W efekcie Dow Jones Industrial zanotował czwartą z rzędu wzrostową sesję.
 • Prognoza Saxo Banku: Akcje czekają dalsze problemy w miarę otwierania się gospodarek

  Prognoza Saxo Banku: Akcje czekają dalsze problemy w miarę otwierania się gospodarek

  Drugi kwartał 2020 r. był zdecydowanie "odrodzeniem" gospodarek na nowej platformie kapitalizmu państwowego, którego fundamentem była wspierająca polityka pieniężna przybliżająca do siebie instytucje polityki fiskalnej i pieniężnej w ramach zarządzania kryzysowego. Szeroko zakrojone bodźce mające na celu przeciwdziałanie największej recesji gospodarczej od lat 30. sprzyjały "zwierzęcym instynktom" i spekulacji na skalę niespotykaną od 2000 r., a może nawet od szalonych lat 20. ubiegłego wieku.
 • ​Chińska hossa brokerów

  W minionym tygodniu wzrosty udało się wypracować gł. dzięki czwartkowej sesji, na której WIG20 zyskał 1,8% (w całym tygodniu +2,4%). Pozytywnie (znowu) zaskoczył czerwcowy raport za amerykańskiego rynku pracy.
 • Kursy walut: Złoty w trendzie bocznym?

  Kursy walut: Złoty w trendzie bocznym?

  Zdaniem analityków rynek walutowy spodziewa się stabilizacji kursu złotego. Dziś nie ma inwestorów z USA a pewnym ryzykiem są środki przelane na konto PGNiG przez Gazprom.
 • ​Rynki giełdowe wracają na ziemię

  ​Rynki giełdowe wracają na ziemię

  Coraz więcej wskazuje, że Stany Zjednoczone nie unikną drugiej fali zakażeń. Najnowsze statystyki Departamentu Zdrowia potwierdziły, że wiele stanów zbyt wcześnie poluzowało restrykcje. W Kalifornii, Georgii, Teksasie i na Florydzie siedmiodniowy średni wzrost liczby nowo wykrytych przypadków jest rekordowy lub niemal rekordowy, natomiast w Arizonie i Oregonie w ostatnim miesiącu liczba ta znacznie wzrosła.
 • Rynki myślą o perspektywach

  ​Wczorajsza euforia rynkowa pozwoliła zapomnieć inwestorom o tragicznych odczytach z gospodarki, które napływają do nas praktycznie bezustannie. Dzisiejszy handel przebiega jednak w bardziej stonowanych nastrojach, a uczestnicy rynków akcyjnych najwyraźniej potrzebują czasu aby zreflektować się nad perspektywą dalszych wzrostów.
 • Bank centralny Rosji ratuje rubla

  Bank centralny Rosji ratuje rubla

  Rosyjski bank centralny przeznaczył na wsparcie kursu rubla w ciągu jednego dnia, 20 kwietnia, kwotę 222 mln dolarów - podały media w Moskwie w środę, powołując się na raport banku. Jest to najwyższa kwota, odkąd 10 marca bank rozpoczął sprzedaż waluty na rynku.

Filmy - Rynki finansowe i walutowe (1)

 • Dodatkowe korzyści dla frankowiczów z ustawy, którą krytykują

  Projekt prezydenckiej ustawy dotyczącej frankowiczów jest przez nich krytykowany, bo ogranicza się do pokrycia kosztów spreadów. Jednak frankowicze zyskali już dodatkową korzyść, złoty wzmocnił się wobec franka szwajcarskiego. Rynki finansowe i walutowe pozytywnie zareagowały na projekt prezydencki,ponieważ nakłada znacznie mniejsze niż się spodziewano obciążenia na sektor bankowe. Obciążenia, o których początkowo mówili pomysłodawcy byłyby znacznie ponad 10-krotnie wyższe i destabilizowałyby całą gospodarkę. - 3,90 zł za franka to poziom aprecjacji polskiej waluty, który może się utrzymać - mówi Robert Galoch z Rkantor.