rynki finansowe

Artykuły - Rynki finansowe (0)

 • Uwaga: Chiny na drodze do ożywienia?

  Uwaga: Chiny na drodze do ożywienia?

  Na giełdzie nadal utrzymuje się narracja zwyżkowa. W lutym i w marcu jednym z najistotniejszych czynników impetu na rynkach akcji była łagodna polityka banków centralnych, co kolejny raz podkreśla wyjątkowość relacji pomiędzy bankami centralnymi a rynkami finansowymi. 8 maja wicepremier Liu He na czele chińskiej delegacji uda się do Waszyngtonu, aby przeprowadzić dodatkowe rozmowy.
 • Uwaga: Najwyższy czas na zmianę strategii

  Uwaga: Najwyższy czas na zmianę strategii

  Od czasu kryzysu finansowego do całkiem niedawna inwestujący w akcje nie mieli powodu do dywersyfikacji portfeli za pomocą innych instrumentów. Ostatecznie hossa oznaczała utrzymującą się niską zmienność i wysokie zyski. Efekty uboczne przedłużonej hossy zaczynają być jednak coraz bardziej widoczne.
 • Złe przeczucia analityków Saxo Banku

  Złe przeczucia analityków Saxo Banku

  Światowy impuls kredytowy - pochodna drugiego rzędu światowego wzrostu kredytów i istotny czynnik kształtujący działalność gospodarczą - ponownie idzie w dół: obecnie wynosi on 3,5% PKB w porównaniu z 5,9% w ubiegłym kwartale.
 • Negatywny sygnał z USA

  Negatywny sygnał z USA

  Świąteczny okres na giełdach zwykle przynosi sporo zamieszania. Tym razem wydawało się jednak, że niewiele może się zmienić po ostatnich spadkach z kilku tygodni, które zneutralizowały wzrosty z bieżącego roku, a nawet z lat poprzednich.
 • Komisja Europejska daje ultimatum Szwajcarii

  Komisja Europejska daje ultimatum Szwajcarii

  Komisja Europejska podjęła wczoraj decyzję, dzięki której szwajcarskie giełdy papierów wartościowych będą mogły zachować dostęp do rynku UE do połowy przyszłego roku.
 • Polska w gronie 25-ciu najbardziej rozwiniętych rynków świata

  Polska w gronie 25-ciu najbardziej rozwiniętych rynków świata

  W poniedziałek agencja FTSE Russell przekwalifikowała Polskę z grupy rynków rozwijających się (Emerging Markets) do rozwiniętych (Developed Markets) - poinformowała w komunikacie Giełda Papierów Wartościowych. Jesteśmy pierwszym krajem od niemal dekady, który awansował do rynków rozwiniętych, to również pierwszy przypadek zakwalifikowania do tego grona kraju z Europy Środkowo-Wschodniej" - głosi komunikat.
 • 

Po upadku Lehman Brothers. Kolejny kryzys przyjdzie

  Po upadku Lehman Brothers. Kolejny kryzys przyjdzie

  Regulacje rynku finansowego są za słabe, by uchronić świat przed kryzysem - mówi PAP prof. UW i ekspert Instytutu Sobieskiego Tomasz Grosse. Dodaje, że gdyby tąpnięcie nastąpiło w ciągu najbliższego roku, to wiele krajów byłoby bardziej bezradnych niż 10 lat temu.
 • To nie Turcja, to cykl zadłużenia

  To nie Turcja, to cykl zadłużenia

  Ostatnio wiele się mówi o Turcji - i są ku temu powody - jednak Turcja to zaledwie pochodna drugiego lub trzeciego rzędu globalnej sytuacji makroekonomicznej.
 • Prognoza - rynki zbliżają się do końca drogi

  Prognoza - rynki zbliżają się do końca drogi

  Zdaniem analityków Saxo Banku nasz podstawowy scenariusz dla globalnych rynków akcji zakłada, że nastąpi jeden ostateczny wzrost, który wyczerpie apetyt na ryzyko światowych inwestorów, zanim zapanuje recesja. Dlatego pozostajemy w defensywie. Niech czas gra na naszą korzyść. Nie rzucajmy się na akcje w obawie, że coś nas ominie.
 • Ważna dyrektywa MiFID II dla oszczędzających

  Ważna dyrektywa MiFID II dla oszczędzających

  Rada Ministrów przyjęła wczoraj projekt ustawy o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw - poinformowało w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu. Celem projektu ustawy jest implementacja dyrektywy MiFID II do polskiego porządku prawnego.

Filmy - Rynki finansowe (3)

 • Czy rynki finansowe wyciągną coś z hossy na kryptowalutach ?

  - O ile na początku roku hossa na kryptowalutach umknęła uwadze szerokiego grona inwestorów i instytucji finansowych, to w drugim półroczu tematyka tych produktów zdominowała uwagę rynków finansowych i zepchnęła tradycyjne instrumenty na drugi plan - mówi agencji MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.
 • Brexit może spowodować szok na rynkach finansowych

  Jak ocenił brytyjski resort finansów podjęcie decyzji o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej mogłoby spowodować spadek PKB tego kraju w ciągu dwóch lat o ok. 6 proc., drastyczny wzrost inflacji oraz spadek cen nieruchomości. Zdaniem Rafała Sadocha z DM mBanku szok na rynkach finansowych mógłby być podobny do tego, jaki miał miejsce po upadku Lehman Brothers. Notowania złotego byłyby pod presją, szczególnie wobec euro i dolara. – Dla przeciętnego, mieszkającego w Polsce Kowalskiego wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oznaczałoby gigantyczny wzrost zmienności – wyjaśnia w rozmowie Rafał Sadoch, analityk w Domu Maklerskim mBanku. – To byłby praktycznie drugi szok dla rynków finansowych, być może nawet porównywalny do tego po upadku banku Lehman Brothers w 2008 roku.
 • Rynki ulegają atmosferze amoku

  Pełen odwrót od ryzyka – tak dziś wygląda perspektywa wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej na rynkach. Inwestorzy szukają bezpiecznych przystani. Drożeje frank szwajcarski drożeje również japoński jen. Czy w sytuacji gdyby Brytyjczycy zdecydowali się na opuszczenie Wspólnoty odczują to posiadacze kredytów walutowych w Polsce? Wiele na to wskazuje.