rynki finansowe

Artykuły - Rynki finansowe (669)

 • Na rynkach optymizm. Główne indeksy z rekordami!

  Na rynkach optymizm. Główne indeksy z rekordami!

  ​Notowania w USA idą w górę, w Europie giełdy również zwyżkują. Inwestorzy są optymistycznie nastawieni po podpisaniu przez prezydenta USA pakietu stymulacyjnego i uzgodnieniu przez UE i Wielką Brytanię umowy handlowej. Lokalnie WIG20 zakończył handel ponad 2000 pkt., pierwszy raz od 25 lutego.
 • TFI: We wrześniu najwyższy wynik wypracowały fundusze akcji tureckich

  TFI: We wrześniu najwyższy wynik wypracowały fundusze akcji tureckich

  We wrześniu najwyższą średnią stopę zwrotu, na poziomie 3,8 proc., wypracowała grupa funduszy akcji tureckich - poinformowały Analizy.pl w raporcie, dotyczącym podsumowania miesięcznych stóp zwrotu w polskich funduszach. Najlepszy fundusz akcji polskich ma na swoim koncie ponad 40 proc. zysk, najgorszy w tym roku fundusz ma podobny wynik, ale na minusie.
 • Rynki surowcowe czekają na ruch EBC

  Rynki surowcowe czekają na ruch EBC

  Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw powracają do spadków po gwałtownym odbiciu, o 3,5 proc., na zakończenie poprzedniej sesji. Wzrosły amerykańskie zapasy surowca - o prawie 3 mln baryłek, a to zwiększa obawy, że globalne ożywienie popytu na paliwa na świecie może utknąć w martwym punkcie - podają maklerzy. W zachodniej Europie wahania indeksów przed decyzją EBC
 • ​Blue chipy w formie

  Byki zdecydowanie dominowały na europejskich parkietach. DAX zyskał 0,5%, a FTSE aż 1,9%. Równie dobrze zaprezentowały się także warszawskie indeksy. WIG20 zanotował 4 wzrostową sesję z rzędu i wzrósł o 1,2%. Mocno nad kreską zamknęły się też indeksy mniejszych podmiotów -mWI40 podniósł się o 0,8%, a sWIG80 o 1,5% (+26% ytd).
 • ​Środa na plusie

  Trzecia sesja tygodnia zakończyła się w Warszawie zwyżkami głównych indeksów, przy czym emocje w ciągu dnia były mocno ograniczone. Już pierwsze takty sesji "ustawiły" sytuację, gdyż po wzrostowym starcie notowań WIG20 szybko dotarł do poziomu 1.835 pkt.
 • Giełdy: Akcje w II kwartale poszły w górę mimo obaw związanych z COVID-19

  Giełdy: Akcje w II kwartale poszły w górę mimo obaw związanych z COVID-19

  Zdaniem analityków Saxo baku II kwartał na rynkach kapitałowych był zdecydowanie "odrodzeniem" gospodarek na nowej platformie kapitalizmu państwowego, którego fundamentem była wspierająca polityka pieniężna przybliżająca do siebie instytucje polityki fiskalnej i pieniężnej w ramach zarządzania kryzysowego.
 • Hossa trwa w najlepsze

  ​Dzisiejsza sesja rozpoczęła się w gorszych nastrojach, co miało związek z nowym rekordem w liczbie odnotowanych przypadków zarażeń koronawirusem na świecie.
 • Koniec żartów. Druga fala pandemii za progiem

  Koniec żartów. Druga fala pandemii za progiem

  Rynki w końcu zaczynają przywiązywać większą uwagę do rosnącej liczby zachorowań na koronawirus w USA. Czy to przez przebijanie rekordów z kwietnia, czy przez brak czynników balansujących związanych z ożywieniem - to nie jest nieistotne, kiedy zagrożone są pozycje na kilka dni przed rozliczeniem kwartału.
 • Złoto szykuje się do wybicia

  Złoto szykuje się do wybicia

  Rynki towarowe, z pewnymi wyjątkami, są nadal w stosunkowo dobrej kondycji w miarę, jak zbliżamy się do końca bardzo zmiennego i niekiedy niepokojącego pierwszego półrocza, które upłynęło pod znakiem najgorszej zapaści spowodowanej pandemią od czasu II wojny światowej - pisze Ole Hansen, szef działu strategii rynków towarowych w Saxo Banku.
 • Nasdaq 100 po raz pierwszy przekracza 10000 punktów

  Nasdaq 100 po raz pierwszy przekracza 10000 punktów

  Nastroje są nadal pozytywne pomimo wczorajszych spadków cen akcji, a inwestorzy szybko się otrząsnęli, windując indeks Nasdaq 100 powyżej 10 000 punktów po zakończeniu zwykłych godzin obrotu. Dziś rano, biorąc pod uwagę wzrost cen akcji i indeksu Nasdaq 100 do 10 000 punktów, warto zastanowić się nad obecną sytuacją i możliwymi dalszymi scenariuszami.

Filmy - Rynki finansowe (6)