rynki finansowe

Artykuły - Rynki finansowe (0)

 • Negatywny sygnał z USA

  Negatywny sygnał z USA

  Świąteczny okres na giełdach zwykle przynosi sporo zamieszania. Tym razem wydawało się jednak, że niewiele może się zmienić po ostatnich spadkach z kilku tygodni, które zneutralizowały wzrosty z bieżącego roku, a nawet z lat poprzednich.
 • Komisja Europejska daje ultimatum Szwajcarii

  Komisja Europejska daje ultimatum Szwajcarii

  Komisja Europejska podjęła wczoraj decyzję, dzięki której szwajcarskie giełdy papierów wartościowych będą mogły zachować dostęp do rynku UE do połowy przyszłego roku.
 • Polska w gronie 25-ciu najbardziej rozwiniętych rynków świata

  Polska w gronie 25-ciu najbardziej rozwiniętych rynków świata

  W poniedziałek agencja FTSE Russell przekwalifikowała Polskę z grupy rynków rozwijających się (Emerging Markets) do rozwiniętych (Developed Markets) - poinformowała w komunikacie Giełda Papierów Wartościowych. Jesteśmy pierwszym krajem od niemal dekady, który awansował do rynków rozwiniętych, to również pierwszy przypadek zakwalifikowania do tego grona kraju z Europy Środkowo-Wschodniej" - głosi komunikat.
 • 

Po upadku Lehman Brothers. Kolejny kryzys przyjdzie

  Po upadku Lehman Brothers. Kolejny kryzys przyjdzie

  Regulacje rynku finansowego są za słabe, by uchronić świat przed kryzysem - mówi PAP prof. UW i ekspert Instytutu Sobieskiego Tomasz Grosse. Dodaje, że gdyby tąpnięcie nastąpiło w ciągu najbliższego roku, to wiele krajów byłoby bardziej bezradnych niż 10 lat temu.
 • To nie Turcja, to cykl zadłużenia

  To nie Turcja, to cykl zadłużenia

  Ostatnio wiele się mówi o Turcji - i są ku temu powody - jednak Turcja to zaledwie pochodna drugiego lub trzeciego rzędu globalnej sytuacji makroekonomicznej.
 • Prognoza - rynki zbliżają się do końca drogi

  Prognoza - rynki zbliżają się do końca drogi

  Zdaniem analityków Saxo Banku nasz podstawowy scenariusz dla globalnych rynków akcji zakłada, że nastąpi jeden ostateczny wzrost, który wyczerpie apetyt na ryzyko światowych inwestorów, zanim zapanuje recesja. Dlatego pozostajemy w defensywie. Niech czas gra na naszą korzyść. Nie rzucajmy się na akcje w obawie, że coś nas ominie.
 • Ważna dyrektywa MiFID II dla oszczędzających

  Ważna dyrektywa MiFID II dla oszczędzających

  Rada Ministrów przyjęła wczoraj projekt ustawy o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw - poinformowało w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu. Celem projektu ustawy jest implementacja dyrektywy MiFID II do polskiego porządku prawnego.
 • Analitycy Templeton Global o najważniejszych wydarzeniach na 2018 r.

  Analitycy Templeton Global o najważniejszych wydarzeniach na 2018 r.

  Analitycy Templeton Global prognozują , że odwrócenie wektora luzowania ilościowego, podwyżki stóp procentowych oraz wzrost presji inflacyjnej w Stanach Zjednoczonych będą miały największy wpływ na światowe rynki finansowe w nadchodzącym roku. Kombinacja napawającego optymizmem wzrostu, niskiej inflacji i łagodnej polityki EBC w strefie euro prawdopodobnie się utrzyma.
 • Zmienność na giełdach najniższa od kryzysu

  Zmienność na giełdach najniższa od kryzysu

  Zdaniem analityków na rynkach mamy obecnie najniższą od czasu kryzysu finansowego zmienność co sugeruje, by przy inwestowaniu w akcje zachować szczególną ostrożność.
 • Hausner: Wracają stare zagrożenia na rynkach finansowych. Ryzykiem zbyt wysokie zadłużenie

  Hausner: Wracają stare zagrożenia na rynkach finansowych. Ryzykiem zbyt wysokie zadłużenie

  Wracają znane zagrożenia sprzed kryzysu finansowego, pojawiają się kolejne bańki na aktywach finansowych, a głównym ryzykiem jest duża skala zadłużenia - uważa prof. Jerzy Hausner, były wiceprezes Rady Ministrów oraz członek Rady Polityki Pieniężnej. Ekonomista przestrzega, że w razie dekoniunktury gospodarczej rynki finansowe nie unikną kolejnych, poważnych turbulencji. W Polsce nie ma na razie zagrożenia związanego z występowaniem baniek spekulacyjnych, ale z czasem może się ona wytworzyć na rynku mieszkaniowym.

Filmy - Rynki finansowe (3)

 • Czy rynki finansowe wyciągną coś z hossy na kryptowalutach ?

  - O ile na początku roku hossa na kryptowalutach umknęła uwadze szerokiego grona inwestorów i instytucji finansowych, to w drugim półroczu tematyka tych produktów zdominowała uwagę rynków finansowych i zepchnęła tradycyjne instrumenty na drugi plan - mówi agencji MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.
 • Brexit może spowodować szok na rynkach finansowych

  Jak ocenił brytyjski resort finansów podjęcie decyzji o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej mogłoby spowodować spadek PKB tego kraju w ciągu dwóch lat o ok. 6 proc., drastyczny wzrost inflacji oraz spadek cen nieruchomości. Zdaniem Rafała Sadocha z DM mBanku szok na rynkach finansowych mógłby być podobny do tego, jaki miał miejsce po upadku Lehman Brothers. Notowania złotego byłyby pod presją, szczególnie wobec euro i dolara. – Dla przeciętnego, mieszkającego w Polsce Kowalskiego wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oznaczałoby gigantyczny wzrost zmienności – wyjaśnia w rozmowie Rafał Sadoch, analityk w Domu Maklerskim mBanku. – To byłby praktycznie drugi szok dla rynków finansowych, być może nawet porównywalny do tego po upadku banku Lehman Brothers w 2008 roku.
 • Rynki ulegają atmosferze amoku

  Pełen odwrót od ryzyka – tak dziś wygląda perspektywa wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej na rynkach. Inwestorzy szukają bezpiecznych przystani. Drożeje frank szwajcarski drożeje również japoński jen. Czy w sytuacji gdyby Brytyjczycy zdecydowali się na opuszczenie Wspólnoty odczują to posiadacze kredytów walutowych w Polsce? Wiele na to wskazuje.