rynki

Artykuły - Rynki (20)

 • ETi wchodzi na Polski rynek

  ETi wchodzi na Polski rynek

  ETi - turecki lider w segmencie słodyczy - ogłasza wejście na polski rynek. Producent czekoladek, herbatników, ciast oraz słonych przekąsek, który wygenerował w zeszłym roku 1,3 miliarda euro przychodu ze sprzedaży, znajduje się wśród 100 największych przedsiębiorstw w Turcji. W pierwszym roku obecności w Polsce ETi planuje inwestycje wielkości kilku milionów euro.
 • Dwie serie preparatu Predasol wycofane z rynku

  Dwie serie preparatu Predasol (prednizolon, sól sodowa wodorobursztynianu prednizolonu) wycofał z rynku Główny Inspektor Farmaceutyczny; pozostałe serie pozostają w obrocie. Lek może być podawany wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny.
 • W 2018 roku rynek słodyczy czeka ożywienie, choć nie zabraknie i wyzwań

  W 2018 roku rynek słodyczy czeka ożywienie, choć nie zabraknie i wyzwań

  Po ostatnich latach lekkiej stagnacji, spowodowanej nasilającą się konkurencją wewnętrzną i wyzwaniami związanymi m.in. ze współpracą z sieciami handlowymi, rynek słodyczy czeka lekkie ożywienie.
 • Hausner: Wracają stare zagrożenia na rynkach finansowych. Ryzykiem zbyt wysokie zadłużenie

  Hausner: Wracają stare zagrożenia na rynkach finansowych. Ryzykiem zbyt wysokie zadłużenie

  Wracają znane zagrożenia sprzed kryzysu finansowego, pojawiają się kolejne bańki na aktywach finansowych, a głównym ryzykiem jest duża skala zadłużenia - uważa prof. Jerzy Hausner, były wiceprezes Rady Ministrów oraz członek Rady Polityki Pieniężnej. Ekonomista przestrzega, że w razie dekoniunktury gospodarczej rynki finansowe nie unikną kolejnych, poważnych turbulencji. W Polsce nie ma na razie zagrożenia związanego z występowaniem baniek spekulacyjnych, ale z czasem może się ona wytworzyć na rynku mieszkaniowym.
 • W marcu spadki cen na międzynarodowym rynku węgla - analiza ARP

  W marcu spadki cen na międzynarodowym rynku węgla - analiza ARP

  Na międzynarodowym rynku węgla obserwowany był w marcu stopniowy spadek cen tego surowca; w zachodnioeuropejskich portach w końcu miesiąca węglowy indeks cenowy osiągnął najniższy poziom od pół roku - wynika z analizy Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP).
 • Polscy producenci wołowiny stawiają na ekologię i zrównoważone rolnictwo. To może procentować na rynkach zagranicznych

  Polscy producenci wołowiny stawiają na ekologię i zrównoważone rolnictwo. To może procentować na rynkach zagranicznych

  Ekologia i zrównoważone rolnictwo to w krajach Europy Zachodniej rosnący trend. Rynek ekożywności wciąż zyskuje na wartości, a konsumenci coraz chętniej wybierają takie produkty. W tym kierunku powinni zmierzać również polscy producenci wołowiny - podkreśla prezes Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego. Mięso wołowe z ekoetykietą cieszy się rosnącą popularnością wśród konsumentów w Chinach, a jest to drugi po USA rynek ekologicznej żywności.
 • Powstaje rynek małych mieszkań

  Przepisy nie będą ograniczać wielkości pokojów czy łazienek, powstanie rynek małych mieszkań. Deweloperzy uruchomią sprzedaż przed 2020 r., bo cykl budowlany jest trzyletni.
 • Brexit może okazać się korzystny dla niektórych rynków

  Brexit może okazać się korzystny dla niektórych rynków

  23 czerwca Wielka Brytania zagłosowała za wyjściem z UE, co zaskoczyło wielu inwestorów. Związana z referendum niepewność jutra odbiła się na wszystkich rynkach, a rynki wschodzące nie były wyjątkiem i indeks MSCI Emerging Markets (EM) Index zanotował spadek po tym głosowaniu. Większość rynków szybko jednak przeszła w fazę odbicia.
 • Rynek pracy wsparł dolara

  We wtorek opublikowane zostały dane z amerykańskiego rynku pracy, które okazały się lepsze od oczekiwań. Były one wsparciem dla notowań amerykańskiego dolara - wczoraj US Dollar Index, przedstawiający zmiany wartości USD względem sześciu innych kluczowych walut świata, dotarł do najwyższego poziomu od marca br.
 • Brexit może spowodować szok na rynkach finansowych podobny do tego po upadku Lehman Brothers

  Brexit może spowodować szok na rynkach finansowych podobny do tego po upadku Lehman Brothers

  Jak ocenił brytyjski resort finansów podjęcie decyzji o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej mogłoby spowodować spadek PKB tego kraju w ciągu dwóch lat o ok. 6 proc., drastyczny wzrost inflacji oraz spadek cen nieruchomości. Zdaniem Rafała Sadocha z DM mBanku szok na rynkach finansowych mógłby być podobny do tego, jaki miał miejsce po upadku Lehman Brothers. Notowania złotego byłyby pod presją, szczególnie wobec euro i dolara.

Filmy - Rynki (2)

 • Łagodna polityka monetarna dobra dla rynków?

  Widać, że Europejski Bank Centralny zrobi wszystko, by zapobiec recesji w strefie euro. W ten nurt wpisuje się ostatnia decyzja Rady Polityki Pieniężnej, która mocno obniżyła stopy procentowe. Wydaje się, że ta łagodna polityka monetarna pozwoli na wykorzystanie ostatnich chwil hossy na rynku obligacji. W obecnych warunkach warto też zainteresować się akcjami - mówi Piotr Minkina z Union Investment TFI.
 • Jak eurowybory wpłyną na rynki finansowe?

  Sądząc po wynikach eurowyborów, coraz większą siłę w europarlamencie będą stanowiły frakcje eurosceptyków. Dla Polski kluczowe jest to, jakie stanowiska w Komisji Europejskiej otrzymają Polacy i czy będą one zbieżne z tymi resortami, które są dla naszej gospodarki ważne. Komentuje Piotr Minkina, ekspert Union Investment TFI.