rynek tytoniowy

Artykuły - Rynek tytoniowy (4)

 • Co dziesiąty papieros wypalany w Polsce pochodzi z czarnego rynku

  Co dziesiąty papieros wypalany w Polsce pochodzi z czarnego rynku

  Szara strefa obrotu papierosami w Polsce to 10,4 proc. całego rynku wyrobów tytoniowych w kraju. Najwięcej papierosów z nielegalnego źródła pali się na ścianie wschodniej. Czy zbliżający się wielkimi krokami zakaz sprzedaży papierosów mentolowych przyczyni się do rozszerzenia czarnego rynku?
 • Połowa palaczy nie wie o zakazie sprzedaży "mentoli"

  Połowa palaczy nie wie o zakazie sprzedaży "mentoli"

  20 maja 2020 roku wejdzie w życie zakaz sprzedaży papierosów mentolowych i z kapsułką. O tym, że produkty te znikną ze sklepowych półek nie wie dwie trzecie społeczeństwa i połowa palaczy. Ci, którzy wiedzą, w ponad 80 proc. nie wierzą w skuteczność wprowadzenia zakazu w walce z nałogiem.
 • Zakaz sprzedaży "smakowych" papierosów boleśnie odczują palacze w Unii

  Zakaz sprzedaży "smakowych" papierosów boleśnie odczują palacze w Unii

  7,4 proc. konsumentów tytoniu w badanych krajach wybiera papierosy mentolowe, a 2,9 proc. inny tytoń aromatyzowany. Między poszczególnymi państwami występują duże różnice, jeżeli chodzi o udział osób palących "mentole" i inne papierosy smakowe wśród ogólnej liczby palaczy. Papierosy mentolowe są najpopularniejsze w Anglii i w Polsce.
 • Będzie wielomiliardowa transakcja na rynku tytoniowym?

  Będzie wielomiliardowa transakcja na rynku tytoniowym?

  Japan Tobacco Inc, prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie kupna aktywów o wartości 5 miliardów dolarów od Reynolds American Inc. (papierosy m.in. Camel, Pall Mall). W lipcu 2014 r. notowany na NYSE Reynolds przejął za 27 mld dol. branżową spółkę Lorillard Tobacco Company.

Filmy - Rynek tytoniowy (1)

 • Jakie papierosy znikną z rynku?

  Władze Chile planują zakazać sprzedaży smakowych wyrobów tytoniowych. Chcą również, aby opakowania papierosów miały uniwersalny wygląd. Ustawodawcy liczą, że dzięki temu młodzi Chilijczycy rzadziej będą popadać w uzależnienie od nikotyny. Komisja Zdrowia w Parlamencie Europejskim poparła projekt dyrektywy tytoniowej zabraniającej sprzedaży papierosów slim. Polski rząd, powołując się na to rozporządzenie, również zapowiada wycofanie ze sprzedaży cienkich papierosów.