rynek ropy

Artykuły - Rynek ropy (195)

 • Surowce: Ropa wyceniana blisko 5-miesięcznego maksimum

  Surowce: Ropa wyceniana blisko 5-miesięcznego maksimum

  Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw są blisko 5-miesięcznego maksimum. Amerykańskie zapasy tego surowca spadły w ub. tygodniu ponad dwukrotnie mocniej niż się spodziewano - informują maklerzy.
 • Rynek ropy: Sankcje wobec irańskich tankowców

  Rynek ropy: Sankcje wobec irańskich tankowców

  Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na kapitanów pięciu tankowców które z irańską ropą przybyły do Wenezueli. Zdaniem ekspertów, kryzys paliwowy zaostrzył się w ostatnich miesiącach. Na czarnym rynku litr benzyny kosztuje ok. 3 dolarów, u kontrolowanego przez państwo dystrybutora jest niemal darmowa. Obecnie płaca minimalna w Wenezueli wynosi ok. 4,6 dolarów miesięcznie.
 • W wakacje paliwa będą tańsze niż rok wcześniej

  W wakacje paliwa będą tańsze niż rok wcześniej

  Rynek ropy jest dynamiczny, wrażliwy m.in. na nowe informacje dotyczące zachorowań na koronawirusa. Zdaniem ekspertów jest szansa, że cena surowca ustabilizuje się w przedziale 35-42 dol. za baryłkę. Paliwa mogą jeszcze trochę podrożeć, ale w krótkim terminie raczej nie dojdą do 5 zł. W wakacje na stacjach powinno być taniej niż przed rokiem.
 • Ropa naftowa czeka na OPEC plus

  W ostatnim tygodniu maja obrót surowcami był zróżnicowany. Maj okazał się miesiącem powrotu do życia wielu rynków po odnotowanym w I kwartale załamaniu związanym z COVID-19. Dziś kluczowa decyzja krajów OPEC+ w sprawie przedłużenia obecnych ustaleń ws. cięć dostaw ropy - informują maklerzy.
 • Powiew optymizmu na rynku ropy

  Powiew optymizmu na rynku ropy

  Na rynku ropy odwilż, ceny odbiły się w końcu od dna. Do poprawy sytuacji przyczyniło się ograniczenie wydobycia przez kraje OPEC+, ale też spadek produkcji w Stanach Zjednoczonych. W dodatku w wielu krajach podejmowanych jest coraz więcej decyzji o stopniowym odmrażaniu gospodarek.
 • Rynek ropy odbija się od dna. Ryzyko zapełnienia cystern

  Rynek ropy odbija się od dna. Ryzyko zapełnienia cystern

  Czy w maju rynki czeka krwawa łaźnia?
 • Rynek ropy: Gigantyczne straty po fali tsunami

  Rynek ropy: Gigantyczne straty po fali tsunami

  Jak na inwestycji wartej 3,9 mln stracić 9,2 mln?
 • Majowy kontrakt na ropę załamał się

  Majowy kontrakt na ropę załamał się

  Nastroje na rynkach z pewnością nie należą dzisiaj do najlepszych. Praktycznie na całym świecie obserwujemy dosyć znaczące spadki, choć jednocześnie są one dalekie od tych ruchów, które obserwowaliśmy w od połowy lutego do połowy marca. Powodem fatalnych nastrojów jest sytuacja na rynku ropy naftowej. Rynek rozpoczął wyprzedaż kontraktów, wiedząc, że fundusz ostatecznie też będzie musiał się na to zdecydować i doprowadzić do powstania silnej presji na spadek cen. Zawiła sytuacja doprowadziła do tego, że wygasający we wtorek, 21 kwietnia majowy kontrakt notowany jest w okolicach 11 USD za baryłkę, tracąc niemal 40% w porównaniu do piątkowego zamknięcia.
 • Dziś kluczowe rozdanie na rynku ropy. Porozumienie na szczycie OPEC+

  Nagłe przesunięcie szczytu, rozbudzone nadzieje na porozumienie i ceny wiszące na włosku spekulacji o jego powodzeniu. Rynek ropy to ostatnio prawdziwy rollercoaster wśród bezprecedensowo zmiennych rynków, a analitycy prognozują, że to nie koniec wrażeń.
 • Rynek paliw: Trzy scenariusze dla rynku ropy

  Rynek paliw: Trzy scenariusze dla rynku ropy

  Spadek popytu na ropę w wyniku pandemii koronawirusa wyniesie w 2020 r. w porównaniu z rokiem ubiegłym średnio 90 tys. baryłek dziennie – szacuje Międzynarodowa Agencja Energetyczna. Gdyby prognozy się potwierdziły, byłby to pierwszy spadek od 2009 roku. Według agencji, popyt powróci w okolice normalnych poziomów dopiero w drugiej połowie roku.