rynek polski

Artykuły - Rynek polski (32)

 • UOKiK przedstawił raport o sytuacji na rynku owoców

  UOKiK przedstawił raport o sytuacji na rynku owoców

  Po przeanalizowaniu trudnej sytuacji na rynku owoców w tym roku i skontrolowaniu 77 przetwórni i skupów prezentujemy raport, w którym przedstawiliśmy propozycje uniknięcia powtórki za rok - powiedział w tym tygodniu podczas konferencji prasowej prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Marek Niechciał.
 • Polski rynek gier komputerowych rośnie w siłę

  Polski rynek gier komputerowych rośnie w siłę

  Rynek gier komputerowych nieprzerwanie notuje wzrosty. To trend ogólnoświatowy. Największe przychody notowane są w segmencie gier mobilnych. Swój udział mają tutaj także Polacy. Branża twórców w naszym kraju rozwija się, a budżety przeznaczane na przygotowanie gier komputerowych są wyższe od średniej światowej.
 • GIS: Nie ma potwierdzenia, że do Polski trafiło mleko skażone salmonellą

  GIS: Nie ma potwierdzenia, że do Polski trafiło mleko skażone salmonellą

  Nie ma żadnego oficjalnego potwierdzenia, że produkty mleczne dla niemowląt francuskiej firmy Lactalis, potencjalnie zanieczyszczone bakterią Salmonella Agona, trafiły na rynek Polski - poinformował we wtorek Główny Inspektorat Sanitarny.
 • Sardynia na liście ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków

  Sardynia na liście ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków

  Sardynia to idealny kierunek, która może spełnić wszelkie oczekiwania polskich turystów. Rosnący rynek polski to dla sardyńskiego przemysłu turystycznego okazja, aby zainteresować spragnionych wrażeń turystów zarówno długimi podróżami, jak i kilkudniowymi wypadami, możliwymi dzięki bezpośredniemu połączeniu z Polski.
 • Nowak: W polski dług inwestują zagraniczne banki centralne i instytucje publiczne

  Nowak: W polski dług inwestują zagraniczne banki centralne i instytucje publiczne

  - Inwestorzy zagraniczni są coraz bardziej zainteresowani polskimi obligacjami, wśród nich są banki centralne, instytucje publiczne - poinformował wiceminister finansów Piotr Nowak. Mimo oczekiwanych podwyżek stóp procentowych w USA, na rynek polski wracają inwestorzy amerykańscy.
 • Kontynuacja pozytywnych nastrojów na rynkach, polski dług zyskuje

  Kontynuacja pozytywnych nastrojów na rynkach, polski dług zyskuje

  Zdaniem ekonomistów, w najbliższym czasie można spodziewać się utrzymania pozytywnych nastrojów na rynkach finansowych. W piątek notowania złotego zależne będą od amerykańskich danych z rynku pracy, zaś wycena polskiego długu pójdzie w ślad za zmianami na parze EUR-PLN.
 • Umowa z nowym klientem z rynku polskiego

  Zarząd Suntech S.A. informuje, że dnia 23 października 2013 roku otrzymał podpisaną umowę od jednej z firm działających na polskim rynku e-commerce. Umowa dotyczy wykonania systemu do obsługi sprzedaży elektronicznej o wysokiej wydajności w branży e-commerce. Zamówienie pochodzi od nowego klienta Spółki. Wartość kontraktu i nazwa klienta objęte są tajemnicą handlową. Osoby reprezentujące spółkę:Piotr Saczuk - Prezes Zarządu
 • Umocnienie złotego na płytkim rynku, polska waluta najmocniejsza z koszyka CEE

  Piątkowy obrót na rynku złotego przynosi stabilizację notowań po wczorajszym wyraźnym umocnieniu na początku sesji amerykańskiej. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1922 PLN za euro, 3,1309 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4065 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu pozostały stabilne i w przypadku obligacji 10-letnich wynoszą aktualnie 4,134%.
 • Wprowadzenie na rynek polski wspólnego rozwiązania stworzonego przez Tylko Piłka S.A. i Arfixer Sp. z o.o.

  Zarząd Tylko Piłka S.A. (dalej "Emitent") informuje, że w dniu 28 marca 2013 r. Spółka ARFixer Sp. z o.o. poinformowała Emitenta, że wprowadza na rynek polski wspólne rozwiązanie stworzone przez Arfixer Sp. z o.o. i Emitenta z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej (Augmented Reality). Wraz z Edipresse Polska S.A., wydawcą dwutygodnika "Viva!" (średnia sprzedaż ogółem w 2012 roku wyniosła 208.520 egz.) Arfixer Sp. z o.o. przygotował dedykowaną temu magazynowi aplikację "Viva!+" na sma
 • Cztery branże w centrum zainteresowań

  Cztery branże w centrum zainteresowań

  Fundusze private equity, inwestujące w spółki nienotowane na giełdzie, zamierzają dokonać masowej ekspansji na rynek polski - wynika z najnowszego raportu kancelarii Baker&McKenzie. Największe zainteresowanie wzbudzają takie branże jak ochrona zdrowia, projekty infrastrukturalne, sieci handlowe i technologie. Przykładem zainteresowania funduszy inwestycyjnych polskim rynkiem jest ich inwestycja w paczkomaty firmy InPost, a także w sieć handlową Żabka.

Filmy - Rynek polski (1)

 • Polskie przetwory podbiją Azję

  Branża przetwórstwa owocowo-warzywnego głęboko odetchnęła po niedawnym kryzysie gospodarczym. Polskie firmy nie tylko dobrze radzą sobie na niełatwym rodzimym rynku spożywczym, lecz także coraz więcej sprzedają na Wschodzie Europy. Szukając rynków zbytu, dotarły także za Ural, do Kazachstanu czy Mongolii. – Przede wszystkim musimy postawić na państwa Europy Środkowej i nie dopuszczać do nich naszych konkurentów z Zachodu. Oni mają własne, silne rynki, niech tam pilnują swojego, a my powinniśmy pilnować rynków Europy Środkowej, i – jak się uda – wychodzić na rynki wschodnie – mówi Józef Rolnik, właściciel firmy Rolnik.