rynek paliwowy

Artykuły - Rynek paliwowy (41)

 • ORLEN rozpycha się w Niemczech

  ORLEN rozpycha się w Niemczech

  W Hamburgu ruszyła kolejna nowa stacja pod marką ORLEN. To druga, po Berlinie, stacja w Niemczech otwarta w ramach rebrandingu sieci na zagranicznych rynkach.
 • Prezes Lotosu: Na rynku paliw poprawa, ale marże szybko nie wzrosną

  Prezes Lotosu: Na rynku paliw poprawa, ale marże szybko nie wzrosną

  Otoczenie firm paliwowych w drugim półroczu się poprawia, ale marże rafineryjne nie wzrosną szybko do poziomów sprzed pandemii - ocenia w rozmowie z Interią prezes Grupy Lotos Paweł Jan Majewski.
 • Orlen liczy na ożywienie na stacjach

  Orlen liczy na ożywienie na stacjach

  Wolumeny sprzedaży na stacjach paliw Orlenu wraz ze znoszeniem restrykcji się poprawiają. Spółka liczy, że latem, kiedy Polacy wyruszą na wakacje, koncern nadrobi spadki obserwowane w ostatnim czasie w związku z pandemią koronawirusa.
 • Kryzysowe problemy firm naftowych

  Kryzysowe problemy firm naftowych

  Niskie ceny ropy to prawdziwe wyzwanie dla producentów surowca. Koncerny w tych trudnych warunkach decydują się ciąć budżety inwestycyjne, szczególnie w obszarze poszukiwań. Niektórzy odkładają na później projekty, które nie weszły jeszcze w fazę budowy. To może oznaczać spadek produkcji w kolejnych latach, gdy prowadzone inwestycje miałyby zacząć przynosić efekty.
 • Rynek ropy czeka na OPEC

  Rynek ropy czeka na OPEC

  ​ Cena ropy na giełdzie w Nowym Jorku rośnie, po 2 dniach zniżek Ropa na amerykańskiej giełdzie paliw drożeje, po 2 sesjach zniżek notowań. Inwestorzy zastanawiają się czy cięcia dostaw ropy przez czołowych światowych producentów surowca wystarczą, aby złagodzić sytuację na rynkach związaną z silnym spadkiem globalnego popytu na paliwa w ciągu ostatnich tygodni - podają maklerzy.
 • Benzyna na stacjach stanieje. Ropa zalewa rynki

  Benzyna na stacjach stanieje. Ropa zalewa rynki

  Od 1 kwietnia przestają obowiązywać ograniczenia w produkcji ropy ustalone przez OPEC+ w zeszłym roku. Kolejne kraje zapowiedziały zwiększenie produkcji po tym, jak w marcu nie udało się kartelowi porozumieć z Rosją o dalszych cięciach wydobycia. Rynek zaleją dodatkowe ilości ropy i to w momencie załamania popytu. Ceny dalej spadają.
 • Ceny paliw: Reflex - sprzedaż paliwa może spaść o 30 proc.

  Ceny paliw: Reflex - sprzedaż paliwa może spaść o 30 proc.

  ​Sprzedaż paliw na stacjach już w tym tygodniu może spaść o 30 proc. w związku z epidemią koronawirusa - uważa Urszula Cieślak, analityk z BM Reflex. Zwraca też uwagę, że ceny paliw w hurcie spadły już do poziomów z początku 2016 r.
 • Rynek paliw. Na stacjach najtaniej od ponad roku

  Rynek paliw. Na stacjach najtaniej od ponad roku

  ​Na stacjach benzynowych jest najtaniej od ponad roku, spadek cen ropy przełożył się już na cenniki krajowych producentów paliw - oceniają analitycy portal e-petrol.pl. Aktualnie ceny paliw w kraju wynoszą odpowiednio: benzyny bezołowiowej 95 - 4,75 zł/l, bezołowiowej 98 - 5,07 zł/l, oleju napędowego - 4,84 zł/l i autogazu 2,09 zł/l. Oznacza to w skali tygodnia spadki o 8 gr/l benzyn, 11 gr/l oleju napędowego i 4 gr/l autogazu.
 • Ropa szoruje po dnie, paliwa będą tańsze

  Ropa szoruje po dnie, paliwa będą tańsze

  Gwałtowna przecena na rynku ropy przełoży się na rynek paliw. W perspektywie kilku, kilkunastu dni ceny na stacjach mogą spaść o 15-20 groszy. Pojawia się pytanie, co dalej z ropą. Krach cenowy może wpłynąć na spadek wydobycia ropy łupkowej w USA, gdzie średni koszt produkcji wynosi 35-40 dol. na baryłkę. Ale kryzys, a co za tym nerwowość na rynku ropy, może jeszcze potrwać.
 • MRiRW: Faktury za paliwo rolnicze do 2 marca

  MRiRW: Faktury za paliwo rolnicze do 2 marca

  ​ Rolnicy, którzy chcą odzyskać część podatku akcyzowego od zakupu oleju napędowego, do 2 marca muszą złożyć do wójta odpowiedni wniosek wraz z fakturami za zakup paliwa zużytego do produkcji rolnej - przypomniana resort rolnictwa. Limit zwrotu podatku w 2020 r. wynosi 100,00 zł do hektara. Zgodnie z projektem budżetu na ten rok, rząd zarezerwował 1 mld 180 mln zł na zwrot akcyzy na paliwo rolnicze.

Filmy - Rynek paliwowy (1)

 • Cena ropy najwyższa od czterech lat

  Cena ropy brent przekroczyła 81 USD za baryłkę. Jest najwyższa od czterech lat. W kolejnych miesiącach może być jeszcze wyższa. Rekordowe ceny, to skutek spotkania krajów OPEC w Algierii. Nie doszło wprawdzie do zawiązania nowego porozumienia, ale rynek zareagował wzrostem cen.