rynek nieruchomości w Polsce

Artykuły - Rynek nieruchomości w Polsce (31)

 • Pandemia nie zatrzymała podwyżek cen mieszkań

  Pandemia nie zatrzymała podwyżek cen mieszkań

  Mimo problemów gospodarczych wywołanych pandemią i początkowych perturbacji na rynku nieruchomości, 2020 był kolejnym rokiem, w którym znów odnotowano wzrosty cen mieszkań. Popyt na własne M pozostanie również silny w 2021 roku i napędzi kolejne podwyżki, wskazują eksperci Emmerson Evaluation w najnowszym raporcie „Evaluer Index 2021”.
 • BGK: Popyt na tanie budownictwo społeczne

  BGK: Popyt na tanie budownictwo społeczne

  Jest bardzo duże zainteresowanie kredytami na tanie budownictwo społeczne. Bank Gospodarstwa Krajowego otrzymał wnioski o kredyty na łączną kwotę prawie 700 milionów złotych. Wnioski o preferencyjne kredyty w programie SBC można składać dwa razy w roku - na wiosnę i na jesieni. Do tej pory, przy udziale kredytów BGK finansujących budownictwo społeczne powstało ponad 110 tysięcy mieszkań czynszowych i spółdzielczych.
 • Rynek najmu czeka ​profesjonalizacja

  Rynek najmu czeka ​profesjonalizacja

  Zdaniem analityków CBRE rosnące zainteresowanie najmem, jest generowane zwłaszcza przez osoby najmłodsze tzw. Pokolenie Z, to oni w najbliższej dekadzie odmienią ten rynek.
 • W 2020 roku mieszkania zdrożały o niecałe 6 proc.

  W 2020 roku mieszkania zdrożały o niecałe 6 proc.

  Epidemia spowodowała, że wzrosty cen mieszkań spowolniły - sugerują dane NBP. Ostatni kwartał przyniósł nawet w niektórych miastach skromną korektę. Wciąż jednak wzrosty cen przeważają i co cieszy - ceny rosną wolniej niż pensje Polaków. Dane NBP pokazują ciekawą sytuację, okazuje się, że dysproporcja pomiędzy ceną oczekiwaną przez sprzedających i faktycznie płaconą przez kupujących jest niemal rekordowa.
 • ​Prawo.pl: Rząd dołoży się do kupna mieszkania

  ​Prawo.pl: Rząd dołoży się do kupna mieszkania

  Ministerstwo Rozwoju pracuje nad zwiększeniem dostępności mieszkań. Pomoc zostanie skierowana do tych, dla których cena stanowi istotną barierę w zakupie mieszkania. Zdaniem ekspertów dopłata około 10 proc. wartości lokum ożywi rynek.
 • Rząd planuje wstrzymać sprzedaż nieruchomości rolnych od Skarbu Państwa

  Rząd planuje wstrzymać sprzedaż nieruchomości rolnych od Skarbu Państwa

  Rząd planuje przez kolejne najbliższe pięć lat przedłużyć zakaz sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Obecny zakaz sprzedaży ziemi miał wygasnąć w kwietniu 2021 r. Oznacza to, że zakup działek rolnych od państwa będzie niemożliwy do 2026 r.
 • Sprzedaż nieruchomości bez podatku dochodowego

  Sprzedaż nieruchomości bez podatku dochodowego

  Dom lub lokal mieszkalny to zwykle istotny składnik mienia. Nieruchomość taka pozwala nie tylko zaspokoić potrzeby własnego lokum, ale stanowi też formę akumulacji środków finansowych. Sprzedając ją, podatnicy chcieliby, aby obciążenia podatkowe z tym związane były jak najmniejsze. Realizacja tego celu jest możliwa albo poprzez upływ czasu, albo odpowiednie lokowanie kwoty pochodzącej ze sprzedaży.
 • Czy budownictwo mieszkaniowe wygra z COVID-19?

  Czy budownictwo mieszkaniowe wygra z COVID-19?

  Z powodu gospodarczych skutków pandemii spada liczba rozpoczętych i planowanych inwestycji mieszkaniowych. Rząd skierował właśnie do Sejmu projekt ustawy, która ma odwrócić ten trend. Czy to się uda? Zdaniem ekspertów, deweloperzy alarmują, że jest zbyt mała podaż gruntów która hamuje rozwój budownictwa mieszkaniowego.
 • Nowy pakiet mieszkaniowy stawia na wielość rozwiązań

  Nowy pakiet mieszkaniowy stawia na wielość rozwiązań

  Mieszkanie na start i SIM-y to będzie rewolucja
 • Czwarte urodziny Mieszkania Plus bez fajerwerków. Pytanie, z jakimi widokami na przyszłość?

  Czwarte urodziny Mieszkania Plus bez fajerwerków. Pytanie, z jakimi widokami na przyszłość?

  Program Mieszkanie Plus oficjalnie został powołany do życia uchwałą Rady Ministrów z dnia 27 września 2016 roku, jako zasadniczy filar Narodowego Programu Mieszkaniowego. Pozostaje kwestią, jak dalece dotychczasowe osiągnięcia tej rządowej inicjatywy w czwartą rocznicę jej misji spełniają złożone obietnice dachu nad głową dla tysięcy młodych Polaków, głównie tych wykluczonych z rynku nieruchomości.

Filmy - Rynek nieruchomości w Polsce (32)