rynek nieruchomości w Polsce

Artykuły - Rynek nieruchomości w Polsce (0)

 • FOR: Mieszkanie plus będzie strzałem w kolano?

  FOR: Mieszkanie plus będzie strzałem w kolano?

  W ramach programu "Mieszkanie plus" rząd PiS wszedł w rolę inwestora finansującego budowę mieszkań. Jednak program zamiast wspierać rozwój polskiej gospodarki może go hamować: znaczna część mieszkań jest planowana w małych miejscowościach, z których Polacy wyjeżdżają, zamiast w dużych miastach, do których przyjeżdżają w poszukiwaniu pracy i wyższych zarobków.
 • Sejm: Program MdM obejmie rynek wtórny

  Sejm: Program MdM obejmie rynek wtórny

  Rządow program wsparcia mieszkalnictwa "Mieszkanie dla Młodych" obejmie także rynek wtórny mieszkań - zdecydowali w czwartek posłowie wprowadzając zmiany do ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi.
 • Pośrednicy: Polski rynek nieruchomości w stanie przedzawałowym

  Pośrednicy: Polski rynek nieruchomości w stanie przedzawałowym

  Rynek nieruchomości w Polsce znajduje się w stanie przedzawałowym: jest regres na rynku wtórnym mieszkań i zapaść na rynku najmu lokali - uważa Federacja - Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości. Według niej, stan kryzysowy może potrwać nawet do 2014 roku.
 • Mieszkania sprzedają się najszybciej od ponad dwóch lat

  Mieszkania sprzedają się najszybciej od ponad dwóch lat

  Wiosenne ożywienie rozpędziło rynek nieruchomości w Polsce. W marcu umowę przedwstępną podpisywano po 40 dniach, a końcową już po 62 dniach od ogłoszenia chęci sprzedaży lokalu. Jest to nawet o blisko połowę krócej niż w poprzednich 12 miesiącach. Dodatkowo co trzecia nieruchomość została kupiona bez pomocy kredytu.
 • Mieszkania sprzedają się najszybciej od ponad dwóch lat

  Wiosenne ożywienie rozpędziło rynek nieruchomości w Polsce. W marcu umowę przedwstępną podpisywano po 40 dniach, a końcową już po 62 dniach od ogłoszenia chęci sprzedaży lokalu. Jest to nawet o blisko połowę krócej niż w poprzednich 12 miesiącach.
 • Nieruchomości: Krajobraz po bitwie

  Nieruchomości: Krajobraz po bitwie

  Pojawiły się pierwsze symptomy wychodzenia światowej gospodarki z kryzysu, co oczywiście przekłada się również na rynek nieruchomości. W Polsce pewne zauważalne ożywienie w branży budowlanej trwa już od pierwszego kwartału. Jeśli chodzi o zainteresowanie klientów i ilość sprzedanych mieszkań, to w moim odczuciu II kwartał był wręcz sensacyjny, lepszy niż cały 2008 rok.
 • Czas na realizację zysków?

  Czas na realizację zysków?

  Rynek nieruchomości w Polsce uspokoił się. Po silnych wzrostach w ostatnich dwóch latach ceny mieszkań zatrzymały się, a w przypadku największych miast nawet lekko spadły.

Filmy - Rynek nieruchomości w Polsce (11)

 • Już płacimy więcej za nieruchomości. Czy czeka nas kolejny skok cen?

  HRE Index potwierdza stabilną kondycję sektora nieruchomości w I kwartale 2018 roku, jednakże wskazuje na niepokojące sygnały odnotowane w sektorze budowlanym. Wskaźnik subindeksu budowlanego nieprzerwanie rośnie od początku 2015 roku i aktualnie zbliża się do pierwszego progu ostrożnościowego. Tak dynamiczna zmiana sytuacji wskazuje, że sektor budownictwa mieszkaniowego może podlegać istotnym zmianom. Rosnące koszty i bariery w dostępie do wykwalifikowanej kadry mogą prowadzić do zmian strukturalnych w sektorze.
 • Boom mieszkaniowy napędza rekordowe wyniki producentom materiałów budowlanych

  Branża materiałów budowlanych notuje rekordowe wyniki i zdaniem ekspertów perspektywy na 2018 rok są jeszcze lepsze. Ze względu na duży popyt czas realizacji zamówień wydłużył się, a dodatkowym wyzwaniem jest niedobór siły roboczej. Wymusza to na firmach inwestycje zwiększające moc produkcyjną. Jednocześnie rynek materiałów budowlanych coraz bardziej się specjalizuje. Na tym trendzie chce skorzystać H+H, producent materiałów ściennych, który w kwietniu 2018 roku przejął Grupę SILIKATY.
 • Zagrożenie dla rynku mieszkań na wynajem

  Kupujący mieszkania na wynajem mogą znaleźć się w dużych kłopotach. Stanie się tak, jeżeli na rynku pojawią się nowe instytucje wspólnego inwestowania w nieruchomości.
 • Ile jeszcze mieszkań jest w stanie wchłonąć nasz rynek?

  Hossa na rynku nieruchomości trwa w najlepsze. Według danych GUS wyniki są lepsze o 17 proc. r/r. Pytaniem ciągle jest to, z czego dzisiejsza sytuacja rynkowa wynika. Ze względu na niskie stopy procentowe, Polacy coraz chętnie lokują swoje oszczędności w nieruchomościach. Co ciekawe bardzo często kupują mieszkania za gotówkę. Do kiedy taka hossa może potrwać?