rynek nieruchomości

Artykuły - Rynek nieruchomości (288)

 • Praca zdalna wywoła zmiany na rynku nieruchomości

  Praca zdalna wywoła zmiany na rynku nieruchomości

  Jak wynika z raportu analityków Deloitte, upowszechnienie się pracy zdalnej w związku z pandemią koronawirusa może przekierować część popytu na mieszkania z miast na bardziej peryferyjne tereny, co będzie skutkować wyrównaniem cen w różnych regionach kraju uważają eksperci.
 • Nie będzie egzekucji i pożyczek zabezpieczonych nieruchomościami

  Nie będzie egzekucji i pożyczek zabezpieczonych nieruchomościami

  Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że tarcza antykryzysowa 3.0 wprowadziła istotne zmiany dla właścicieli nieruchomości. Akt ten obowiązuje od połowy maja i wszystkim znane są przewidziane w nim zmiany dla przedsiębiorców. Aspekt nieruchomości był jednak kompletnie pomijany we wszelkich doniesieniach medialnych. Co zatem warto wiedzieć? Na to pytanie odpowiada Robert Tomaszewski, prezes zarządu w firmie Saveinvest Sp. z o.o.
 • Rynek biurowy odbija się od dna

  Rynek biurowy odbija się od dna

  Od kwietnia do początku lipca tego roku przestrzeń wolnej powierzchni biurowej w Polsce zwiększyła o się 200 tys. metrów kwadratowych. Dane dotyczące liczby transakcji na rynku za minione dwa tygodnie lipca skłaniają jednak do ostrożnego optymizmu. Powierzchnia biurowych pustostanów zmalała o 20 tys. metrów kwadratowych, a w ciągu ostatnich 14 dni padł rekord liczby transakcji na rynku.
 • "Puls Biznesu": Domy na razie dla odważnych

  "Puls Biznesu": Domy na razie dla odważnych

  Pandemia koronawirusa spowodowała zainteresowanie Polaków domami, jednak dla wielu skończyło się na marzeniach - pisze czwartkowy "Puls Biznesu".
 • Wartość rynku nieruchomości premium przekroczyła 1,8 mld zł

  Wartość rynku nieruchomości premium przekroczyła 1,8 mld zł

  Od początku 2019 roku rynek nieruchomości premium wzrósł o ponad jedną trzecią. Odkąd rozpoczęła się pandemia luksusowych apartamentów sprzedano wprawdzie mniej, ale ich średnia cena wzrosła, najwięcej Warszawie, o ponad 13 proc. - wynika z raportu "High Level Book" opracowanego przez High Level Sales & Marketing.
 • Czy nieruchomości to dziś dobry kierunek inwestycyjny?

  Czy nieruchomości to dziś dobry kierunek inwestycyjny?

  Niespodzianka, jaką przygotował nam rok 2020 z pewnością zmieni bardzo dużo w naszej rzeczywistości. Jak ciężko zmiany odchorować będzie musiał rynek nieruchomości pokażą najbliższe miesiące. Kryzys wywołany COVID-19 wyhamował obserwowany od kilku lat w naszym kraju wzrost cen nieruchomości i ostudził popyt.
 • Rynek mieszkaniowy: Nastały gorsze czasy

  Rynek mieszkaniowy: Nastały gorsze czasy

  Pierwsze miarodajne dane pokazują ostry spadek udzielonych kredytów mieszkaniowych. Kolejne miesiące pokażą jaka część Polaków odejdzie z banków z kwitkiem i nie będzie w stanie sfinansować zakupu mieszkania.
 • Jak się buduje w dobie koronawirusa?

  Jak się buduje w dobie koronawirusa?

  COVID-19 zwiększy samowole budowlane?
 • Rynek nieruchomości: Ceny mieszkań czeka ostry spadek!

  Rynek nieruchomości: Ceny mieszkań czeka ostry spadek!

  W 2020 roku można się spodziewać spadku cen nieruchomości o 15 proc. – przewidują analitycy PKO Banku Polskiego. Będzie to efekt wzrostu bezrobocia, spadku popytu, pogorszenia sytuacji na rynku wynajmu i ograniczenia dostępności kredytu mieszkaniowego. Na to nakłada się brak poważnych programów rządowych stymulujących sytuację na rynku nieruchomości.
 • Ceny mieszkań transakcyjnych będą spadały?

  Ceny mieszkań transakcyjnych będą spadały?

  Ceny w ofertach sprzedaży mieszkań zatrzymały się na poziomie z lutego. Niewielkie spadki zaobserwowaliśmy jedynie w pięciu z szesnastu badanych miast. Wiele wskazuje jednak na to, że ceny transakcyjne będą spadały. Zdaniem ekspertów, kluczowe dla rynku będzie to, jak wiele osób straci pracę i jak długo taki stan będzie się utrzymywał. Z raportu analityków Expandera i Rentier.io wynika, że oprocentowanie kredytów hipotecznych spadło do najniższego poziomu w historii.

Filmy - Rynek nieruchomości (40)