rynek motoryzacyjny

Artykuły - Rynek motoryzacyjny (54)

 • Autobaza: Drastyczna zmiana na rynku używanych aut

  Autobaza: Drastyczna zmiana na rynku używanych aut

  Zdaniem analityków autobazy.pl, pandemia odcisnęła piętno na polskim rynku pojazdów używanych. Nastąpił znaczny wzrost ofert na pojazdy w najniższym przedziale cen do 10 tys. zł.
 • Koronakryzys rujnuje niemiecki rynek samochodowy

  Koronakryzys rujnuje niemiecki rynek samochodowy

  Koronakryzys mocno dał się we znaki niemieckiemu rynkowi samochodowemu. Eksperci przewidują rekordowy spadek sprzedaży.
 • Koronakryzys załamał unijny rynek samochodowy

  Koronakryzys załamał unijny rynek samochodowy

  Już w pierwszych trzech miesiącach koronakryzysu liczba nowo zarejestrowanych samochodów osobowych w UE znacznie spadła. W kwietniu uniny rynek nowych aut załamał się całkowicie.
 • Koronawirus załamał rynek motoryzacyjny

  Koronawirus załamał rynek motoryzacyjny

  W marcu br. zarejestrowano w Polsce 33 985 nowych aut - to 40 proc. mniej niż rok temu - podał Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego. Wynik za I kwartał 2020 w porównaniu do I kwartału ub. roku spadł o 22,8 proc. Zdaniem analityków cała branża motoryzacyjna ucierpi na kononawirusie. Stowarzyszenie Europejskich Producentów Samochodów (ACEA) bije na alarm, koncerny stopniowo wygaszają produkcję i ograniczają dostawcy części. Obecnie załamała się sprzedaż nowych samochodów a dilerzy aut używanych obawiają się o popyt.
 • Unia Europejska zaostrza przepisy dotyczące pojazdów. Jakie czekają nas zmiany?

  Unia Europejska zaostrza przepisy dotyczące pojazdów. Jakie czekają nas zmiany?

  Nowe przepisy zatwierdzone przez Parlament Europejski mają na celu znacznie poprawić jakość i niezależność badań homologacji pojazdów oraz wzmocnić kontrolę znajdujących się na unijnym rynku pojazdów. W jaki sposób nowe przepisy wpłyną na rynek motoryzacyjny i jakie zmiany czekają kupujących samochody?
 • Najdroższa układanka świata

  Najdroższa układanka świata

  Wiecie zapewne, na czym polega budowa domu w systemie gospodarczym. Inwestor sam kupuje materiały, do wykonania poszczególnych prac wynajmuje odrębnych wykonawców, a w część zadań angażuje własne siły. Dzięki temu może oszczędzić na całej inwestycji 20-30 proc. w stosunku do tego, ile musiałby zapłacić za gotowy budynek deweloperowi. Teoretycznie zatem w podobny sposób powinno dać się zbudować samochód - też składa się z setek części, które kupione odrębnie i samemu złożone powinny przynieść oszczędności. A jak jest naprawdę?
 • Kolejna drastyczna podwyżka paliw u naszego sąsiada

  Kolejna drastyczna podwyżka paliw u naszego sąsiada

  Na Białorusi zdrożały paliwa, średnio o 8 procent. To druga w tym miesiącu podwyżka benzyny i oleju napędowego u naszych wschodnich sąsiadów. Wzrost cen jest tłumaczony niedawnym podwyższeniem akcyzy na paliwa.
 • Ranking marek najchętniej kupowanych aut

  Ranking marek najchętniej kupowanych aut

  Od początku tego roku do końca listopada Polacy zarejestrowali 249 tys. 728 nowych aut osobowych. To o 9,13 proc. mniej niż przed rokiem - informuje instytut Samar, monitorujący rynek motoryzacyjny.
 • Skoda rapid w promocji. Już za 43 860 zł

  Skoda rapid w promocji. Już za 43 860 zł

  Nowa skoda rapid już na początku listopada wjedzie na polski rynek motoryzacyjny. Z okazji debiutu w salonach oferowana będzie w promocyjnej cenie 43 860 zł!
 • Tragiczna sprzedaż aut. Tak źle nie było już dawno

  Tragiczna sprzedaż aut. Tak źle nie było już dawno

  We wrześniu br. zarejestrowano w Polsce 18,7 tys. nowych aut, o 10,57 proc. mniej niż we wrześniu 2011r. - poinformował Instytut Samar, który monitoruje polski rynek motoryzacyjny.

Filmy - Rynek motoryzacyjny (1)