rynek mieszkaniowy w Europie

Artykuły - Rynek mieszkaniowy w Europie (2)

 • Czy w Europie wygasa już budowlany boom?

  Czy w Europie wygasa już budowlany boom?

  W Polsce liczba pozwoleń budowlanych wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, czy sytuacja wygląda podobnie na terenie całej Unii Europejskiej.
 • Rynek mieszkaniowy w Europie: polska "ciasnota" i rosyjski "luz"

  Rynek mieszkaniowy w Europie: polska "ciasnota" i rosyjski "luz"

  Przygotowany przez Deloitte raport "Property Index: Overview of European Residential Markets 2015" zawiera charakterystykę rynku mieszkaniowego w europejskich krajach. Znajduje się w nim analiza czynników wpływających na rozwój sektora oraz porównanie pod ich względem poszczególnych państw.

Filmy - Rynek mieszkaniowy w Europie (1)

 • Jak bardzo ryzykujemy kupując mieszkanie, gdzie ceny spadły najbardziej?

  W ciągu ostatnich 8 lat ceny mieszkań w Islandii wzrosły o 97 proc. Polski rynek zachowuje się bardziej racjonalnie, wzrost cen był dwukrotnie niższy niż średnia dla UE, która wynosiła 15,3 proc. W Hiszpanii ceny spadły o 16 proc. Jak wynika z danych Eurostatu w latach 2010-2018 ceny mieszkań wzrosły o ponad 50 proc. w Islandii, Estonii, na Łotwie, w Austrii, Szwecji i Norwegii. We Włoszech ceny są jednak o 16 proc. niższe niż w 2010 r., a w Hiszpanii o 12 proc. To pokazuje jak ryzykowne jest inwestowanie w rynek nieruchomości, a także to, że jest on cykliczny.