rynek leków

Artykuły - Rynek leków (24)

 • Wykup aptek może pogrążyć aptekarzy

  Wykup aptek może pogrążyć aptekarzy

  Modele rynku aptecznego w krajach Unii Europejskiej różnią się zasadniczo, w zależności od przyjętego rozwiązania. Na jednym biegunie istnieją tzw. rynki zamknięte, gdzie otwieranie i prowadzenie aptek poddane jest istotnym ograniczeniom, narzuconym przez ustawodawcę.
 • W Polsce funkcjonowało 14.227 aptek

  Przewidywana wartość całego rynku leków (aptecznego i szpitalnego) w 2014 roku wyniesie 28,7 mld zł i będzie większa o 1,2 proc. względem 2013 roku. Na koniec września w Polsce funkcjonowało 14.227 aptek, z czego 68 proc. to apteki niezależne.
 • Rynek apteczny: Nawet od 2-3 tys.aptek do likwidacji

  Wprowadzony wraz z nową ustawą refundacyjną zakaz reklamy aptek wpływa na spadek ich sprzedaży i wyników finansowych, tracą również dystrybutorzy leków i sami pacjenci; potrzebna jest pilna zmiana zapisów w ustawie refundacyjnej - eksperci rynku farmaceutycznego i PKPP Lewiatan.
 • Spada sprzedaż leków refundowanych. Pacjenci dopłacają do nich więcej

  Spada sprzedaż leków refundowanych. Pacjenci dopłacają do nich więcej

  Średnie ceny leków spadły, ale jeszcze mocniej spadła refundacja. W rezultacie pacjenci płacą więcej za realizowane recepty - przyznają uczestnicy rynku medycznego w Polsce. Taki jest efekt zmian w przepisach refundacyjnych. Co więcej, w I półroczu tego roku aptekarze sprzedają zdecydowanie mniej leków refundowanych.
 • "Puls Biznesu": Wielka wojna o katar Kowalskiego

  "Puls Biznesu": Wielka wojna o katar Kowalskiego

  Polski rynek leków na przeziębienie, z rocznymi obrotami na poziomie blisko 2 mld zł, to numer jeden wśród preparatów sprzedawanych bez recepty. Jesienią zacznie się na nim prawdziwa wojna o katar Kowalskiego, zapowiada "Puls Biznesu".
 • "Puls Biznesu": Polski potencjał leczenia potencji

  Rynek leków wspomagających erekcję notuje spadki, choć Polacy kupują ich coraz więcej, również w szarej strefie - donosi "Puls Biznesu".
 • Czarny rynek leków poszerza ofertę

  Czarny rynek leków poszerza ofertę

  Błyskawicznie rośnie nielegalny obrót farmaceutykami. Policja notuje w tym roku ponad dwa razy więcej przestępstw - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Eksperci: Na ustawie refundacyjnej traci rynek leków i pacjenci

  Po wejściu w życie ustawy refundacyjnej sprzedaż leków spadła o 12 proc.; sztywne ceny leków refundowanych nie działają na korzyść pacjentów - mówili eksperci rynku zdrowia na konferencji "Leki 2012. Refundacja i programy lekowe".
 • 10 błędów ustawy refundacyjnej

  10 błędów ustawy refundacyjnej

  Ustawa refundacyjna uderza w pacjentów i wprowadza chaos na rynku leków - oceniają eksperci w raporcie "Do trzech razy sztuka - Ustawa Refundacyjna po publikacji trzech pierwszych wykazów". Wyliczają w nim 10 najważniejszych niedoskonałości nowych przepisów.
 • Erekcja w kwadrans przełoży się na 459 mln dolarów

  Erekcja w kwadrans przełoży się na 459 mln dolarów

  Preparat na erekcję amerykańskiej firmy Vivus Inc. dostał ceryfikat i trafi na rynek. Lek stendra (chem. avanafil) ma pewną przewagę nad słynną viagrą - powoduje erekcję w 15 minut, a nie w 30-60 minut jak w przypadku viagry produkowanej przez koncern Pfizer.