rynek kapitałowy

Artykuły - Rynek kapitałowy (161)

 • Kapitał ucieka z rynku akcji

  Przez większość dzisiejszej sesji mogliśmy obserwować mieszane nastroje na rynku akcji, spadki przybrały jednak na sile po rozpoczęciu handlu za oceanem.
 • Wzrosty na koniec tygodnia

  Piątkowa sesja przyniosła na GPW zwyżki, odzwierciedlające układ sił na europejskich parkietach. Już od startu notowań dominowało pozytywne nastawienie inwestorów, na których najwyraźniej nie zrobiły większego wrażenia wyraźnie słabsze od konsensusu chińskie dane o PKB w I kwartale (-6,8% r/r) oraz o sprzedaży detalicznej w marcu (-15,8% r/r).
 • Marek Dietl, prezes GPW: Mamy szanse na odbicie

  Marek Dietl, prezes GPW: Mamy szanse na odbicie

  - Polska ma duże szanse na odbicie w gospodarce, gdy zmniejszy się niepewność spowodowana koronawirusem - ocenił we wtorkowym czacie z dziennikarzami prezes GPW Marek Dietl. Prezes podał - "polski parkiet intensywnie pracuje nad wprowadzeniem cyfrowych aktywów, to będzie prawdziwa rewolucja".
 • GPW. Początek tygodnia pod znakiem silnych spadków

  GPW. Początek tygodnia pod znakiem silnych spadków

  W poniedziałek na warszawskim parkiecie, po serii dwóch zwyżek z rzędu, znów przewagę osiągnęła podaż. Wszystkie główne indeksy zniżkowały, w tym najmocniej WIG20. Mocno przecenione zostały banki. Zapowiedź przez Fed nielimitowanego QE jedynie chwilowo poprawiła nastroje.
 • ​Izba Domów Maklerskich chce skrócenia sesji na GPW

  ​Izba Domów Maklerskich chce skrócenia sesji na GPW

  ​Izba Domów Maklerskich zwróciła się z wnioskiem do zarządu Giełdy Papierów Wartościowych o pilne skrócenie sesji giełdowej do godz. 16:15 ze skutkiem natychmiastowym - poinformowała IDM w komunikacie. Prezes GPW Marek Dietl w środowym wywiadzie dla PAP Biznes mówił, że jest przeciwny pomysłom skracania sesji.
 • GPW przechodzi przez czyściec, trzeba przyspieszyć realizację SRRK - Dietl

  GPW przechodzi przez czyściec, trzeba przyspieszyć realizację SRRK - Dietl

  Warszawska giełda przechodzi obecnie przez czyściec będący konsekwencją wielu nieprawidłowości na rynku z ostatnich lat - uważa prezes GPW Marek Dietl.
 • Startuje szkoła giełdowa w Toruniu

  Startuje szkoła giełdowa w Toruniu

  Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu przedstawiciele Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zainaugurowali nowy kurs Szkoły Giełdowej. Toruńska uczelnia jest 16. ośrodkiem akademickim realizującym ten projekt edukacyjny o rynku kapitałowym. Pierwszy kurs "Podstawy inwestowania" odbędzie się w dniach 10-12 grudnia 2019 r.
 • Polska gielda stawia na dywersyfikację

  Polska gielda stawia na dywersyfikację

  Grupa Kapitałowa GPW obecnie koncentruje się na dalszej dywersyfikacji biznesu. Działalność GK GPW jest zdywersyfikowana i obejmuje rynek finansowy oraz rynek towarowy. GK GPW prowadzi platformy obrotu akcjami, obligacjami skarbowymi i korporacyjnymi, instrumentami pochodnymi, energią elektryczną i gazem ziemnym oraz dostarcza indeksy i wskaźniki referencyjne.
 • Pogarszająca się rentowność domów maklerskich

  Pogarszająca się rentowność domów maklerskich

  Izba Domów Maklerskich, wystosowała do premiera Morawieckiego pismo, w którym apeluje o wsparcie branży maklerskiej i rynku kapitałowego. Pogarszająca się rentowność domów maklerskich czynnikiem ryzyka dla rozwoju rynku kapitałowego i realizacji Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju napisali analitycy IDM .
 • IDM rozpoczyna dyskusję o sądzie rynku kapitałowego, projekt jesienią

  IDM rozpoczyna dyskusję o sądzie rynku kapitałowego, projekt jesienią

  Izba Domów Maklerskich chce powołać zespół roboczy i rozpocząć pod egidą Ministerstwa Sprawiedliwości prace nad powołaniem sądu rynku kapitałowego. Projekt ustawy o powołaniu tego sądu mógłby być gotowy przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

Filmy - Rynek kapitałowy (1)

 • Zmiana na rynku kapitałowym

  TV Biznes: Komisja Nadzoru Finansowego przedstawiła propozycję nowelizacji trzech ustaw: o funduszach inwestycyjnych, o ob rocie instrumentami finansowymi oraz o ofercie publicznej.