rynek hotelarski

Artykuły - Rynek hotelarski (5)

 • Wakacje 2020: Bon turystyczny nie uratuje branży

  Wakacje 2020: Bon turystyczny nie uratuje branży

  Branża hotelarska otworzyła się na wakacyjnych gości, a w niektórych regionach kraju ceny noclegów poszybowały w górę. Problem nadal mają jednak hotele kongresowe i położone w miastach. Hotelarze czekają na pomoc rządu i Unii Europejskiej oraz podkreślają, że bon turystyczny to nadal za mało. O sytuacji w branży i o popularnych tego lata regionach turystycznych w Polsce mówi w rozmowie z Interią Marek Łuczyński, prezes Polskiej Izby Hotelarstwa.
 • Rynek hoteli w Polsce w 2017 roku

  Rynek hoteli w Polsce w 2017 roku

  W tym roku w Polsce oddanych zostanie ponad osiem tysięcy pokojów hotelowych, wynika z danych zawartych w raporcie o rynku hotelarskim firmy Walter Herz.
 • Orbis liderem rozwoju zgodnie z modelem "asset-light" na rynku hotelarskim w Polsce

  - Dobre wyniki osiągnięte przez Orbis w trzecim kwartale 2013 r. są odzwierciedleniem oznak ożywienia gospodarczego w Polsce, sygnalizowanych przez analityków finansowych i Główny Urząd Statystyczny. Jednak jest jeszcze zbyt wcześnie na ogłoszenie końca spowolnienia gospodarczego w kraju. Z uwagi na wciąż niestabilną sytuację ekonomiczną nadal z uwagą obserwujemy trendy rynkowe i zachowania klientów, by przygotować plany działań na wypadek negatywnych scenariuszy.- powiedział Laurent Picheral komentując wyniki spółki w 3 kwartale 2013 r.
 • Przed Euro 2012 powstanie 500 hoteli

  Przed Euro 2012 powstanie 500 hoteli

  Od co najmniej dwóch lat mamy prawdziwy boom na rynku hotelarskim. Szczególnie po przyznaniu naszemu krajowi organizację Euro 2012 zachodnie sieci hotelarskie podjęły decyzje o budowie nowych hoteli. Na takie inwestycje coraz częściej decydują się też krajowi prywatni inwestorzy. Budowa hotelu o dobrej lokalizacji wydaje się w tej chwili pewną inwestycją. Nasz kraj jest w Europie na szarym końcu pod względem liczby łóżek hotelowych.
 • Tanie latanie przyciąga hotelarzy

  Rynek hotelarski nakręcają nowe kredyty, tanie latanie i rozwój gospodarki. Warszawa coraz częściej przegrywa w rywalizacji z Krakowem. W największych miastach inwestorzy rozważają budowę 86 nowych hoteli

Filmy - Rynek hotelarski (1)