rynek foreksowy

Artykuły - Rynek foreksowy (4)

 • Ukraińska hrywna i rosyjski rubel liderami

  Ukraińska hrywna i rosyjski rubel liderami

  Koniec roku to czas podsumowań i dziś spojrzymy na największe ruchy kursów walut minionego roku. Po stronie przegranej nie ma chyba niespodzianek, mogą zaskoczyć natomiast wygrani. Dwie najmocniejsze waluty minionego roku to ukraińska hrywna i rosyjski rubel - zyskały odpowiednio 17 i 13% względem dolara, który wcale słaby w mijającym roku nie był.
 • Dolar w odwrocie

  Dolar w odwrocie

  Okres świąteczny na rynkach przebiega jak dotąb bardzo spokojnie. Obawy o płynność w dolarze okazały się na razie bezpodstawne, a to oznacza, że amerykańska waluta traci. Na rynku złotego jest spokojnie, choć ostatnio nie zyskiwał on tak jak inne waluty rynków wschodzących.
 • Projekt SRRK uderza w inwestujących na rynku walutowym

  Projekt SRRK uderza w inwestujących na rynku walutowym

  Opublikowany przez Ministerstwo Finansów projekt SRRK wyłącza kontrakty na różnice kursowe z prawa do kompensacji podatkowej, co stanowi dyskryminację instrumentu finansowego, krajowego rynku i inwestorów detalicznych inwestujących na rynku CFD.
 • Kto boi się ograniczenia dźwigni finansowej

  Kto boi się ograniczenia dźwigni finansowej

  - Inwestorzy indywidualni nie są przygotowani na tak drastyczne ograniczenie dźwigni finansowej na rynku CFD, jakie Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych wprowadza dzisiaj poprzez interwencję produktową.