rynek finansowy

Artykuły - Rynek finansowy (247)

 • Na rynkach uspokojenie nastrojów

  Początek handlu w USA to kolejna próba przeprowadzenia przez byki ataku, która jednak tym razem zakończyła się niepowodzeniem. Wydaje się, że większość pozytywnych informacji została w ostatnich dniach bardzo chętnie kupiona przez rynek. Po pierwsze inwestorzy dyskontują już wypłaszczenie krzywej liczby przypadków koronawirusa
 • Wrzesień przyniósł wyraźne przesilenie na TFI

  Wrzesień przyniósł wyraźne przesilenie na TFI

  Wrzesień przyniósł wyraźne przesilenie, jeśli chodzi o bilans sprzedaży funduszy. Saldo wpłat i wypłat wyniosło -3,5 mld zł netto. Natomiast z funduszy gotówkowych wycofano -0,4 mld zł .
 • 

Wielka wojna o utrzymanie hegemonii dolara

  Wielka wojna o utrzymanie hegemonii dolara

  W kwietniu 2018 r., kilka dni po opublikowaniu przez amerykański Departament Skarbu półrocznego raportu w sprawie wymiany handlowej, prezydent Trump na Twitterze oskarżył Chiny o przeprowadzanie dewaluacji juana.
 • Rynek Catalyst nie zwalnia tempa

  W 2017 r. wartość nieskarbowych obligacji notowanych na rynku Catalyst wzrosła o 17% i pobiła historyczny rekord - wynika z raportu firmy Grant Thornton pod patronatem GPW. Rosnącą popularność Catalyst potwierdza również liczba notowanych instrumentów dłużnych.
 • Fundusze akcyjne nadal w odwrocie

  Fundusze akcyjne nadal w odwrocie

  Aktywa krajowych funduszy inwestycyjnych wzrosły w maju o 1,3 proc. miesiąc do miesiąca, do 284,1 mld zł - wynika ze wspólnego raportu IZFiA oraz Analiz Online. Fundusze dłużne doświadczyły największego spadku aktywów od blisko trzech lat.
 • Eksperci: Od handlu kryptowalutami nie trzeba płacić podatku ani składać druku PCC?

  Eksperci: Od handlu kryptowalutami nie trzeba płacić podatku ani składać druku PCC?

  Ministerstwo Finansów popełniło błąd. Od handlu kryptowalutami nie trzeba płacić podatku ani składać druku PCC. Zgodnie z komunikatem resortu finansów z 4 kwietnia tego roku, obrót kryptowalutami podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych (PCC).
 • Hausner: Wracają stare zagrożenia na rynkach finansowych. Ryzykiem zbyt wysokie zadłużenie

  Hausner: Wracają stare zagrożenia na rynkach finansowych. Ryzykiem zbyt wysokie zadłużenie

  Wracają znane zagrożenia sprzed kryzysu finansowego, pojawiają się kolejne bańki na aktywach finansowych, a głównym ryzykiem jest duża skala zadłużenia - uważa prof. Jerzy Hausner, były wiceprezes Rady Ministrów oraz członek Rady Polityki Pieniężnej. Ekonomista przestrzega, że w razie dekoniunktury gospodarczej rynki finansowe nie unikną kolejnych, poważnych turbulencji. W Polsce nie ma na razie zagrożenia związanego z występowaniem baniek spekulacyjnych, ale z czasem może się ona wytworzyć na rynku mieszkaniowym.
 • Zawirowania na rynkach finansowych i czynniki wewnętrzne mogą spowodować osłabienie złotego

  Zawirowania na rynkach finansowych i czynniki wewnętrzne mogą spowodować osłabienie złotego

  Przewalutowanie kredytów i informacje o likwidacji OFE - negatywnie oceniane przez rynek - mogą się odbić na polskich akcjach. Jerzy Nikorowski z Biura Maklerskiego BGŻ BNP Paribas uważa, że kierunkiem, w którym większość inwestorów będzie w najbliższym czasie spoglądać optymistycznie, będą inwestycje denominowane w dolarze, franku szwajcarskim i jenie japońskim. Jego zdaniem ze względu na czynniki wewnętrzne w krótkim horyzoncie czasowym można się spodziewać osłabienia złotego względem głównych walut, przede wszystkim dolara amerykańskiego.
 • Brexit może spowodować szok na rynkach finansowych podobny do tego po upadku Lehman Brothers

  Brexit może spowodować szok na rynkach finansowych podobny do tego po upadku Lehman Brothers

  Jak ocenił brytyjski resort finansów podjęcie decyzji o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej mogłoby spowodować spadek PKB tego kraju w ciągu dwóch lat o ok. 6 proc., drastyczny wzrost inflacji oraz spadek cen nieruchomości. Zdaniem Rafała Sadocha z DM mBanku szok na rynkach finansowych mógłby być podobny do tego, jaki miał miejsce po upadku Lehman Brothers. Notowania złotego byłyby pod presją, szczególnie wobec euro i dolara.

Filmy - Rynek finansowy (2)

 • Polski rynek kapitałowy mógłby być wart 50 miliardów złotych

  Nawet 50 miliardów złotych mogliby inwestować Polacy na rynkach finansowych, gdyby ich aktywność była tej miary, co w krajach rozwiniętych. Jak podkreśla londyński inwestor Max Idzik, większe zaangażowanie w inwestycje na Foreksie czy na giełdzie rozruszałoby cała gospodarkę.
 • PKO BP planuje rozwój przez fuzje i przejęcia

  Bank PKO BP rozważa kolejne fuzje i przejęcia, jeśli na polskim rynku usług finansowych pojawią się okazje korzystnych transakcji. Ze względu na strategiczne plany banku, który chce powiększyć portfel zamożnych klientów z dużych miast, dobrym kandydatem jest Bank Millennium. PKO BP złożył także nową ofertę Bankowi Pocztowemu. - PKO Bank Polski analizuje różne ścieżki rozwoju, ale oczywiście podstawowym scenariuszem naszego wzrostu jest dalsza realizacja strategii wzrostu organicznego, którą realizujemy w PKO Banku Polskim już od kilku lat. Natomiast biorąc pod uwagę szansę, które wynikają z okazji rynkowych, chcemy również zagrać wyraźną rolę na rynku fuzji i przejęć innych, mniejszych instytucji finansowych - mówi Agencji Informacyjnej Newseria wiceprezes banku, Jakub Papierski.