Kobieta - ryby

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
ryby (zwierzęta) ,

Artykuły - Ryby (154)

 • Jedzenie ryb chroni mózg przed starzeniem

  Jedzenie ryb chroni mózg przed starzeniem

  Wiele dotychczasowych badań wiązało zanieczyszczenie powietrza z degradacją funkcji poznawczych i szybszym starzeniem się mózgu. Najnowsze doniesienia ze świata nauki sugerują, że aby temu zapobiec, warto wzbogacić dietę o ryby. Zawarte w nich kwasy tłuszczowe omega-3 niwelują stany zapalne i zwiększają sprawność intelektualną.
 • Prosty przepis na rybę marynowaną w herbacie. Palce lizać!

  Prosty przepis na rybę marynowaną w herbacie. Palce lizać!

  Filety rybne wcale nie muszą być nudne! Wystarczy niewielka zmiana, by cieszyć się zupełnie nowym smakiem znanego dania. Herbaciana marynata sprawi, że ryba nabierze wyjątkowego i delikatnego smaku, który zachwyci każdego.
 • Sześć produktów bogatych w zdrowe tłuszcze

  Sześć produktów bogatych w zdrowe tłuszcze

  Tłuszcz to składnik diety okryty złą sławą. Osoby odchudzające się z reguły unikają go w obawie przed przybraniem na wadze. Niesłusznie. Bo w rzeczywistości zbilansowana dieta bez tego makroskładnika obyć się nie może.
 • Nie wszystkie ryby służą zdrowiu

  Nie wszystkie ryby służą zdrowiu

  Zawierają kwasy omega tak potrzebne, gdy brakuje nam słońca. Są zalecane dzieciom i kobietom w ciąży. Ryby mają wiele prozdrowotnych właściwości, ale nie każdy powinien jeść.
 • Jedz ryby, unikniesz groźnej choroby

  Jedz ryby, unikniesz groźnej choroby

  Ryby i olej z wątroby dorsza należy wprowadzać do jadłospisu rocznych dzieci, aby zmniejszyć ryzyko rozwoju astmy i atopowego zapalenia skóry w wieku kilku lat - przekonują norwescy naukowcy, których wnioski ukazały się w piśmie "Nutrients".
 • Jedzcie ryby

  Jedzcie ryby

  ​Dzieci, nawet te najmłodsze, powinny jeść ryby. Dietetycy podkreślają, że Polacy jedzą ich zbyt mało. Tymczasem taki pokarm powinien znaleźć się w jadłospisie nawet dwa razy w tygodniu. Dla maluchów (do trzeciego roku życia) nie zaleca się podawania ryb smażonych w głębokim tłuszczu, ani wędzonych.
 • Kotlety rybne

  Kotlety rybne

  Lekarze alarmują - jemy za mało ryb. Posłuchajmy ich i zróbmy na obiad pyszne kotleciki.
 • Czas na dobrą rybę

  Czas na dobrą rybę

  ​Wbrew krążącym po sieci opiniom, nad polskim morzem można zjeść dobrą, świeżą rybę. Niestety nie wszędzie i nie zawsze, dlatego warto zachować czujność. Ryby są zdrowe i szczególnie polecane dla dzieci. Czego się zatem wystrzegać?
 • Filety w sosie

  Filety w sosie

  Proste, ale jednocześnie pyszne danie obiadowe.
 • Dzieci powinny jeść ryby

  Dzieci powinny jeść ryby

  Konsumpcja ryb sprzyja osiąganiu wyższych wyników na skali inteligencji przez dzieci w wieku szkolnym. Efekt ten związany jest prawdopodobnie z lepszą jakością snu – twierdzą badacze z Uniwersytetu Pensylwanii (USA).