rybołówstwo

Artykuły - Rybołówstwo (28)

 • "Guardian": Technologia blockchain ograniczy oszustwa w rybołówstwie

  "Guardian": Technologia blockchain ograniczy oszustwa w rybołówstwie

  Nadawanie cyfrowych etykiet blockchain rybom może sprawić, że łatwo będzie prześledzić, kiedy i gdzie zostały złowione, która łódź je wyładowała, kto je przetworzył i czy posiadają wszystkie konieczne certyfikaty - napisał wczorajszy "Guardian".
 • Raport: Nadal zbyt dużo ryb jest odławianych

  Raport: Nadal zbyt dużo ryb jest odławianych

  Mimo wspólnej polityki rybołówstwa, nie wszystkie stada ryb są poławiane w sposób zrównoważony, nadal zbyt wiele ryb jest odławianych - mówi Justyna Zajchowska, przedstawicielka kampanii na rzecz zakończenia przełowienia w Europie północno-zachodniej.
 • Kornwalia: Zmienią nazwy ryby i kraba, bo odrzucają je konsumenci

  Kornwalia: Zmienią nazwy ryby i kraba, bo odrzucają je konsumenci

  BBC podała, że zmagający się z kłopotami z eksportem po brexicie rybacy z Kornwalii zamierzają zmienić nazwy jednego gatunku ryby i jednego gatunku kraba, aby przyciągnąć brytyjskich konsumentów, których do tej pory odrzucały ich angielskie nazwy.
 • ​500 senegalskich rybaków zaraziło się tajemniczą chorobą skóry

  ​500 senegalskich rybaków zaraziło się tajemniczą chorobą skóry

  Służba zdrowia Senegalu podała, że ponad 500 rybaków z okolic Dakaru w Senegalu zaraziło się tajemniczą chorobą skóry po powrocie z morza. Mężczyzn, którzy pochodzą z kilku rybackich wiosek położonych wokół stolicy, poddano kwarantannie.
 • KE proponuje nowe kwoty połowowe na Atlantyku i Morzu Północnym

  KE proponuje nowe kwoty połowowe na Atlantyku i Morzu Północnym

  Komisja Europejska opublikowała kolejne limity połowu ryb. Po Bałtyku nowe limity będą dotyczyć Atlantyku i Morza Północnego w 2021 r. W przypadku większości stad proponuje się ograniczenie połów.
 • Lepsze perspektywy dla ryb niż rybaków

  Lepsze perspektywy dla ryb niż rybaków

  Do ledwie jednej dziesiątej spadły, z powodu braku turystów i zamkniętych restauracji, ceny owoców morza i ryb w hiszpańskich portach. Koronawirus uderzył w rybołówstwo wyjątkowo mocno. To dar dla przetrzebionych już łowisk, m.in. wokół Europy, klęska zarazem nie tylko dla europejskich rybaków.
 • Rynek ryb w Polsce ma pod górkę

  Rynek ryb w Polsce ma pod górkę

  Dziś przypada według wyliczeń Fundacji WWF Polska, Europejski Dzień Zależności od Ryb. Wyznacza on moment, od którego mieszkańcy Unii Europejskiej będą polegać na imporcie ryb i owoców morza, aby zaspokoić swoje zapotrzebowanie.
 • Gróbarczyk: KE zaproponuje wstrzymanie połowów na Bałtyku

  Gróbarczyk: KE zaproponuje wstrzymanie połowów na Bałtyku

  - Komisja Europejska zaproponuje wstrzymanie połowów dorsza ze stada wschodniobałtyckiego na pół roku, ale to nie wystarczy - powiedział minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Jak tłumaczył, stan ryb tego gatunku w Morzu Bałtyckim jest zły.
 • ICES zaleca znaczną redukcję połowów dorszy i śledzi w Bałtyku

  ICES zaleca znaczną redukcję połowów dorszy i śledzi w Bałtyku

  Międzynarodowa Rada Badań Morza (ICES) zaleciła w środę znaczne redukcje połowów dorszy i śledzi w Bałtyku. Zalecenia te nie są wprawdzie wiążące, ale stanowią podstawę naukową określenia kwot połowowych przez Radę Europejską, co ma nastąpić w październiku.
 • Media krytyczne wobec porozumienia o brexicie

  Media krytyczne wobec porozumienia o brexicie

  Brytyjskie media krytycznie przyjęły w poniedziałek wypracowaną treść umowy ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jednocześnie wskazują, że przed premier Theresą May stoi trudne zadanie przekonania do umowy parlamentu i opinii publicznej. Niemieckie gazety dość zgodnie przyznają, że umowa ws. brexitu jest najlepsza, jaką UE mogła uzyskać. Zdaniem francuskich , przyszłość Gibraltaru i rybołówstwa to zapomniane bomby z opóźnionym zapłonem.

Filmy - Rybołówstwo (3)

 • Przyszłość tuńczyków z Filipin

  Na całym świecie komercyjne floty rybackie opróżniają morza. To katastrofa ekologiczna, która zagraża również istnieniu lokalnych rybaków. Na Filipinach rybacy walczą o łowiska i przyszłość swoich rodzin.
 • Za 40 lat ryby mogą zniknąć z mórz i oceanów

  Około 30% światowych zasobów ryb jest przełowionych, a aż 60% poławianych na najwyższym możliwym poziomie. Problem jest na tyle poważny, że bez podjęcia odpowiednich działań za 40 lat poławiane ryby mogą zniknąć z mórz i oceanów świata, a tym samym ze sklepów i naszych stołów. Kto może to zmienić i jak? Dużą rolę odgrywają codzienne wybory konsumentów ryb i owoców morza podczas zakupów. WWF podpowiada, co zrobić by nasz wybór produktów rybnych nie wpływał negatywnie na środowisko oraz różnorodność biologiczną mórz i oceanów.
 • Łowienie ryb zakończone niespodzianką

  Czy ktoś spodziewał się takiego finału?