ryba

Artykuły - Ryba (140)

 • Filety w cieście piwnym

  Filety w cieście piwnym

  Soczysty filet w chrupiącym cieście to prawdziwa gratka dla miłośników dań z ryb. Smaczny obiad przygotujesz błyskawicznie - wystarczy ci pół godziny.
 • ​Ryba-Picasso: Obraz czy prawdziwe stworzenie?

  ​Ryba-Picasso: Obraz czy prawdziwe stworzenie?

  Niepozorne zdjęcie opublikowane na Twitterze stało się internetową sensacją. Jego autor twierdzi, że to złowiony przez niego okaz, ale wielu stara się udowodnić, że to nic innego, jak zmyślna manipulacja. Wszyscy patrzą, ale nie wiedzą, co widzą! Gdzie leży prawda?
 • Ryby w diecie

  Ryby w diecie

  Dzieci, nawet te najmłodsze, powinny jeść ryby. Polacy jedzą ich zbyt mało. Tymczasem taki pokarm powinien znaleźć się w jadłospisie nawet dwa razy w tygodniu. Dla maluchów (do trzeciego roku życia) nie zaleca się podawania ryb smażonych w głębokim tłuszczu, ani wędzonych.
 • Roboryba, która może pływać cały dzień

  Roboryba, która może pływać cały dzień

  Naukowcy stworzyli robotyczną rybę, która dzięki sztucznej krwi może pływać przez cały dzień.
 • Przerażające! Z wody wyłowiła prawdziwego "obcego"

  Przerażające! Z wody wyłowiła prawdziwego "obcego"

  Wrzucone do sieci przez australijską wędkarkę zdjęcie obiło się nawet o środowiska akademickie. Naukowcy podejrzewają, że to małe, ale przerażające, stworzenie może być nowym, nieznanym jeszcze gatunkiem.
 • Ryba z warzywami

  Ryba z warzywami

  Nie masz pomysłu na obiad? Wykorzystaj nasz przepis na zrobienie pysznej ryby.
 • Zjadł rybę, stracił rękę. Groźna bakteria występuje także w Bałtyku!

  Zjadł rybę, stracił rękę. Groźna bakteria występuje także w Bałtyku!

  Najpierw był silny ból i gorączka. Kilka dni później na ręce Koreańczyka pojawiły się niepokojące pęcherze i opuchlizna. Lekarze nie potrafili poradzić sobie z dziwnym zakażeniem, więc musieli amputować kończynę.
 • Wstążki z rybą w białym sosie

  Wstążki z rybą w białym sosie

  Uwielbiamy takie przepisy.
 • Po czym poznać świeżą rybę

  Po czym poznać świeżą rybę

  Często kupując ryby zastanawiamy się, czy zbyt długo nie leżały w sklepie. Oto kilka podpowiedzi, jak sprawdzić ich świeżość.
 • Odkryto rybę żyjącą na dnie Rowu Mariańskiego

  Odkryto rybę żyjącą na dnie Rowu Mariańskiego

  Naukowcy odkryli najgłębiej żyjącą rybę świata. Dennik mariański jest w stanie przetrwać na głębokościach przekraczających 8000 m.

Filmy - Ryba (54)

 • Chciał udowodnić, że uda mu się złapać rybę bez wędki. Udało się!

  Ten chłopak chciał udowodnić, że uda mu się złapać rybę bez użycia wędki. W tym celu włożył kciuka do wody i ruszał nim tak, jak gdyby był to robak. Jedna z ryb skusiła się na łatwy łup, dzięki czemu nastolatek mógł chwycić ją i wyciągnąć z wody. Wszystko trwało krótką chwilę, ale wyglądało bardzo ciekawie.
 • Australijski wędkarz stoczył walkę o swój połów z… krokodylem

  Chwilę grozy przeżyło dwóch wędkarzy, łowiących ryby w rzece w Północnej Australii. Chwilę po tym jak wyciągnęli dużą rybę z wody rzucił się na nią ogromny, mierzący około 4 metrów długości krokodyl. Nieszczęśni wędkarze zaczęli uciekać ciągnąc za sobą zdobytą rybę, jednak krokodyl był szybszy i połknął ją w całości razem z haczykiem. Rozżalony Dac Craig, wędkarz, któremu krokodyl odebrał połów powiedział lokalnej telewizji „byliśmy w szoku, byliśmy smutni, to była naprawdę dobra ryba”. (STORYFUL/x-news)
 • Podstępny ptak ukradł mu obiad

  Lew morski miał dostać od opiekuna rybę. "Miał" bo w locie rybę postanowiła ukraść mu nadlatująca czapla.
 • Opiekun w zamian za rybę dostał... całusa

  Opiekun przyszedł nakarmić swoich podopiecznych. Zwierzęta w zamian za rybę obdarowały mężczyznę... całusem. Zobaczcie sami.