Rupert Murdoch

Synonimy:
murdoch,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Rupert Murdoch (20)

 • Murdoch stracił prawa do Premier League. Powstaną nowe rozgrywki?

  Murdoch stracił prawa do Premier League. Powstaną nowe rozgrywki?

  Twarda walka dwóch amerykańskich stacji telewizyjnych - Fox oraz NBC - o prawa do pokazywania w USA meczów angielskiej Premier League, zakończyła się porażką pierwszego z wymienionych koncernów, dotychczasowego nadawcy, należącego do znanego magnata świata telewizji, Ruperta Murdocha.
 • Pokaże wszystkim, jak siedzieć na dwóch stołkach

  Pokaże wszystkim, jak siedzieć na dwóch stołkach

  Medialny gigant - News Corp. - 28 czerwca podzieli się na dwie części. Wydawnicza nazywać się będzie News Corp., rozrywkowa zaś 21st Century Fox. Dyrektorem i prezesem obu zostanie dotychczasowy szef, australijski magnat Rupert Murdoch.
 • Rynek telewizyjny nie jest pełny? Powstaje nowy kanał sportowy

  Rynek telewizyjny nie jest pełny? Powstaje nowy kanał sportowy

  Nie ma żadnej świętości w amerykańskich mediach - News Corp (właścicielem jest Rupert Murdoch) chce zachwiać pozycją stacji ESPN (należy do Disneya) oraz NBC i tworzy nowy ogólnokrajowy kanał sportowy - Fox Sports 1.
 • Wielki gracz dostał potężny cios. Miliardowe straty

  Wielki gracz dostał potężny cios. Miliardowe straty

  Wielki gracz na światowym rynku mediów - News Corporation - w ostatnim roku finansowym zaliczył dotkliwą porażkę - strata odnogi wydawniczej wyniosła 2,1 mld dol. (rok wcześniej zarobek wyniósł 678 mld dol.). Przychody spadły o 5 proc., m.in. z powodu zamknięcia sensacyjnego tytułu "News of the World" w Wielkiej Brytanii, będącego centrum afery podsłuchowej.
 • Hugh Grant w Parlamencie Europejskim

  Hugh Grant w Parlamencie Europejskim

  Przemawiając w środę w Parlamencie Europejskim, angielski aktor Hugh Grant apelował o wprowadzenie unijnego prawa medialnego, które ograniczałoby wpływy medialnych potentatów takich jak Rupert Murdoch. Aktor padł w zeszłym roku ofiarą podsłuchów tabloidów.
 • W. Brytania: Głośna afera i wielka wpadka ministra kultury

  W. Brytania: Głośna afera i wielka wpadka ministra kultury

  Minister kultury, mediów i sportu Jeremy Hunt zabiegał w korporacji Ruperta Murdocha, będącego stroną w aferze podsłuchowej, o prywatne wskazówki, jak ma wobec tej afery postępować - wyszło na jaw w mailu przekazanym komisji Lorda Levesona.
 • Bliskie kontakty Camerona z imperium Murdocha

  Bliskie kontakty Camerona z imperium Murdocha

  Premier Wielkiej Brytanii David Cameron przyznał, że rozmawiał prywatnie z kierownictwem News International (NI) - brytyjskiej filii News Corp. Ruperta Murdocha w czasie, gdy rząd zastanawiał się, czy dopuścić do przejęcia telewizji BSkyB przez NI.
 • W. Brytania: Nowe doniesienia o powiązaniach rządu z imperium Murdocha

  Rośnie presja na brytyjskiego ministra kultury, mediów i sportu Jeremy'ego Hunta, by wytłumaczył się z kontaktów z koncernem News Corp. Ruperta Murdocha, gdy ten zabiegał o przejęcie kontroli nad telewizją BSkyB w ramach transakcji wycenianej na 8 mld funtów.
 • W. Brytania: Podsłuchiwani przez koncern Murdocha chcą odszkodowań

  Kilkadziesiąt nowych wniosków o odszkodowanie za podsłuchiwanie rozmów telefonicznych przez koncern medialny Ruperta Murdocha wpłynęło do Wysokiego Sądu w Londynie. Opublikowano listę 46 spośród blisko stu osób, które pozwały giganta mediów.
 • Szef News International podał się do dymisji

  Szef News International podał się do dymisji

  Szef brytyjskiej filii medialnego giganta News Corp. James Murdoch, syn Ruperta Murdocha, poinformował, że rezygnuje z funkcji prezesa koncernu, nie zaprzestanie jednak pracy dla korporacji ojca - poinformowała News Corp.