ruiny

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Ruiny (Film [The Ruins] Reż.Carter Smith) ,

Artykuły - Ruiny (57)

 • "Wrzask śmierci" azteckich gwizdków

  "Wrzask śmierci" azteckich gwizdków

  Podczas wykopalisk prowadzonych w starożytnej świątyni azteckiego miasta Tlatelolco w 1999 r., archeolodzy odkryli 500-letni szkielet pochowany w z dwoma tajemniczymi przedmiotami w rękach: glinianymi gwizdkami przypominającymi czaszki. Do niedawna znaczenie tych instrumentów było nieznane.
 • 50 żywych osób pod gruzami budynku w Bangladeszu

  50 żywych osób pod gruzami budynku w Bangladeszu

  Ratownicy pracujący przy ruinach zawalonego budynku w stolicy Bangladeszu odnaleźli kolejnych 50 żywych osób. Są oni uwięzieni w rumowisku, w kilku miejscach na poziomie trzeciego piętra. Specjaliści mają nadzieję, że do jutrzejszego poranka uda się ich uratować
 • Ruiny zamku w Chęcinach zostaną wyremontowane

  Ruiny zamku królewskiego w Chęcinach - jeden z najważniejszych zabytków regionu świętokrzyskiego - przejdą remont za 6,6 mln zł. Władze miasta rozstrzygnęły przetarg w tej sprawie - poinformował w piątek burmistrz miasta i gminy Chęciny Robert Jaworski.
 • Gmina Reszel przejęła ruiny zabytkowej kamienicy

  Gmina Reszel przejęła od prywatnej osoby zabytkową kamienicę, która przed rokiem zawaliła się w wyniku katastrofy budowlanej i od tego czasu stanowiła zagrożenie dla ludzi. Dotychczasowy właściciel odpowie przed sądem za doprowadzenie zabytku do ruiny.
 • Warszawskie dzieci

  Warszawskie dzieci

  Kiedyś o powstańcach się milczało, potem stawiało im pomniki. Dziś zeszli z cokołów. Są wśród nas.
 • Nadal nie ma chętnych na ruiny pałacu Paca

  Nie odbył się drugi przetarg na sprzedaż zabytkowych ruin pałacu Paca oraz znajdujący się wokół nich stary park w Dowspudzie (woj. podlaskie), ponieważ nie było zainteresowanych jego kupnem - poinformował PAP wicestarosta suwalski Witold Kowalewski.
 • Niebezpieczne ruiny w Czeszewie

  Niebezpieczne ruiny w Czeszewie

  Tam może dojść do tragedii - alarmuje Andrzej Dziuma, gołaniecki radny. - Dzieciaki tam biegają, a zabawa w tym budynku jest bardzo niebezpieczna. Należy zażądać od właściciela lub jego pełnomocnika, zabezpieczenia pałacu i terenu wokół niego.
 • Pałac Paca wciąż na sprzedaż

  Starostwo Powiatowe w Suwałkach ogłosiło drugi przetarg na sprzedaż nieruchomości - ruin Pałacu Paca wraz z przyległym terenem w Dowspudzie (woj. podlaskie). Pierwszy przetarg nie odbył się z powodu braku chętnych.
 • Dobczyce: Zaginiony świat

  Dobczyce: Zaginiony świat

  Dobczyce, choć leżą zaledwie 30 km na południe od Krakowa, nie są zbyt popularne. A warto o nich wspomnieć, bo to bardzo ciekawy zakątek, przepięknie położony w malowniczej dolinie rzeki Raby, nad Jeziorem Dobczyckim, u stóp Beskidu Wyspowego i Pogórza Wielickiego.

Filmy - Ruiny (2)

 • Niegdyś symbol potęgi USA. Dziś ruina

  Detroit - niegdyś jedno z najbogatszych miast USA - czasy świetności ma już za sobą. Latem 2013 r. oficjalnie ogłoszono jego upadłość. Dziś w miejscu tętniących życiem instytucji stoją ruiny, które jednakże przyciągają turystów specyficznym nastrojem, jaki panuje w opustoszałych przestrzeniach... Coraz popularniejsze stają się wirtualne i rzeczywiste wycieczki po takich miejscach, jak zamknięty w 1988 r. dworzec kolejowy czy wysmakowany architektonicznie teatr zamieniony na... parking.
 • Ruiny na stadionie Wisły

  Jeszcze kilka dni temu na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie trwała feta po wywalczeniu przez piłkarzy Wisły Kraków mistrzostwa Polski. Obecnie obiekt najlepszej drużyny w kraju zamienił się wielki plac budowy.