rugby

Artykuły - Rugby (221)

 • Ekstraliga rugby. Trener Ogniwa: Arka postawiła nam trudne warunki

  Ekstraliga rugby. Trener Ogniwa: Arka postawiła nam trudne warunki

  Po wygranej w Sopocie 40:10 (26:5) na inaugurację ekstraligi z Arką trener rugbistów Ogniwa komplementował gdynian. - Rywale postawili nam trudne warunki i zagrali najlepszy mecz z trzech ostatnich spotkań z nami. Przytrafiły się nam też głupie błędy - przyznał Karol Czyż.
 • Ekstraliga rugby. Celem Juvenii jest medal

  Ekstraliga rugby. Celem Juvenii jest medal

  Celem Juvenii Kraków na rozpoczynające się w weekend rozgrywki ekstraligi rugby jest zdobycie jednego z medali. Trener drużyny Konrad Jarosz uważa, że skończył się czas gdy należało ostrożnie wypowiadać się o planach "Smoków".
 • ​Sukces rugbistów Skry Warszawa w Sochaczewie

  ​Sukces rugbistów Skry Warszawa w Sochaczewie

  Skra Warszawa wygrała towarzyski "Turniej zakończenia sezonu o Puchar Piastów" w rugby, który rozegrano w Sochaczewie-Chodakowie. Zespół ze stolicy okazał się lepszy od ekipy Master Pharm Rugby Łódź i miejscowego Orkana.
 • Ekstraliga rugby. Master Pharm, Orkan i Skra zagrają ze sobą

  Ekstraliga rugby. Master Pharm, Orkan i Skra zagrają ze sobą

  Trzy zespoły najwyższej klasy rozgrywkowej rugby, które nie wezmą udział w Pucharze Polski Klubów Ekstraligi - Master Pharm Rugby Łódź, Orkan Sochaczew i Skra Warszawa w ramach przygotowań do nowego sezonu rozegrają między sobą cykl turniejów.
 • ​Tokio. Gwiazda japońskiego rugby nie poczeka na igrzyska

  ​Tokio. Gwiazda japońskiego rugby nie poczeka na igrzyska

  Gwiazdor japońskiego rugby Kenki Fukuoka, nie czekając na przyszłoroczne igrzyska w Tokio, postanowił zakończyć karierę i zostać lekarzem. O jego rezygnacji z gry w reprezentacji siedmioosobowej poinformowała japońska federacja.
 • Ekstraliga rugby. Sześć drużyn zagra o Puchar Polski

  Ekstraliga rugby. Sześć drużyn zagra o Puchar Polski

  Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu w ekstralidze rugby sześć drużyn z najwyższej klasy rozgrywkowej powalczy o inne trofeum. W dniach 20-21 czerwca rozpoczną się zmagania o Puchar Polski Klubów Ekstraligi - poinformował PZR.
 • Rugby. Bill Beaumont ponownie wybrany na prezesa światowej federacji

  Rugby. Bill Beaumont ponownie wybrany na prezesa światowej federacji

  Bill Beaumont został ponownie wybrany na prezesa Światowej Federacji Rugby - poinformowała organizacja.
 • ​Ekstraliga rugby. Koniec sezonu z powodu koronawirusa. Nie wyłoniono mistrza Polski

  ​Ekstraliga rugby. Koniec sezonu z powodu koronawirusa. Nie wyłoniono mistrza Polski

  Sezon ekstraligi rugby z powodu pandemii koronawirusa został zakończony - ogłosił we wtorek wieczorem zarząd Polskiego Związku Rugby. Postanowiono nie wyłaniać mistrza Polski w sezonie 2019/2020.
 • Z boiska do karetki. Włoski rugbysta pomaga w walce z epidemią

  Z boiska do karetki. Włoski rugbysta pomaga w walce z epidemią

  Reprezentant Włoch Maxime Mbanda na czas epidemii koronawirusa postanowił zamienić boisko do rugby na karetkę pogotowia ratunkowego. Sportowiec przepracował 13 godzin na zmianie przez osiem dni z rzędu. „W obliczu tego, co się dzieje, nie mogę być zmęczony” – powiedział Mbanda.
 • Gwiazdor rugby zrobił pierwszy krok. Lekarze mówią o cudzie

  Gwiazdor rugby zrobił pierwszy krok. Lekarze mówią o cudzie

  Michael Fatialofa doznał urazu szyi podczas meczu w Premiership Rugby. Sparaliżowany od pasa w dół sportowiec nie poddał się, pomimo tego, że lekarze nie dawali mu zbyt wiele szans na chodzenie. Nowozelandczyk zaledwie 10 miesięcy od wypadku udowodnił jednak, że chcieć to móc.

Filmy - Rugby (14)

 • Przedstawiciele trójmiejskich drużyn rugby po powrocie do rozgrywek. Wideo

  Trójmiasto jest potęgą w grze „w jajo”, dlatego odmrożenie rozgrywek w rugby zacznie się w Sopocie meczem Ogniwo – Lechia. W rugby nie ma animozji rodem z boisk piłkarskich dlatego w konferencji prasowej przed startem Pucharu Polski Ekstraligi Rugby zgodnie wzięli udział przedstawiciele Arki Gdynia, Lechii Gdańsk i Ogniwa Sopot.
 • Startuje Puchar Polski Ekstraligi Rugby. Konferencja po powrocie. Wideo

  Trójmiasto jest potęgą w grze „w jajo”, dlatego odmrożenie rozgrywek w rugby zacznie się w Sopocie meczem Ogniwo – Lechia. W rugby nie ma animozji rodem z boisk piłkarskich dlatego w konferencji prasowej przed startem Pucharu Polski Ekstraligi Rugby zgodnie wzięli udział przedstawiciele Arki Gdynia, Lechii Gdańsk i Ogniwa Sopot.
 • Anglia i RPA trenują przed wielkim finałem PŚ w Rugby. Wideo

  W sobotę 2 listopada w Jokohamie w finale PŚ w rugby zmierzą się Anglia i RPA. Będzie to wielki rewanż finału z 2007 roku. Wówczas górą była drużyna z Afryki, która wygrała 15-6. Kto tym razem zwycięży?
 • MMA. Były zawodnik rugby wchodzi do oktagonu. Wideo

  Były reprezentant Anglii w rugby - James Haskell - za rok zadebiutuje w zawodach MMA. Anglik podpisał kontrakt Bellatorem - amerykańską organizacją mieszanych sztuk walki.