ruch samochodowy

Artykuły - Ruch samochodowy (12)

 • Droższe parkingi oczyszczą powietrze?

  Droższe parkingi oczyszczą powietrze?

  Rząd planuje umożliwienie samorządom pobieranie wyższych opłat parkingowych w strefach płatnego parkowania i tym samym ograniczenie ruchu samochodowego w miastach. Czy to przejaw świadomego działania zmniejszającego zanieczyszczenie powietrza w miastach?
 • Jan Gehl: Każde miasto można zmienić

  Jan Gehl: Każde miasto można zmienić

  Każde miasto można zmienić - powiedział we wtorek w Łodzi światowej sławy duński architekt i urbanista prof. Jan Gehl. W samej Łodzi Gehl ograniczyłby ruch samochodowy i stworzył więcej przestrzeni rekreacyjnych przy domach.
 • Korki na zakopiance. Sylwestrowicze jadą pod Tatry

  W sobotę na zakopiance panuje wzmożony ruch samochodowy związany z przyjazdem turystów chcących przywitać nowy rok pod Tatrami. Utrudnienia panują m.in. na górskim odcinku drogi w rejonie Rdzawki, gdzie zderzyły się trzy samochody; podróżującym nic się nie stało - informuje nowotarska policja.
 • Będzie zakaz wjazdu samochodów do centrum?

  Władze Lublina chcą przeorganizować ruch samochodowy w mieście. Planują zmiany, w tym także zamknięcie kilku ulic dla aut. Mieszkańcy są oburzeni.
 • Miejski transport przyszłości jak z Avatara

  Miejski transport przyszłości jak z Avatara

  W wielomilionowych miastach coraz większym problemem jest wzrastający ruch samochodowy i rosnące zapotrzebowanie na rozwój transportu publicznego. Nic dziwnego, że powstaje sporo twórczych pomysłów na znalezienie rozwiązania tej kwestii.
 • Nie chcą satelitarnego monitoringu dróg. Bo folia...

  Fińscy eksperci krytycznie ocenili rządowy projekt stworzenia systemu nadzorującego ruch samochodowy opierającego się na satelitarnej technologii.
 • Tragiczny wypadek w Zabrzu

  Całkowicie zablokowany został dziś ruch samochodowy na drodze krajowej nr 88 w Zabrzu. Po południu doszło tam do zderzenia ciężarówki z volkswagenem polo. Jedna osoba zginęła. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin - podała policja.
 • Skończą się wakacje - wrócą korki

  Skończą się wakacje - wrócą korki

  Wraz z początkiem roku szkolnego w miastach powróci normalny ruch samochodowy, a wraz z nim problem korków. Tym bardziej, że wiele remontów kluczowych dróg jeszcze się nie zakończyło, a w planach są kolejne inwestycje drogowe.

Filmy - Ruch samochodowy (1)

 • EuroparlTV: UE każe nam jeździć 30 km/h?

  Rozdrażnienie, problemy ze snem, ataki serca - to tylko niektóre ze skutków ubocznych życia w hałasie powodowanym przez pojazdy. W tej sytuacji UE rozważa wprowadzenie nowych limitów prędkości, by ratować nasze zdrowie...