ruch oburzonych

Artykuły - Ruch oburzonych (4)

 • Ruch "Oburzeni Za Kółkiem" (chyba) nie powstanie!

  Ruch "Oburzeni Za Kółkiem" (chyba) nie powstanie!

  Święta, zawirowania pogodowe i wynikające stąd trudności ze śmigusem dyngusem... Nic dziwnego, iż wiele osób najwyraźniej zapomniało, że tegoroczny wielkanocny poniedziałek wypada 1 kwietnia.
 • 140 filmów na Planete+ Doc

  140 filmów na Planete+ Doc

  Wizja mistrzostw świata w piłce nożnej artysty Haruna Farockiego, wizyta w Warszawie aktorki Charlotte Rampling, ruch "oburzonych" w ujęciu dokumentalisty Tony'ego Gatlifa - to część programu 9. edycji festiwalu filmowego Planete+ Doc, który rozpocznie się w piątek, 11 maja, w Warszawie.
 • Film o Ruchu Oburzonych w Polsce

  Film o Ruchu Oburzonych w Polsce

  "Oburzeni" ("Indignados") - nowy film Tony'ego Gatlifa, twórcy pamiętnych "Gadjo Dilo", "Vengo" oraz "Exils", pokazywany na zakończonym właśnie 62. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale, będzie miał polską premierę w maju, podczas 9. Planete+ Doc Film Festival.
 • Co dalej z ruchem "Oburzonych"?

  Co dalej z ruchem "Oburzonych"?

  Utopia - ustrój polityczny, opierający się na sprawiedliwości i równości. Teraz można dodać: jedyny, w którym politycy rzeczywiście dbają o wyborców, a banki bezpieczne i dobrze zarządzają naszymi pieniędzmi. Też tak uważasz? - To znak, że nie zetknąłeś się jeszcze z ruchem "Oburzonych".