ruch lotniczy

Artykuły - Ruch lotniczy (33)

 • UE: Ruch lotniczy w zapaści, ale wiele linii wciąż lata

  UE: Ruch lotniczy w zapaści, ale wiele linii wciąż lata

  ​Mimo restrykcji wprowadzonych w całej Europie, ruch lotniczy na kontynencie nie ustał zupełnie. Między kilkoma krajami wciąż kursują samoloty pasażerskie, choć największe lotniska świecą pustkami. Są jednak państwa, do których można wlecieć bez podania ważnej przyczyny przylotu.
 • "Rzeczpospolita": Lotnicze inwestycje zagrożone

  "Rzeczpospolita": Lotnicze inwestycje zagrożone

  Unia zabrała się do regulacji dotyczących jednolitej europejskiej przestrzeni powietrznej. Kładzie nacisk na cięcie kosztów - pisze w piątek "Rzeczpospolita".
 • Krajowy rynek lotniczy rośnie szybciej niż prognozowano

  Krajowy rynek lotniczy rośnie szybciej niż prognozowano

  Według wyliczeń Urzędu Lotnictwa Cywilnego w 2030 roku ruch pasażerski w Polsce podwoi się i przekroczy 60 mln pasażerów rocznie. W największym stopniu wpływa na to rosnąca zamożność Polaków i ceny biletów.
 • Bezpieczne starty i lądowania dzięki laserom

  Bezpieczne starty i lądowania dzięki laserom

  ALTACAS Technology opracowała system kontroli ruchu lotniczego nowej generacji oraz system unikania zderzeń podczas wykonywania manewrów startu i lądowania, co szeroko opisuje serwis Gizmag.
 • RMF24: Niebo nad Europą - piękny film

  RMF24: Niebo nad Europą - piękny film

  Brytyjska Służba Kontroli Lotów (NATS) przygotowała wizualizację, na której widać ruch lotniczy nad Europą. Film powstał na podstawie danych uchwyconych przez radary.
 • Co roku liczba lotów nad Polską będzie rosła o 10 proc.

  Co roku liczba lotów nad Polską będzie rosła o 10 proc.

  Od końca listopada w Polsce działa nowy system kontroli lotów, który docelowo pozwoli na zwiększenie przepustowości. Kontrolerzy ruchu lotniczego ostrzegają jednak, że potrzeba dalszych inwestycji, by sprostać rosnącemu ruchowi. Konieczne jest m.in. wprowadzenie pionowego podziału przestrzeni powietrznej oraz szkolenie nowych kontrolerów.
 • Strajk Air France zakłóca wciąż ruch lotniczy

  Strajk Air France zakłóca wciąż ruch lotniczy

  Trwający już trzeci dzień strajk personelu pokładowego francuskich linii lotniczych Air France spowodował w poniedziałek anulowanie kilkudziesięciu lotów, w tym połączeń Paryża z Warszawą. Protest hostess i stewardów ma potrwać do środy.
 • "G": Miliony euro płyną z nieba

  Z polskiego nieba coraz chętniej korzystają linie lotnicze. To efekt niskich opłat nawigacyjnych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Ruch lotniczy jest w tym roku większy niż w okresie prosperity w 2008 r.
 • Geologowie ostrzegają: Wulkan Hekla gotowy do wybuchu

  Geologowie ostrzegają: Wulkan Hekla gotowy do wybuchu

  Islandzki wulkan Hekla, jeden z najgroźniejszych w kraju, jest gotowy do erupcji - poinformowali w środę geologowie na podstawie obserwacji ruchów magmy pod kraterem. Uspokajają, że jeśli dojdzie do wybuchu, nie powinien on wywołać paraliżu ruchu lotniczego.
 • Chile: Pył wulkaniczny będzie w powietrzu miesiącami

  Chile: Pył wulkaniczny będzie w powietrzu miesiącami

  Według ekspertów zakłócenia w ruchu lotniczym, spowodowane wybuchem chilijskiego wulkanu Puyehue 4 czerwca, mogą utrzymywać się nawet do kilku miesięcy po erupcji. Nie ma sygnałów świadczących o tym, że sytuacja we wnętrzu wulkanu się stabilizuje.