Ruch Chorzów

Artykuły - Ruch Chorzów (1697)

 • 23 pseudokibiców zatrzymanych po meczu Polonii Bytom i Ruchu Chorzów

  23 pseudokibiców zatrzymanych po meczu Polonii Bytom i Ruchu Chorzów

  ​23 pseudokibiców zatrzymali policjanci zabezpieczający niedzielny mecz III ligi piłki nożnej pomiędzy Polonią Bytom a Ruchem Chorzów. Odpowiedzą oni za udział w zbiegowisku, a część z nich także za czynną napaść i znieważanie policjantów oraz za napaść na kibica przeciwnej drużyny.
 • Piłkarskie legendy Orłów. Zygmunt Maszczyk - sylwetka

  Piłkarskie legendy Orłów. Zygmunt Maszczyk - sylwetka

  To jeden z najlepszych pomocników w historii polskiego futbolu. Był niezastąpiony w reprezentacji prowadzonej przez Kazimierza Górskiego, która zdominowała światowe boiska w latach 70. Na 19 spotkań w trzech wielkich turniejach "Biało-Czerwonych": mundialu w 1974 i igrzyskach olimpijskich w Monachium oraz Montrealu, zagrał w osiemnastu grach.
 • Niezwykły gest Polonii Bytom. Uhonorowali Antoniego Nierobę

  Niezwykły gest Polonii Bytom. Uhonorowali Antoniego Nierobę

  Przed takim działaniem czapki z głów! Obchodząca w tym roku swoje stulecie Polonia Bytom w niezwykły sposób postanowiła uczcić legendę innego górnośląskiego klubu. Chodzi o rekordzistę Ruchu Chorzów Antoniego Nierobę.
 • Ruch Chorzów. Lider bojówki "Psychofans" usłyszał zarzuty nakłaniania do zabójstwa prokuratora

  Ruch Chorzów. Lider bojówki "Psychofans" usłyszał zarzuty nakłaniania do zabójstwa prokuratora

  Jedna z osób należących do "Psychofans", zorganizowanej grupy przestępczej powiązanej z pseudokibicami Ruchu Chorzów, usłyszała zarzuty nakłaniania do zabójstwa prokuratora - poinformowała w poniedziałek Prokuratura Krajowa.
 • Ruch Chorzów. Pseudokibice skazani na kary więzienia

  Ruch Chorzów. Pseudokibice skazani na kary więzienia

  Trzy i cztery lata za kratami spędzą kibole, którzy w grudniu 2018 roku napadli na dwóch byłych kolegów z bojówki Ruchu Chorzów. Tylko szczęśliwym zrządzeniem losu zaatakowani zostali przy życiu.
 • Piłkarskie legendy Orłów. Gerard Cieślik - sylwetka

  Piłkarskie legendy Orłów. Gerard Cieślik - sylwetka

  Gdyby urodził się kilkadziesiąt lat później, najprawdopodobniej grałby w Realu Madryt lub FC Barcelona, a jego zdjęcia pojawiałyby się na okładkach największych dzienników sportowych z całego świata. Gerardowi Cieślikowi przyszło jednak żyć w czasach trudnych, bo naznaczonych II wojną światową. Cudem ją przeżył, by po zawieszeniu działań zbrojnych zostać jednym z najwybitniejszych reprezentantów Polski. Futbolowe lata 50. w naszym kraju bezapelacyjnie należały do Cieślika. Na grze w piłkę nie zarobił wprawdzie fortuny, lecz zyskał być może coś jeszcze cenniejszego - szacunek, miłość i uwielbienie kibiców, którzy po jego spektakularnych występach nosili go na rękach.
 • Ruch Chorzów. "Niebiescy" mistrzem, całe podium dla Ślązaków, tak żegnaliśmy komunizm

  Ruch Chorzów. "Niebiescy" mistrzem, całe podium dla Ślązaków, tak żegnaliśmy komunizm

  Ruch Chorzów kończy 100 lat. W prezencie przypominamy ich ostatni tytuł mistrzowski z 1989 roku.
 • Ruch Chorzów. Sto lat zasłużonego klubu. "Nazwa Ruch jest magnesem"

  Ruch Chorzów. Sto lat zasłużonego klubu. "Nazwa Ruch jest magnesem"

  Dziś w Chorzowie miała się odbyć uroczysta gala z okazji stulecia powstania Klubu Sportowego Ruch. Miały się na niej pojawić wielkie gwiazdy „Niebieskich” z przeszłości. Wybuch pandemii koronawirusa wszystko jednak wstrzymał. Nie można jednak nie pamiętać o stuleciu chorzowian.
 • Ruch Chorzów. Godoj: Spleciona historia klubu i regionu na stulecie "Niebieskich"

  Ruch Chorzów. Godoj: Spleciona historia klubu i regionu na stulecie "Niebieskich"

  Piłkarski Ruch Chorzów 20 kwietnia obchodzi setne urodziny. "Doskonale opisuje swoją historią skomplikowane losy Górnego Śląska i jego mieszkańców w ostatnich 100 latach. Być może dzięki temu jest dla wielu ludzi tak autentyczny i ważny" - powiedział historyk i kibic Andrzej Godoj.
 • Koronawirus w sporcie. Joachim Marx: Byłem w strasznym stanie

  Koronawirus w sporcie. Joachim Marx: Byłem w strasznym stanie

  - Dobrze się skończyło, bo byłem sportowcem. To sport mnie chyba uratował. Nie mam żadnych chorób. Ale z drugiej strony mam już 75 lat, jestem w grupie ryzyka. Lekko nie było – mówi Interii Joachim Marx, piłkarski mistrz olimpijski z 1972 roku.

Zdjęcia - Ruch Chorzów (1)

Filmy - Ruch Chorzów (30)