"Ruch"

Artykuły - "Ruch" (1038)

 • 20 czerwca 1970 r. Aresztowano działaczy "Ruchu"

  20 czerwca 1970 r. Aresztowano działaczy "Ruchu"

  Planujący wysadzenie w powietrze pomnik i Muzeum Lenina w Poroninie członkowie podziemnej organizacji "Ruch" zostali zatrzymani przez Służbę Bezpieczeństwa.
 • Japonia, Brytania, a w Polsce RPP

  Eurodolar utrzymuje się w rejonach, w które wkroczył w piątek 3 czerwca po południu, po pamiętnych odczytach z amerykańskiego rynku pracy. Mamy aktualnie 1,1375 - ale dopiero mocny ruch powyżej 1,1380, w stronę 1,14 i wyżej, świadczyłby o tym, że dolar oddał ostatnią część pola i będziemy szli dalej na północ.
 • Facebook inwigiluje w sieci wszystkich. Nawet tych bez konta

  Facebook inwigiluje w sieci wszystkich. Nawet tych bez konta

  Nowa polityka cookies kalifornijskiego giganta niepokoi i ekspertów, i zwykłych internautów. Chodzi o to, że firma zaczyna śledzić ruch w internecie już nie tylko swoich użytkowników, lecz także niemal wszystkich bywalców sieci.
 • Powołanie prokurenta w Spółce Akcyjnej Ruch Chorzów

  Zarząd Spółki "Ruch" Chorzów S.A. z/s w Chorzowie informuje, iż podjął uchwałę w przedmiocie ustanowienia prokurenta łącznego Spółki w osobie Pana Ryfała Byrczka. Pan Rafał Byrczek jest absolwentem Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego na kierunku organizacja-produkcji ze specjalizacją telewizyjno-filmową oraz studiów podyplomowych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego na kierunku prawo gospodarcze i handlowe. W 1997 roku ukończył w wyróżnieniem apli
 • Eurodolar - czyżby ruch na północ?

  Kilka razy wspominaliśmy o tym, że uznajemy za dość sensowną koncepcję trendu wzrostowego biegnącego przez minima z 2 i 28 marca. Jeśli wierzyć w taki obraz, to możemy powiedzieć, iż w finale ubiegłego tygodnia i u progu tygodnia nowego tendencja ta w jakiś sposób, przynajmniej w przybliżeniu - potwierdziła się.
 • Uchwały podjęte przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki Ruch Chorzów S.A. z/s w Chorzowie

  Zarząd "Ruchu" Chorzów S.A. z/s w Chorzowie przekazuje w załączeniu treść uchwał podjętych przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki. Podstawa prawna: § 4 ust. 2 pkt 7 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu, "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect"Osoby reprezentujące spółkę:Dariusz Smagorowicz - Prezes ZarząduMirosław Mosór - Wiceprezes Zarządu
 • Długoterminowa prognoza dla dolara i euro

  Długoterminowa prognoza dla dolara i euro

  Ostatnie kilka sesji przyniosły duże osłabienie dolara i umocnienie EUR/USD. Ten ruch dobrze się wpisuje w blisko roczny trend horyzontalny na indeksie dolara i na eurodolarze.
 • Ruch chińskiego PBOC, który umocnił juana

  Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił dzisiaj średni kurs USD/CNY na poziomie 6,4905 wobec 6,5129 wczoraj (juan jest tym samym najmocniejszy od 30 grudnia ub.r.) i jednocześnie wpompował w rynek 20 mld CNY w ramach 7-dniowych operacji repo. Zdaniem zastępcy szefa PBOC (Yi) polityka monetarna pozostanie "ostrożna".
 • Powołanie Zarządu "Ruchu" Chorzów S.A. na drugą kadencję

  Zarząd „Ruchu” Chorzów S.A. z/s w Chorzowie ( zw. dalej Emitentem) informuje, iż Rada Nadzorcza „Ruchu” Chorzów podjęła uchwałę o powołaniu Zarządu na drugą dwuletnią kadencję. Skład osobowy Zarządu nie uległ zmianie. Do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu został powołany Pan Dariusz Smagorowicz, natomiast do pełnienia funkcji Wiceprezesa Zarządu został powołany Pan Mirosław Mosór. Podstawa prawna: § 3 ust.1 w zw. z § 3 ust. 2 pkt 11 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alterna
 • Ruch franka, a główna para czeka na Draghiego

  Eurodolar pozostaje dziś na dość niskich poziomach (jak na ostatnie dni). Innymi słowy, mamy od paru godzin wycenę w okolicach 1,0950-70. Pierwsze trzy dni tygodnia upłynęły zatem w rytmie wahań wyznaczonych z jednej strony przez te właśnie poziomy, a z drugiej - przez wartości w pobliżu 1,1060. Tak też zapowiadaliśmy.