"Ruch"

Artykuły - "Ruch" (2)

 • 20 czerwca 1970 r. Aresztowano działaczy "Ruchu"

  20 czerwca 1970 r. Aresztowano działaczy "Ruchu"

  Planujący wysadzenie w powietrze pomnik i Muzeum Lenina w Poroninie członkowie podziemnej organizacji "Ruch" zostali zatrzymani przez Służbę Bezpieczeństwa.
 • Japonia, Brytania, a w Polsce RPP

  Eurodolar utrzymuje się w rejonach, w które wkroczył w piątek 3 czerwca po południu, po pamiętnych odczytach z amerykańskiego rynku pracy. Mamy aktualnie 1,1375 - ale dopiero mocny ruch powyżej 1,1380, w stronę 1,14 i wyżej, świadczyłby o tym, że dolar oddał ostatnią część pola i będziemy szli dalej na północ.
 • Facebook inwigiluje w sieci wszystkich. Nawet tych bez konta

  Facebook inwigiluje w sieci wszystkich. Nawet tych bez konta

  Nowa polityka cookies kalifornijskiego giganta niepokoi i ekspertów, i zwykłych internautów. Chodzi o to, że firma zaczyna śledzić ruch w internecie już nie tylko swoich użytkowników, lecz także niemal wszystkich bywalców sieci.
 • Powołanie prokurenta w Spółce Akcyjnej Ruch Chorzów

 • Problemy z wykreowaniem ruchu powrotnego

  Gdy wydawało się, że kupujący zdołają w końcu wykreować ruch powrotny ponad górne ograniczenie strefy, sentyment na GPW zaczął się nieoczekiwanie pogarszać.
 • Mocny ruch na południe

  Wczorajsza sesja za oceanem zakończyła się sporymi spadkami. Także na parkietach azjatyckich widzieliśmy zdecydowaną przewagę koloru czerwonego. Giełdy w Europie rozpoczęły dzień dość spokojnie, ale w kolejnych godzinach podaż coraz bardzie zaznaczała tam swoją przewagę.
 • Obrona wsparcia i silny ruch w kierunku oporu

  Ostatnie minuty poniedziałkowego handlu ułożyły się po myśli byków, choć zabrakło tej przysłowiowej kropki nad "i" w postaci trwałego przełamania w/w zapory podażowej. Gdyby to się udało, moglibyśmy mówić o relatywnie silnym sygnale technicznym, ponownie "wprowadzającym" kontrakty na ścieżkę bazowego w ujęciu średnioterminowym trendu wzrostowego.
 • Eurodolar - czyżby ruch na północ?

  Kilka razy wspominaliśmy o tym, że uznajemy za dość sensowną koncepcję trendu wzrostowego biegnącego przez minima z 2 i 28 marca. Jeśli wierzyć w taki obraz, to możemy powiedzieć, iż w finale ubiegłego tygodnia i u progu tygodnia nowego tendencja ta w jakiś sposób, przynajmniej w przybliżeniu - potwierdziła się.
 • Uchwały podjęte przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki Ruch Chorzów S.A. z/s w Chorzowie

 • Długoterminowa prognoza dla dolara i euro

  Długoterminowa prognoza dla dolara i euro

  Ostatnie kilka sesji przyniosły duże osłabienie dolara i umocnienie EUR/USD. Ten ruch dobrze się wpisuje w blisko roczny trend horyzontalny na indeksie dolara i na eurodolarze.