Film - RPA

Synonimy:
Republika Południowej Afryki,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - RPA (22)

 • Nie chcą Hudson w roli żony Mandeli

  Nie chcą Hudson w roli żony Mandeli

  Aktorzy z Południowej Afryki nie chcą, aby zdobywczyni Oscara, piosenkarka Jennifer Hudson, wcieliła się w rolę Winnie Madikizeli-Mandeli w filmie, który przedstawia życie byłej żony pierwszego czarnoskórego prezydenta RPA.
 • Jennifer Hudson żoną Mandeli

  Jennifer Hudson żoną Mandeli

  Jennifer Hudson zagra w dramacie "Winnie" byłą żonę pierwszego czarnoskórego prezydenta RPA, Nelsona Mandeli.
 • Morgan Freeman jako Mandela

  Morgan Freeman jako Mandela

  Morgan Freeman wcieli się w Nelsona Mandelę - legendarnego afrykańskiego przywódcę walczącego o zniesienie apartheidu i laureata pokojowej Nagrody Nobla.
 • Krzysztof Krauze w Afryce

  Krzysztof Krauze w Afryce

  Krzysztof Krauze ("Mój Nikifor", "Plac Zbawiciela") wyjedzie w styczniu do Rwandy i RPA, by rozpocząć prace nad filmem, którego akcja rozegra się w Afryce.
 • Zakończyły się "Rozstaje Europy"

  Zakończyły się "Rozstaje Europy"

  Film "Idź do Luizy" - podejmujący problematykę rasizmu w RPA - otrzymał Grand Prix VII Międzynarodowych Dni Filmu Dokumentalnego "Rozstaje Europy", które zakończyły się w niedzielę, 9 kwietna, w Lublinie. Jego reżyser Grzegorz Pacek otrzymał statuetkę świętych patronów Europy Cyryla i Metodego oraz nagrodę 8 tys. zł.
 • Bond w Czechach i RPA

  Bond w Czechach i RPA

  Nowy film o brytyjskim agencie 007 Jamesie Bondzie, zatytułowany "Casino Royale", będzie kręcony w Czechach i RPA - poinformował w poniedziałek, 10 października, czeski dziennik "Mlada fronta Dnes". Reżyser Martin Campbell zamierza rozpocząć zdjęcia w styczniu 2006 roku.
 • Gavin Hood: Z RPA do USA

  Gavin Hood: Z RPA do USA

  Wytwórnia Miramax nabyła północnoamerykańskie prawa do filmu "Tsotsi". To gangsterski film produkcji RPA, który wygrał plebiscyt publiczności podczas zakończonego niedawno festiwalu filmowego w Toronto. Film, którego budżet wynosił 3,5 miliona dolarów, to oficjalny kandydat RPA do Oscara w kategorii film nieanglojęzyczny.
 • "Król Lew" plagiatem?

  "Król Lew" plagiatem?

  Spadkobiercy twórcy przeboju muzycznego z lat 60., "The Lion Sleeps Tonight", oskarżyli wytwórnię filmową Walta Disney'a o nielegalne wykorzystanie hitu w filmie "Król Lew 2". Autorem piosenki był pochodzący z RPA Salomon Linda. Jego spadkobiercy - trzy córki i dziesięcioro wnucząt - złożyli pozew przeciwko wytwórni.
 • Taye Diggs walczy z rasizmem

  Taye Diggs walczy z rasizmem

  Taye Diggs ("Chicago", "Equilibrium") zagra główną rolę w filmie "Drum". Obraz będzie opartą na autentycznych wydarzeniach opowieścią o dziennikarzu, który ryzykował życie opisując brutalność reżimu Republiki Południowej Afryki w czasach apartheidu. Zdjęcia do projektu rozpoczną się 7 listopada w RPA.
 • Reese Witherspoon męczęnnicą

  Reese Witherspoon męczęnnicą

  Reese Witherspoon ("Legalna blondynka", "Dziewczyna z Alabamy") najprawdopodobniej wystąpi w filmie "Mother to Mother", realizowanym w oparciu o powieść autorstwa Sindiwe Magony. Powstanie książki zainspirowały autentyczne, tragiczne wydarzenia, które miały miejsce 10 lat temu w RPA. Pewna Amerykanka została wtedy zamordowana przez bandę młodych zbrodniarzy.