RPA

Synonimy:
Republika Południowej Afryki,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - RPA (1211)

 • ​Zakaz sprzedaży alkoholu: Zobacz, co dzieje się, gdy przewróci się ciężarówka z piwem...

  ​Zakaz sprzedaży alkoholu: Zobacz, co dzieje się, gdy przewróci się ciężarówka z piwem...

  Co robisz, kiedy nie możesz legalnie kupić piwa, a kilka metrów od ciebie wywraca się ciężarówka pełna złocistego trunku? Dobrze wiemy, jaka myśl przebiega ci przez głowę. Poniższe nagranie z RPA to dowód na to, że w podobnej sytuacji prawie wszyscy reagują jednakowo...
 • RPA. Z powodu epidemii bezrobocie może sięgnąć 40 proc.

  RPA. Z powodu epidemii bezrobocie może sięgnąć 40 proc.

  Z powodu epidemii koronawirusa PKB Republiki Południowej Afryki może skurczyć się w tym roku o 7 do 12 proc., a bezrobocie sięgnąć nawet 40 proc. - ostrzegł w poniedziałek szef departamentu skarbu w resorcie finansów RPA Dondo Mogajane.
 • PŚ w rugby. Mistrzowie z RPA zakończyli objazd kraju

  PŚ w rugby. Mistrzowie z RPA zakończyli objazd kraju

  Rugbiści RPA, triumfatorzy niedawnego Pucharu Świata, zakończyli trwający pięć dni triumfalny objazd kraju, podczas którego byli entuzjastycznie przyjmowani przez tysiące fanów. W Kapsztadzie przyjął ich emerytowany anglikański biskup Desmond Tutu.
 • Korupcja i jedna firma pogrążają cały kraj

  Korupcja i jedna firma pogrążają cały kraj

  Ogromne bezrobocie, olbrzymi deficyt sektora finansów publicznych i brak perspektyw wzrostu PKB składają się na fatalną sytuację gospodarczą RPA. Dochodzi do tego fatalny stan elektroenergetycznej infrastruktury, powodujący przerwy w dostawie prądu oraz drenaż i tak już praktycznie pustej kasy państwa - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Rynki emerging markets wchodzą w okres bessy

  Rynki emerging markets wchodzą w okres bessy

  Przed rynkami wschodzącymi stoi w najbliższym czasie szereg wyzwań, w szczególności mocniejszy dolar, polityka monetarna Fed, kwestie wojen handlowych, obawy o światowy wzrost oraz oczekiwania względem siły rynku akcji USA - uważają uczestnicy debaty PAP Biznes "Strategie rynkowe TFI".
 • Najsłabsze gospodarki padają jak muchy. Polska się obroni?

  Najsłabsze gospodarki padają jak muchy. Polska się obroni?

  Po Wenezueli, Turcji, Argentynie i Brazylii do grona zagrożonych poważnymi perturbacjami państw dołączyła Republika Południowej Afryki, która weszła w recesję. Rośnie też ryzyko, że problemy maruderów przeniosą się na inne, bardziej stabilne regiony świata. Polska może nie być wyjątkiem - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • RPA: Była żona Nelsona Mandeli nie żyje

  RPA: Była żona Nelsona Mandeli nie żyje

  W wieku 81 lat zmarła w poniedziałek Winnie Madikizela-Mandela - była żona legendarnego bojownika o zniesienie apartheidu i prezydenta Republiki Południowej Afryki Nelsona Mandeli.
 • Dzień "zero", czyli zero wody w Kapsztadzie

  Dzień "zero", czyli zero wody w Kapsztadzie

  Podróżujący w interesach do RPA muszą pamiętać, że najprawdopodobniej od lipca woda w Kapsztadzie dostępna będzie tylko w trzech miejscach. Dobra wiadomość jest taka, że obok szpitali i szkół woda będzie dostarczana także do centrum biznesowego. Inaczej gospodarka tego 4-milionowego miasta mogłaby upaść. Ratunkiem mogą być jedynie obfite opady deszczu, których nie było tam od trzech lat.
 • ​RPA: 950 górników uwięzionych w kopalni złota

  Dramat w Republice Południowej Afryki. Około tysiąc górników utknęło pod ziemią po awarii zasilania w kopalni złota niedaleko Welkom. 65 udało się już uratować - informuje AFP.
 • Południowoafrykański TK orzekł w sprawie prezydenta Zumy

  Południowoafrykański TK orzekł w sprawie prezydenta Zumy

  Trybunał Konstytucyjny RPA orzekł w piątek, że południowoafrykański parlament nie wypełnił swoich obowiązków w sprawie odwołania ze stanowiska prezydenta kraju Jacoba Zumy i pociągnięcia go do odpowiedzialności za malwersacje finansowe.

Zdjęcia - RPA (1)

Filmy - RPA (21)