rozwój

Artykuły - Rozwój (122)

Filmy - Rozwój (3)

  • Firmy w Polsce wstrzymują swój rozwój

    Inwestycje firm spadły o 9 proc. w I kw. br. Jest to konsekwencja narastającej niepewności, związanej z planami rządu. Rok wcześniej mieliśmy 12 proc. wzrost inwestycji po pierwszych trzech miesiącach.
  • Prawie 9 mld euro z programu operacyjnego może pomóc Polsce

    Finansowanie innowacji za pomocą funduszy inwestycyjnych jest zdecydowanie bardziej efektywne niż dotychczasowe metody wsparcia realizowane za pomocą dotacji bezzwrotnych. Tego typu instrumenty przede wszystkim będą wykorzystywane w ramach programu operacyjnego Inteligentny Rozwój. Budżet programu to ponad 8,6 mld euro. Odpowiednie zainwestowanie tych środków może stać się prawdziwym kołem zamachowym dla polskiej gospodarki i przyczynić się do powstania rodzimych ultranowoczesnych technologii na światowym poziomie. – Nowe instrumenty z programu operacyjnego Inteligentny Rozwój dają Polsce szanse na to, żeby skorzystać z takiego samego rozwiązania, jakim był plan Marshalla dla Europy Zachodniej, a zwłaszcza dla Niemiec Zachodnich, tuż po II wojnie światowej. Chodzi o instrumenty finansowe, nie dotacje, które bardzo mocno zwiększają przedsiębiorczość – mówi Leszek Grabarczyk, zastępca dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
  • Żabka inwestuje i otwiera kolejne sklepy

    Mimo spowolnienia w segmencie handlu detalicznego Żabka chce przyspieszyć rozwój. W 2013 roku sieć powiększy się o 400 nowych sklepów. W całej Polsce będzie ich ponad 3 tysiące. Komentuje Jacek Roszyk, prezes Żabka Polska.