rozwód

Artykuły - Rozwód (741)

 • „Tato”: Film pełen emocji

  „Tato”: Film pełen emocji

  Rozstanie rodziców nigdy nie jest łatwe dla dziecka, które kocha i mamę, i tatę. Dorośli prowadzą swoją prywatną wojnę, nie patrząc na straty. O sytuacji, w której dwoje ludzi nie może się porozumieć, opowiada film Kacpra Anuszewskiego „Tato”.
 • Nie będzie tak łatwo o rozwód. MS chce wprowadzić obowiązkowe mediacje

  Nie będzie tak łatwo o rozwód. MS chce wprowadzić obowiązkowe mediacje

  Ministerstwo Sprawiedliwości zamierza zmusić skonfliktowanych małżonków do mediacji przed sprawą rozwodową.
 • Szukasz trwałego związku z drugą osobą? Zamiast ślubu weź z nią kredyt

  Szukasz trwałego związku z drugą osobą? Zamiast ślubu weź z nią kredyt

  Co zrobić, jeśli chcemy wziąć kredyt, ale nie mamy zdolności kredytowej? Jednym z rozwiązań jest zaciągnięcie zobowiązania wspólnie z drugą osobą. Często decydują się na to małżonkowie. Niestety w życiu układa się różnie i czasami dochodzi do rozwodu. Na czyich barkach spoczywa wówczas obowiązek spłaty kredytu i co można w takiej sytuacji z nim zrobić?
 • Nawet po rozwodzie możesz spłacać długi partnera

  Nawet po rozwodzie możesz spłacać długi partnera

  Aż o 64 proc., w porównaniu z rokiem ubiegłym, wzrosła liczba osób, które zaczęły interesować się finansami swojego partnera, podało Biuro Informacji Kredytowej. Mimo że jedna trzecia Polaków ukrywa wydatki przed swoim partnerem, coraz więcej osób wnikliwie sprawdza zobowiązania finansowe swoich życiowych towarzyszy. Do tego stopnia, że aż 51 proc. osób pozostających w związku deklaruje, że sprawdza historię konta partnera bez jego wiedzy.
 • Gdy rodzice się rozstają

  Gdy rodzice się rozstają

  Byli idealną parą. Rozumieli się bez słów i głęboko wierzyli, że to miłość na całe życie. Potem pojawiły się dzieci. Nie bez powodu mówi się, że to ważny etap i prawdziwa próba dla związku. Niektóre pary scala i wzmacnia a inne… no właśnie.
 • Mieszkaniowy problem przy rozwodach

  Mieszkaniowy problem przy rozwodach

  Rozwód jest trudną życiową sytuacją, o której każdy myśli, że "mnie to nigdy nie spotka". Trend niestety wskazuje na to, że rozwodów w ostatnich latach jest coraz więcej. Chociaż jest to bardzo stresująca sytuacja i emocje często biorą górę, to warto sobie uświadomić, że rozwód to nie tylko koniec relacji, ale także wspólnoty majątkowej.
 • Zobaczył swoją żonę bez makijażu i... zażądał rozwodu!

  Zobaczył swoją żonę bez makijażu i... zażądał rozwodu!

  Małżeństwo mężczyzny ze Zjednoczonych Emiratów trwało zaledwie trzy dni. Postanowił on je unieważnić, kiedy to nie poznał swojej żony po tym, jak morska woda zmyła jej make-up.
 • Jak sprawnie sfinalizować sprawę o podział majątku?

  Jak sprawnie sfinalizować sprawę o podział majątku?

  W jaki sposób można tanio i sprawnie przeprowadzić sprawę o przykładowo podział majątku wspólnego po rozwodzie? Czy konieczne jest dokonanie wyceny całego zgłaszanego dorobku?
 • Najwięcej rozwodów po urlopach

  Najwięcej rozwodów po urlopach

  Dwukrotnie w ciągu roku liczba rozwodów osiąga apogeum - po wakacjach i feriach zimowych, ustalili naukowcy. Wyniki swoich badań przedstawili podczas corocznej konferencji Amerykańskiego Stowarzyszenia Socjologicznego (ASA).

Filmy - Rozwód (13)