rozwód

Artykuły - Rozwód (756)

 • Podział majątku po rozwodzie

  Podział majątku po rozwodzie

  Głównym problemem byłych małżonków, którzy dokonują podziału wspólnego majątku, jest hipoteka obciążająca nieruchomość. Czy długi również można podzielić? Jak "wyplątać" się z kredytu wziętego na 30 lat? Opowiada o tym Robert Tomaszewski, specjalista w dziedzinie nieruchomości i prezes zarządu w firmie Saveinvest Sp. z o.o.
 • Rozwód. Gdy ty wybierasz rozstanie

  Rozwód. Gdy ty wybierasz rozstanie

  Kiedy prowadzimy długie rozmowy o relacji, dajemy drugiej stronie nadzieję, że związek dalej trwa. Jeżeli postanowiłaś odejść, miałaś na pewno ważny powód. A nawet kilka, bo kobietom decyzje o rozwodzie przychodzą trudniej niż mężczyznom.
 • Rozwód rodziców oczami dziecka. Prośby do mamy i taty

  Rozwód rodziców oczami dziecka. Prośby do mamy i taty

  Psychologowie opracowali listę życzeń dziecka do rozwodzących się rodziców. Bez względu na wiek, płeć i na miejsce, w którym żyje, wszystkie pragną tego samego: miłości, opieki i szacunku.
 • Te znaki zodiaku najczęściej się rozwodzą

  Te znaki zodiaku najczęściej się rozwodzą

  Na powodzenie w małżeństwie wpływ ma długa lista czynników: oczekiwania partnerów, przekonania na temat roli związku w naszym życiu, wychowanie, kryteria, którymi kierujemy się podczas wyboru współmałżonka. Okazuje się jednak, że nie bez znaczenia pozostaje tu także astrologia. Oto pięć znaków zodiaku, które, zdaniem astrologów, rozwodzą się najczęściej i najłatwiej.
 • ​Oni byli kiedyś parą. Pamiętacie?

  ​Oni byli kiedyś parą. Pamiętacie?

  Życie gwiazd pełne jest ekscytujących związków, wielkich miłości, burzliwych romansów i równie burzliwych rozstań. Nie brakuje w Polsce celebrytów, którzy zmieniają partnerów tak często, że trudno nie stracić w tym rachuby. Na szczęście są stare zdjęcia! Dzięki nim możemy powspominać związki gwiazd, o których dziś mało kto pamięta.
 • Kto się lubi, ten się czubi?

  Kto się lubi, ten się czubi?

  Nauczyłam się, że ilekroć przeczytam jakiś artykuł w prasie na temat idealnego małżeństwa, zawsze zgodnego, które nigdy się nie kłóci, za jakiś czas muszę uważnie śledzić rubryki towarzyskie, które ogłaszają rozwód tego „wzorcowego” związku.
 • Ilu będziesz mieć mężów? Tylu, co twoja matka

  Ilu będziesz mieć mężów? Tylu, co twoja matka

  Zastanawiasz się, dlaczego wciąż jesteś singielką? Czemu twoje kolejne związki rozpadają się, choć tak wiele sobie po nich obiecywałaś. Jeśli wierzyć najnowszym badaniom, ma to wiele wspólnego z twoją matką i jej związkami.
 • ​Pięć typów ludzi, którym trudno dochować wierności

  ​Pięć typów ludzi, którym trudno dochować wierności

  Rośnie liczba par rozpadających się z powodu niewierności. Kto zdradza najczęściej? W jakich sytuacjach najtrudniej nam dochować wierności? Psychologowie nie ustają w poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie. Portal PsychologyToday.com przygotował ciekawe zestawienie pięciu typów ludzi, którzy najczęściej zdradzają swoich partnerów.
 • „Tato”: Film pełen emocji

  „Tato”: Film pełen emocji

  Rozstanie rodziców nigdy nie jest łatwe dla dziecka, które kocha i mamę, i tatę. Dorośli prowadzą swoją prywatną wojnę, nie patrząc na straty. O sytuacji, w której dwoje ludzi nie może się porozumieć, opowiada film Kacpra Anuszewskiego „Tato”.
 • Nie będzie tak łatwo o rozwód. MS chce wprowadzić obowiązkowe mediacje

  Nie będzie tak łatwo o rozwód. MS chce wprowadzić obowiązkowe mediacje

  Ministerstwo Sprawiedliwości zamierza zmusić skonfliktowanych małżonków do mediacji przed sprawą rozwodową.

Filmy - Rozwód (14)

 • Ile kosztuje rozwód?

  Niekiedy rozwód wydaje się być jedynym sensownym rozwiązaniem w przypadku nieudanego małżeństwa. Jednak uzyskanie go jest procesem długotrwałym i wiąże się z wydatkami sięgającymi nawet kilku tysięcy złotych. Jakie są podstawowe opłaty oraz w jakich sytuacjach możemy ubiegać się o zwolnienie z kosztów sądowych? Prawnik Anna Lesiak-Grzywińska objaśniła jak przebiega cały proces rozwodowy oraz na co trzeba zwracać szczególną uwagę. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • O co najczęściej kłócą się pary przy rozwodzie?

  W czasie rozwodu dochodzi do wielu kłótni. Niektóre dotyczą dzieci, inne podziału majątku. O co najczęściej kłócą się pary przy rozwodzie? W "Dzień Dobry TVN" sędzia Anna Maria Wesołowska i mediatorka Ewa Zdunek opowiedziały o najbardziej absurdalnych negocjacjach w sprawach rozwodowych. Jak pracuje się z parami, które przychodzą do mediatora? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Rozwody w Hollywood. Gdy kariera jest ważniejsza niż miłość

  Dlaczego w Hollywood dochodzi do tak częstych rozstań i rozwodów? - Przyczyny są prozaiczne: brak czasu i kariera, być może też zazdrość o karierę - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" Anna Wendzikowska. Co mogło być przyczyną rozstania Jenny Dewan Tatum i Channinga Tatuma? A jak wyglądało rozstanie Demi Moore i Bruce'a Willisa?
 • Figury woskowe Angeliny Jolie i Brada Pitta zostały rozdzielone

  Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud w Londynie już zareagowało na wieści o rychłym rozwodzie Jolie i Pitta. Pracownicy muzeum postanowili zmienić ustawienie figur...