rozwód

Artykuły - Rozwód (739)

 • Nie będzie tak łatwo o rozwód. MS chce wprowadzić obowiązkowe mediacje

  Nie będzie tak łatwo o rozwód. MS chce wprowadzić obowiązkowe mediacje

  Ministerstwo Sprawiedliwości zamierza zmusić skonfliktowanych małżonków do mediacji przed sprawą rozwodową.
 • Szukasz trwałego związku z drugą osobą? Zamiast ślubu weź z nią kredyt

  Szukasz trwałego związku z drugą osobą? Zamiast ślubu weź z nią kredyt

  Co zrobić, jeśli chcemy wziąć kredyt, ale nie mamy zdolności kredytowej? Jednym z rozwiązań jest zaciągnięcie zobowiązania wspólnie z drugą osobą. Często decydują się na to małżonkowie. Niestety w życiu układa się różnie i czasami dochodzi do rozwodu. Na czyich barkach spoczywa wówczas obowiązek spłaty kredytu i co można w takiej sytuacji z nim zrobić?
 • Nawet po rozwodzie możesz spłacać długi partnera

  Nawet po rozwodzie możesz spłacać długi partnera

  Aż o 64 proc., w porównaniu z rokiem ubiegłym, wzrosła liczba osób, które zaczęły interesować się finansami swojego partnera, podało Biuro Informacji Kredytowej. Mimo że jedna trzecia Polaków ukrywa wydatki przed swoim partnerem, coraz więcej osób wnikliwie sprawdza zobowiązania finansowe swoich życiowych towarzyszy. Do tego stopnia, że aż 51 proc. osób pozostających w związku deklaruje, że sprawdza historię konta partnera bez jego wiedzy.
 • Gdy rodzice się rozstają

  Gdy rodzice się rozstają

  Byli idealną parą. Rozumieli się bez słów i głęboko wierzyli, że to miłość na całe życie. Potem pojawiły się dzieci. Nie bez powodu mówi się, że to ważny etap i prawdziwa próba dla związku. Niektóre pary scala i wzmacnia a inne… no właśnie.
 • Mieszkaniowy problem przy rozwodach

  Mieszkaniowy problem przy rozwodach

  Rozwód jest trudną życiową sytuacją, o której każdy myśli, że "mnie to nigdy nie spotka". Trend niestety wskazuje na to, że rozwodów w ostatnich latach jest coraz więcej. Chociaż jest to bardzo stresująca sytuacja i emocje często biorą górę, to warto sobie uświadomić, że rozwód to nie tylko koniec relacji, ale także wspólnoty majątkowej.
 • Zobaczył swoją żonę bez makijażu i... zażądał rozwodu!

  Zobaczył swoją żonę bez makijażu i... zażądał rozwodu!

  Małżeństwo mężczyzny ze Zjednoczonych Emiratów trwało zaledwie trzy dni. Postanowił on je unieważnić, kiedy to nie poznał swojej żony po tym, jak morska woda zmyła jej make-up.
 • Jak sprawnie sfinalizować sprawę o podział majątku?

  Jak sprawnie sfinalizować sprawę o podział majątku?

  W jaki sposób można tanio i sprawnie przeprowadzić sprawę o przykładowo podział majątku wspólnego po rozwodzie? Czy konieczne jest dokonanie wyceny całego zgłaszanego dorobku?
 • Najwięcej rozwodów po urlopach

  Najwięcej rozwodów po urlopach

  Dwukrotnie w ciągu roku liczba rozwodów osiąga apogeum - po wakacjach i feriach zimowych, ustalili naukowcy. Wyniki swoich badań przedstawili podczas corocznej konferencji Amerykańskiego Stowarzyszenia Socjologicznego (ASA).
 • Przy rozwodzie dobrze jest pamiętać o podatkach

  Przy rozwodzie dobrze jest pamiętać o podatkach

  Spłata byłego małżonka ze środków uzyskanych ze sprzedaży niedawno odziedziczonej nieruchomości? Jeśli spojrzeć na sprawę pod kątem szybkiego załatwienia rozliczeń porozwodowych, jest to niezłe rozwiązanie. Ale jeśli wziąć pod uwagę podatki, ocena może być gorsza.

Filmy - Rozwód (11)

 • Figury woskowe Angeliny Jolie i Brada Pitta zostały rozdzielone

  Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud w Londynie już zareagowało na wieści o rychłym rozwodzie Jolie i Pitta. Pracownicy muzeum postanowili zmienić ustawienie figur...
 • Angelina Jolie i Brad Pitt rozwodzą się

  Najbardziej popularna show-biznesowa para na świecie zdecydowała się na rozwód. Co skłoniło Angelinę do podjęcia takiego kroku?
 • Muzułmanki w Indiach walczą z prawem rozwodowym „Talaq"

  Zasada „triple talaq” umożliwia muzułmanom dokonanie rozwodu za pomocą potrójnie powtórzonego słowa „talaq”. W Indiach jedna z kobiet, która w taki sposób stała się rozwódką, wystąpiła do Sądu Najwyższego z prośbą o zakazanie tej zasady. - Nie obchodzi ich nasze życie ani to, że mają wobec nas obowiązki. Mój były mąż ma nową żonę i jest szczęśliwy. Od nas się odwrócił; nie interesuje go nawet nasza wspólna córka – skarży się porzucona Sadaf Mehmood, którą mąż zostawił bez środków do życia. Indie są z zasady krajem laickim, ale pozwalają swoim muzułmańskim obywatelom na przeprowadzenie, opartej na prawie islamu, procedury rozwodowej typu „talaq”. Jednak tylko mężczyźni mają prawo się do niej odwołać.
 • Rozwodnicy częściej bankrutują?

  Od początku roku do końca września ponad 1300 osób ogłosiło upadłość konsumencką. Wśród składających wnioski dominują osoby tuż po rozwodzie lub w trakcie rozwodu oraz bezrobotni i emeryci. - Najczęściej osoba już po rozwodzie lub jeszcze w jego trakcie widzi, że nie ma szansy spłacać zobowiązania, które były prawdopodobnie zaciągnięte wspólnie. To powoduje, że strona podchodzi racjonalnie i stara się umorzyć dług, którego nie jest wstanie spłacić – mówi Mariusz Hildebrand, wiceprezes zarządu, BIG InforMonitor. Dane Ministerstwa Sprawiedliwości pokazują, że utrzymuje się zainteresowanie Polaków upadłością konsumencką. W ciągu 9 miesięcy działania nowego, zliberalizowanego prawa dotyczącego upadłości konsumenckiej do sądów wpłynęły 3 892 wnioski. Sądy ogłosiły upadłość w 1 334 przypadkach.