rozrywka

Artykuły - Rozrywka (114)

 • Branża muzyczna dotkliwie odczuwa zamknięcie

  Branża muzyczna dotkliwie odczuwa zamknięcie

  Polska branża muzyczno-festiwalowa przeżywa trudny okres w związku z pandemią COVID-19. Koncerty na żywo nie odbywają się już od wielu miesięcy, a artyści stracili dochody ze sprzedaży biletów, które są dla nich jednym z głównych źródeł przychodów. W jeszcze trudniejszej sytuacji ekonomicznej znalazły się też tysiące pracowników backstage’owych, takich jak dźwiękowcy, oświetleniowcy, choreografowie czy ekipy scenograficzne.
 • Pandemia dopadnie fitness i rozrywkę

  Pandemia dopadnie fitness i rozrywkę

  Tym razem przedsiębiorcy nie zamierzają potulnie godzić się na administracyjne ograniczenia w prowadzeniu działalności. Ale przed spadkiem popytu trudno im będzie się obronić.
 • Niemcy: Kina samochodowe przeżywają boom

  Niemcy: Kina samochodowe przeżywają boom

  Tradycyjne kina są zamknięte z powodu koronawirusa. Za to kina samochodowe mają się coraz lepiej.
 • YouTube przeprasza za zmiany w weryfikacji kanałów

  YouTube przeprasza za zmiany w weryfikacji kanałów

  Jakiś czas temu YouTube zdecydował się wprowadzić zmiany w weryfikacjach kanałów. Teraz, pod naporem krytyki wycofuje się z pomysłu i przeprasza twórców.
 • Polski rynek mediów i rozrywki zwiększy swoją wartość o niemal 3 mld dol.

  Polski rynek mediów i rozrywki zwiększy swoją wartość o niemal 3 mld dol.

  Rynek mediów i rozrywki w Polsce będzie rozwijać się w średniorocznym tempie 3,5 proc., by w 2022 r. osiągnąć wartość 13,4 mld dol. wobec 10,6 mld na koniec 2018 r. Największe wzrosty w tym okresie notować będzie reklama internetowa oraz OTT, czyli wideo w serwisach streamingowych bez udziału operatorów telewizyjnych - wynika z najnowszej edycji raportu firmy doradczej PwC "Perspektywy rozwoju branży rozrywki i mediów w Polsce 2018-2022" (Global Media and Entertainment Outlook).
 • Rozrywka rośnie w budżetach Polaków

  Rozrywka rośnie w budżetach Polaków

  Polski rynek usług rozrywkowych jest szacowany na 80 mld zł rocznie i dynamicznie rośnie wraz ze wzrostem wydatków Polaków na tego typu atrakcje. 26 proc. Polaków zapytanych przez portal PrezentMarzeń zadeklarowało miesięczny budżet na ten cel na poziomie do 100 zł.
 • Plotki, bale i skandale - tak się żyło w XIX wieku!

  Plotki, bale i skandale - tak się żyło w XIX wieku!

  Wspaniałe stroje, wykwintne maniery, proszone obiady i cudowne bale - dziewiętnastowieczne rozrywki do dzisiaj pobudzają wyobraźnię, chociaż czasem zapominamy, że była i ciemna strona tego medalu. O utraconych bezpowrotnie urokach i wstydliwych sekretach życia sprzed 150 lat opowiada Agnieszka Lisak, autorka książki "Życie towarzyskie w XIX w."
 • Tego szukamy w Internecie

  Tego szukamy w Internecie

  Ponad połowa ludzi na świecie, którzy korzystają z internetu, przeszukuje sieć w poszukiwaniu informacji o rozrywkach i hobby - wynika z sondażu, w którym wzięło udział ponad 19 tys. internautów.
 • Domisie śpiewają

  Domisie śpiewają

  Pogodne i zabawne teksty domisiowych bajek mają wartościowe walory wychowawcze. I napisane są w sposób zrozumiały nawet dla najmłodszych dzieciaków.
 • "Klopsiki kontratakują" - smakowita rozrywka

  "Klopsiki kontratakują" - smakowita rozrywka

  Z okazji zbliżającej się premiery, oczekiwanej kontynuacji smakowitych przygód Flinta Lockwooda, wszystkich spragnionych i głodnych rozrywki zapraszamy do wspólnej zabawy.

Filmy - Rozrywka (45)

 • Łepkowska: Hejt na artystów jest sterowany i sponsorowany

  "Hejt na artystów jest wywołany przez producentów i importerów sprzętu elektronicznego" - uważa Ilona Łepkowska. Ten hejt - jej zdaniem - jest sterowany, kontrolowany i opłacany przez tych producentów. Robert Mazurek dopytywał, czy w takim razie przykładem tego jest głośna w ostatnim czasie krytyka ze strony Krzysztofa Stanowskiego - Ja myślę, że tak - odpowiedziała scenarzystka.W internetowej części rozmowy Robert Mazurek dopytywał Ilonę Łepkowską, dlaczego kupując papier do ksero trzeba płacić opłatę reprograficzną - "Dlatego, że na tym papierze do ksero ktoś ściągnąwszy książkę z Internetu albo kupiwszy ją w księgarni (...) powiela ją w 40-tu egzemplarzach dla swoich kolegów."- argumentowała. Prowadzący Poranną Rozmowę w RMF FM dopytywał także, dlaczego biedni artyści nie mogą jak inni ludzie pójść do opieki społecznej. - "Mogą i chodzą" - odpowiedziała Ilona Łepkowska - "Praca artysty jest pracą szczególną, aby ją wykonywać należy mieć talent, umiejętności itd. (...) Nie jest tak, że jak ktoś nie sprzedaje drogo swojej twórczości, to jest palantem a nie twórcą." - dodała scenarzystka.
 • Dorin i ziemniaczany kryzys

  Jonathan dopisuje Dorin worek ziemniaków do testamentu - fragment serialu improwizowanego "Spadkobiercy".
 • Drzewo bez doczepianych gałęzi

  Czego nie wolno doczepiać do drzewa - fragment serialu improwizowanego "Spadkobiercy".
 • Stratowany przez konie

  Jonathan Owens wraca ze szpitala po stratowaniu przez konie na weselu - fragment serialu improwizowanego "Spadkobiercy".