Rozmowa w samo południe RMF FM

Filmy - Rozmowa w samo południe RMF FM (85)

 • Laskowski: "To się nie mieści w standardzie państwa prawa"

  - Ci hejterzy pracują w ramach struktury państwa - mówił rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski - to bardzo niebezpieczne - podkreślał gość Tomasza Skorego w Rozmowie w samo południe w RMF FM.
 • Laskowski: "To się nie mieści w standardzie państwa prawa"

  - Ci hejterzy pracują w ramach struktury państwa - mówił rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski - to bardzo niebezpieczne - podkreślał gość Tomasza Skorego w Rozmowie w samo południe w RMF FM.
 • Ryszard Schnepf o liście ambasadorów do Trumpa: Stwierdzamy fakt. Taka jest rzeczywistość

  "To list gościnny. Stwierdzamy w nim fakt. Taka jest rzeczywistość" – tak mówił Ryszard Schnepf, jeden z sygnatariuszy listu otwartego skierowanego do prezydenta USA Donalda Trumpa przed jego wizytą w Polsce. "Rola »konia trojańskiego«, kraju dryfującego na obrzeża wspólnoty wolności i demokracji, dokąd spycha Polskę obecny rząd, jest dla nas i dla naszych sojuszników, w tym także USA, destrukcyjna" - piszą w liście otwartym do prezydenta Donalda Trumpa członkowie Konferencji Ambasadorów RP. Ryszard Schnepf, były ambasador w Waszyngtonie, odpiera zarzuty, że "brudy powinno się prać w domu". "To jest chyba taka niezbyt dobra tradycja, na której też się wychowałem: "Nie mów nikomu, co się dzieje w domu", ale pamiętajmy, że konsekwencje są czasami bardzo smutne: bite żony alkoholików, maltretowane dzieci. W Polsce dzisiaj dzieje się źle i to nie jest kwestia tylko polityczna łamania demokracji, prześladowanie sędziów, ale także zapaści gospodarczej" - mówił gość Rozmowy w samo południe.
 • Stanisław Gomułka o projekcie budżetu: Trzeba go traktować z przymrużeniem oka

  "Nie mamy danych po stronie wydatków. Czekamy na pełniejsze informacje" – tak o wstępnym projekcie budżetu na 2020 rok, który nie przewiduje deficytu, mówił prof. Stanisław Gomułka. Główny ekonomista BCC podkreślił w Rozmowie w samo południe, że premier Morawiecki przedstawił projekt budżetu na dwa miesiące przed wyborami parlamentarnymi. "Trzeba go (projekt budżetu - red.) traktować z przymrużeniem oka" – stwierdził. "Istnieje ryzyko, że powody polityczne podjętych decyzji po stronie wydatków i dochodów są w dużym stopniu spowodowane tym faktem, że chcemy mieć bardzo optymistyczny pogląd na temat finansów publicznych" - wyjaśniał prof. Stanisław Gomułka w Rozmowie w samo południe. "Pod koniec roku będziemy mieli nowy rząd. Jeżeli to będzie rząd PiS, to będzie miał możliwość korekty tego budżetu" - dodał prof. Gomułka.