rozmowa rmf fm

Filmy - Rozmowa rmf fm (24)

 • J. Gowin: M. Morawiecki jest oficjalnym kandydatem PiS na szefa rządu i ma poparcie Porozumienia

  "O programie nowego rządu wiele godzin rozmawialiśmy z Jarosławem Kaczyńskim oraz premierem Morawieckim. Ale tego typu informacjami powinien dzielić się przyszły premier Morawiecki" - mówi gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM Jarosław Gowin. Zdaniem wicepremiera Mateusz Morawiecki jest oficjalnym kandydatem PiS na szefa rządu i ma poparcie Porozumienia. Kiedy skład nowego rządu? "Najwcześniej w drugiej połowie listopada" - tłumaczy Gowin.
 • Błaszczak: Nie będzie podwyżki ZUS-u

  „Oczywiście ZUS nie wzrośnie, wręcz przeciwnie – ZUS spadnie w przypadku drobnych przedsiębiorców, którzy będą mogli płacić ZUS nie od przychodu, tylko od dochodu” – mówił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM. Zapytany o książkowy program Prawa i Sprawiedliwości, Błaszczak zapewnił, że zostanie on opublikowany „w ciągu najbliższych dni”. „Pokazujemy części zasadnicze programu na konwencjach, a całość będzie wydana” – mówił. Szef MON został także zapytany o kwestię likwidacji Wojsk Obrony Terytorialnej, czego domaga się opozycja. To byłaby wielka strata dla ludzi, bo Wojska Obrony Terytorialnej są zawsze gotowe. Fantastycznie sprawdziły się wiosną tego roku, kiedy była fala podtopień. Sam byłem w Zawichoście nad Wisłą, rozmawiałem z ludźmi. Wojska Obrony Terytorialnej były przed, a nie po - mówił Mariusz Błaszczak. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej to są ludzie bardzo ideowi, dlatego, że poświęcają część własnego wolnego czasu, żeby służyć innym - dodał. Krzysztof Ziemiec poruszył także kwestię wieczornego tweeta posłanki PO Kingi Gajewskiej, która stwierdziła, że baner Mariusza Błaszczaka został nielegalnie powieszony na płocie jej rodziców. Oczywiście, że baner zniknie z płotu rodziców Kingi Gajewskiej. Moi współpracownicy będą oczywiście interweniować, oczekuję też wyjaśnień z ich strony, czy może mamy do czynienia z jakimś nieporozumieniem, bo pani poseł przyzwyczaiła nas do tego, że informacje są podawane, które nie są oględnie ścisłe - powiedział szef MON. W kwestii ceny za myśliwce F-35, Błaszczak zapewniał, że cena maksymalna proponowana przez Amerykanów - 6,5 mld dolarów za 32 samoloty - na pewno będzie mniejsza w ostatecznym kontrakcie. Kiedy w ubiegłym roku kupowałem system Patriot, cena maksymalna wynosiła 10,5 mld dolarów, kupiłem za niecałe 5 mld dolarów - zapewniał. Pytany o sprawę Leszka Piechoty, który jeszcze przed losowaniem numerów list wywiesił banery informujące, że Prawo i Sprawiedliwość
 • Brudziński: Nie chodzi o przebicie "piątki Kaczyńskiego", dziś PiS zaprezentuje program kontynuacji

  "Nie chodzi o to, żebyśmy przebijali piątkę Kaczyńskiego, to musi być kontynuacja, dlatego naszym hasztagiem jest #jedziemy dalej. Dzisiaj zaproponujemy element kontynuacji tego programu"- zapowiedział Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, szef sztabu PiS Joachim Brudziński. "To nie jest kwestia obietnic, obiecać można wszystko. PiS zaprezentuje dzisiaj program komplementarny, spójny, oparty o to, co przez ostatnie 4 lata udało się nam zrobić. Będzie to program kontynuacji" - deklarował Brudziński. "Uważamy, że ten "dobry czas dla Polski" musi być oparty o elementarne poczucie sprawiedliwości społecznej. Fundamentem naszej polityki jest rozpoczęcie budowy społeczeństwa żyjącego w państwie dobrobytu" - dodał gość Krzysztofa Ziemca.
 • Biedroń: Jędraszewski to diabeł wcielony. Przekroczył granice, które są nieprzekraczalne

  Robert Biedroń pytany o komentarz w sprawie słów abpa Jędraszewskiego powiedział: Obecna władza znalazła sobie kozła ofiarnego. Widać to też po tym, jak wyraża się bp Jędraszewski. Granica, którą przekroczył jest w demokratycznym państwie, w kraju, który jest tak doświadczony faszyzmem, jest granicą nieprzekraczalną. Użycie takiego języka straszliwie piętnuje. Dzisiaj oczekuję przeprosin. I cytat z papieża Franciszka „Kimże ja jestem, żeby ich oceniać” i marzę o tym, żeby polski Kościół hierarchiczny używał języka papieża Franciszka. Bp Jędraszewski to diabeł wcielony. Od słowa nienawiści, do czynów nienawiści jest bardzo bliska droga. Ludzie odpowiedzialni nie skalują napięcia. Biskup Jędraszewski zrobił błąd - napompował ten balon jeszcze bardziej. Jak dodał w rozmowie z dziennikarzem RMF FM: Ja chętnie się spotkam z biskupem Jędraszewskim. Ja jestem gejem i niech mi powie to w oczy, że jestem zarazą. To mu opowiem o swoim dzieciństwie i o tym, jak chciałem popełnić samobójstwo po tym, jak przeczytałem, że bycie gejem jest chorobą.