rozmowa o pracę

Artykuły - Rozmowa o pracę (13)

 • Rekrutacja po nowemu. Teraz kandydatów zaprasza się do "Grobowca Faraona" lub "Laboratorium Tesli"

  Rekrutacja po nowemu. Teraz kandydatów zaprasza się do "Grobowca Faraona" lub "Laboratorium Tesli"

  Firmy znalazły alternatywną metodę rekrutacji, która bada posiadanie cech charakteru, potrzebnych na danym stanowisku.
 • Jak zakochać się w swojej pracy?

  Jak zakochać się w swojej pracy?

  Jak wynika z badania Pracuj.pl Specjaliści na rynku pracy 2016 nieco ponad połowa respondentów rozgląda się za nowym zajęciem. W grupie tej znajdują się zarówno osoby zadowolone, jak i niezadowolone ze swojej pracy. Czy oznacza to, że porzucamy pracę, przy pierwszej, niewielkiej porażce, gdy tylko coś nie pójdzie po naszej myśli lub po prostu przez dopadającą nas nudę i rutynę? Pracy poświęcamy znaczną część naszego życia - czy możemy sprawić, aby była przyjemnością?
 • Jak prosić o podwyżkę?

  Jak prosić o podwyżkę?

  Większość z nas chciałaby zarabiać więcej. Mamy jednak kłopot z proszeniem o podwyżkę. Problem dotyczy szczególnie kobiet, które w wielu branżach padają ofiarą nierówności w wynagrodzeniach między kobietą a mężczyzną na tym samym stanowisku. Trenerka biznesu, Marta Skiba, radzi, jak i kiedy rozmawiać o podwyżce.
 • Tego nie mów podczas rozmowy rekrutacyjnej

  Tego nie mów podczas rozmowy rekrutacyjnej

  Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną to znak, że firma jest wstępnie zainteresowana kandydatem. Warto więc dołożyć starań, aby w pełni wykorzystać pojawiającą się szansę i zaprezentować z jak najlepszej strony. Czego unikać podczas rozmowy rekrutacyjnej, aby dobrze wypaść i nie stracić okazji na zdobycie nowej pracy? Radzą eksperci LeasingTeam Group.
 • Jak podnieść swoją wartość na rynku pracy?

  Jak podnieść swoją wartość na rynku pracy?

  Ze zmianami w życiu zawodowym musimy mierzyć się coraz częściej. Coraz częściej zdarzają się zmiany w firmie i związane z nimi roszady na stanowiskach, przejścia do konkurencji, a czasem nawet do innej branży.
 • CV: Jak zaskoczyć sprytnie rekrutera

  CV: Jak zaskoczyć sprytnie rekrutera

  Praktyka pokazuje, że rekruter poświęca zaledwie 10 sekund na każdy życiorys. To niewiele czasu, aby CV wywarło pozytywny efekt na przyszłym pracodawcy. Warto więc stworzyć dokument, który z jednej strony będzie zawierał wszystkie niezbędne elementy, ale z drugiej będzie nosił rys indywidualizmu i pomysłowości. To cecha, która przydaje się w każdej pracy.
 • O co pracodawca może zapytać na rozmowie o pracę

  O co pracodawca może zapytać na rozmowie o pracę

  Zasady przeprowadzania wywiadu z kandydatem częściowo reguluje kodeks pracy. Są sprawy, których rekrutujący poruszyć jednak nie może. Jeśli to zrobi, a pracownik skłamie, nie ma podstaw do rozwiązania z nim umowy
 • Numer telefonu do byłego szefa? Nie dam!

  Numer telefonu do byłego szefa? Nie dam!

  28 proc. osób poszukujących pracy uważa, że referencje od byłych pracodawców, o które często proszeni są w trakcie rekrutacji, są zupełnie zbędne. 36 proc. przekaże potencjalnemu pracodawcy jedynie pisemną opinię. Dlaczego Polacy tak boją się rekomendacji w procesie rekrutacji?
 • Nie denerwuj się, to tylko rekrutacja

  Nie denerwuj się, to tylko rekrutacja

  Nerwowa atmosfera, opryskliwy ton i inne agresywne zachowania podczas rozmowy o pracę mogą nie być przypadkowe. Takie są procedury kontrowersyjnej metody rekrutacji.

Filmy - Rozmowa o pracę (1)

 • Te pytania potrafią zepsuć rozmowę o pracę. Sprawdź jak z nich wybrnąć

  Oto 7 pytań, które możesz usłyszeć podczas spotkania i wskazówki jak na nie odpowiedzieć. 1. Jakie są twoje zalety? Nie powinieneś popadać w samozachwyt. Warto pamiętać o kilku cenionych przez pracodawców cechach, które należy wymienić. Jak np. samodzielność i szybkość uczenia się. 2. Jakie są twoje wady? Warto wskazywać cechy, które nie są kluczowe dla stanowiska, na które aplikujesz. Np. nieśmiałość będzie dużą wadą, jeśli praca polega na codziennym kontakcie z klientem. 3. Gdzie chciałbyś się znaleźć za 5 lat? W zależności od stanowiska, na które aplikujesz, możesz powiedzieć, że interesuje cię rozwój i chciałbyś kiedyś zająć seniorską bądź menedżerską pozycję. 4. Dlaczego chciałbyś pracować w tej firmie? Warto prześledzić historię organizacji, poznać orientacyjną liczbę oddziałów oraz państwa, w których działa. Możesz wspomnieć o największych sukcesach firmy. Pracodawca zauważy i z pewnością doceni fakt, że przygotowałeś się do rozmowy. 5. Dlaczego chcesz zrezygnować z obecnej pracy? Powinieneś wystrzegać się mówienia źle o obecnym pracodawcy. Stawia cię to w złym świetle. Lepiej powiedzieć, że w obecnej pracy nie masz możliwości dalszego rozwoju i odpowiednio to uargumentować. 6. Czym była spowodowana przerwa w zatrudnieniu? W przypadku, gdy powodem były przyczyny losowe takie jak problemy zdrowotne bądź rodzinne, powinieneś o tym szczere powiedzieć. W innych przypadkach możesz wspomnieć, że bardzo selektywnie wybierasz oferty, na które odpowiadasz, a te nie pojawiają się zbyt często, stąd też dłuższa przerwa w zatrudnieniu. 7. Co możesz zaoferować firmie czego nie mogą inni kandydaci? Ważnym aspektem jest lojalność. Warto, abyś wspomniał, że zdajesz sobie sprawę, że rozwój pracownika w organizacji to kilkuletni proces i, że chciałbyś związać się z firmą na dłużej.