Rozmowa Krzysztofa Ziemca w RMF FM

Filmy - Rozmowa Krzysztofa Ziemca w RMF FM (20)

 • Mastalerek: Uważam, że jest szansa na zwycięstwo Andrzeja Dudy w I turze

  „Uważam, że jest szansa na zwycięstwo Andrzeja Dudy w I turze” – stwierdził gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM Marcin Mastalerek. „To zależy, tak jak powiedziałem, od frekwencji w elektoracie PSL-u, Lewicy, Konfederacji i mobilizacji elektoratu Andrzeja Dudy. Nie wiem czy to się uda, bo równie dobrze może być wynik niższy, natomiast szansa dziś – przed ostatnim, decydującym tygodniem – jest. Sztab powinien robić wszystko, żeby mobilizować swoich wyborców” – dodał współtwórca sukcesu kampanii Andrzeja Dudy z 2015 roku. Były rzecznik PiS stwierdził też, że dziennikarze i publicyści żyją w tej chwili „w bańce”. „Polska jest gdzie indziej” – przekonywał. Były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości był pytany o to, dlaczego - skoro strategia sztabu prezydenta jest tak dobra - wyniki sondażowe Andrzeja Dudy są coraz gorsze. Sondaże to alternatywna rzeczywistość (...). Wydaje mi się, że wszystkie poprzednie wybory pokazały, że Polska jest podzielona na pół: jest obóz Zjednoczonej Prawicy, jest obóz przeciwny. Wszystko będzie zależało od mobilizacji własnych wyborców i frekwencji. Wydaje się dzisiaj pewne, że zmobilizowani będą wyborcy Platformy i wyborcy prezydenta Andrzeja Dudy, natomiast frekwencja nie będzie zależała wyłącznie od tego. To czy będzie ona rekordowa, czy będzie tak wysoka jak w wyborach parlamentarnych, będzie zależało od tego, czy zmobilizują się wyborcy PSL-u, Konfederacji i Lewicy.
 • Stanisław Kowalczyk słynny "paprykarz": Oczko wodne przy każdym domu? Chyba wtopa

  "W rolnictwie wiele się nie poprawiło. Dopłaty jakie były, takie są. Ceny dyktuje wolny rynek, od ministra nic nie zależy" - powiedział gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM Stanisław Kowalczyk. Mężczyzna kilka lat temu zadał ówczesnemu premierowi Donaldowi Tuskowi pytanie "jak żyć?".
 • Premier w RMF FM o wycofaniu amerykańskich wojsk z Niemiec: Mam nadzieję, że część żołnierzy rzeczywiście trafi do Polski

  „Mam taką głęboką nadzieję, że w wyniku wielu rozmów, które odbyliśmy i poprzez pokazanie jak solidnym partnerem jesteśmy w ramach NATO, że część tych żołnierzy, stacjonujących dzisiaj w Niemczech i wycofywanych przez Stany Zjednoczone, rzeczywiście trafi do Polski. Będzie to wzmocnienie wschodniej flanki NATO” – mówił na antenie RMF FM premier Mateusz Morawiecki dopytywany o wczorajszą decyzję prezydenta USA. Donald Trump nakazał Pentagonowi wycofać z Niemiec 9,5 tysiąca amerykańskich żołnierzy, a według agencji Reutera część z nich ma zostać przerzucona do Polski. Szef rządu pytany przez Krzysztofa Ziemca o to, czy do Polski mogliby trafić wszyscy żołnierze, którzy obecnie stacjonują w Niemczech, odpowiedział: "To jest oczywiście decyzja po stronie Stanów Zjednoczonych, prezydenta Trumpa. Liczymy na to, że kontyngent w Polsce będzie cały czas rósł". Dopytywany czy taka zmiana nie zniszczy relacji polsko-niemieckich, stwierdził: "Absolutnie nie. Z Niemcami mamy też bardzo dobre relacje. Myślę, że Niemcy rozumieją, że zmienia się geopolityka, że trzeba wzmacniać wschodnią część NATO". Dodał, że rozmowy w sprawie przenosin amerykańskich wojskowych trwają. "Rezultat zostanie podany do publicznej wiadomości za jakiś czas". "Wczoraj rozmawiałem z premierem Litwy i zdecydowaliśmy w ciągu najbliższych dni otworzyć nawzajem granice. Już dzisiaj pracują nasze służby nad wypracowaniem odpowiedniego protokołu, a ponieważ Litwa ma otwarte granice z Łotwą i Estonią, to można powiedzieć, że z trzema przyjaciółmi bałtyckimi będą otwarte w ciągu najbliższych dni. Z pozostałymi krajami UE dyskutujemy na Radzie Europejskiej. Być może wprowadzimy protokół zielony i pomarańczowy - czyli dla krajów, które uważamy za najbardziej bezpieczne i te, które jeszcze takie nie są" - poinformował premier Mateusz Morawiecki, gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM. "Na pewno możemy powiedzieć, że sytuacja (epidemiologiczna - przyp. RMF FM) jest coraz bardziej ustabilizowana, coraz bardziej pod kontrol
 • Błaszczak: Opozycja to po prostu źli ludzie są

  "Opozycja stara się osłabić Polskę, doprowadzić do chaosu w naszym kraju wtedy, kiedy mamy sytuację trudną" - stwierdził minister obrony Mariusz Błaszczak - gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM. "Nawiązując do pewnego cytatu z popularnego filmu z lat 90. - opozycja to po prostu źli ludzie są" - dodał. Wybory mogą być przeprowadzone i powinny być przeprowadzone w maju - ocenił w RMF FM minister obrony Mariusz Błaszczak. Są tacy, którzy próbują zablokować proces wyborczy z powodów partykularnych. Wczoraj wyszedł marszałek Senatu, przedstawiciel totalnej opozycji i powiedział: veto! To były słowa przypominające to, co działo się w I Rzeczypospolitej w XVIII wieku - mówił gość Krzysztofa Ziemca. Jestem optymistą. Mam nadzieję, że zostanie przyjęta ustawa, którą próbuje zablokować opozycja w Senacie, utrudniając proces wyborczy. Oni robią wszystko, żeby utrudnić proces wyborczy - mówił w RMF FM szef MON. Uważam, że odpowiedzialność zwycięży, odpowiedzialność za państwo. Epidemia - z całą pewnością tak będzie - będzie skutkowała pewnymi problemami natury gospodarczej, kryzysem gospodarczym. Tak jest na całym świecie. W tym kryzysie państwo polskie powinno mieć instytucje wybrane demokratycznie - dodał gość Krzysztofa Ziemca.